Po dalším pálení koránu deklaruje Erdogan konec šancí Švédska na vstup do NATO (video)

Po dalším pálení koránu deklaruje Erdogan konec šancí Švédska na vstup do NATO (video)

Včera došlo ve Švédsku k dalšímu pálení koránu, které však tentokrát nebylo povolené. Povolena byla pouhá demonstrace, kterou však organizátor využil právě k pálení koránu, jehož listy byly proloženy slaninou.

Tentokrát však nepálil korán dánský politik Rasmus Paludan, ale irácký migrant, který na vlastní kůži poznal, jak vypadá život náboženské menšiny na islámském území.

Obzvlášť po americké agresi v roce 2003 se život křesťanů v Iráku značně zhoršil a nastoupivší perzekuce způsobily doslovný exodus křesťanské  komunity z Iráku. Dnes žije v zemi jen nepatrný zlomek počtu, který tam pobýval před 20 lety.

Jsou to často právě křesťané z islámských zemí, kdo soustavně varuje Evropany před islamizací, které se však dávno většina evropských zemí  – za aktivního přispění EU – zcela dobrovolně otevřela.

Švédsko je jednou ze zemí, do kterých se vydala i početnější křesťanská komunita z Iráku. Jistý Iráčan – zřejmě i v reakci svátku Íd-al-Adha  – se včera rozhodl spálit korán před mešitou plnou slavících muslimů…

Křesťanský irácký imigrant Salwan Momika  dostal povolení k provedení demonstrace proti islámu před mešitou na Södermalmu ve Stockholmu.

Stockholmská policie udělila povolení k demonstraci v úterý a demonstrace se  konala ve středu odpoledne. Vzbuzuje silné pocity mezi muslimy ve Švédsku i na mezinárodní úrovni. Momika je ve facebookovém příspěvku mimo jiné nazýván „prasetem“.

Stovky diváků se ve středu odpoledne shromáždily u stockholmské mešity v souvislosti se spálením koránu. Kromě publika byla přítomna řada médií, švédských i mezinárodních. Policie před incidentem povolala další zdroje z celé země.

Muž, který se pokusil házet kameny, byl vzat do policejní vazby.

Během akce si Iráčan Salwan Momik otřel boty stránkami z Koránu a několik dalších stránek bylo spáleno. Také vložil plátek slaniny do Koránu, o kterém se domnívá, že by měl být zakázán po celém světě.

Salwan Momika je nyní obžalován z podněcování k rasové nenávisti za to, že před mešitou spálil korán. Bylo tam asi 200 přihlížejících, z nichž někteří byli očividně naštvaní.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan již dříve řekl, že švédské členství v NATO nemůže být schváleno, dokud bude ve Švédsku povoleno pálení koránu, přičemž ve středu došlo k reakcím turecké vlády na novou manifestaci.

Turecký ministr zahraničí Hakan Fidan pálení Koránu odsoudil a označil ho za „nechutný čin“.

„Je nepřijatelné dovolit tyto islamofobní protimuslimské činy pod záminkou svobody projevu,“ dodal.

Mezitím Omer Celik, mluvčí vládnoucí strany AKP, uvedl ve svém prohlášení, že „odsuzuje schválení žádosti švédských úřadů o spálení Koránu před mešitou na Íd-al-Adha.“

„Důrazně odsuzujeme postoj švédského Nejvyššího soudu k ochraně zločinů z nenávisti. Jakákoli neúcta je zločinem proti lidskosti. Budeme pokračovat v boji proti těmto prokletým činům co nejdůrazněji na všech politických a právních základech,“ dodal Celik.

V Maďarsku mezitím několik poslanců oznámilo, že hlasování o členství Švédska v NATO bylo odloženo na podzim.

V místě pálení koránu bylo asi 200 přihlížejících:

 

Zatýkání muslima, který na Iráčana házel kameny:

A mezitím včera v Göteborgu v parku při oslavách svátku Íd-al-Adha:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Po dalším pálení koránu deklaruje Erdogan konec šancí Švédska na vstup do NATO (video)

    1. Naopak tento pán oddaluje 3.SV, přemýšlejte !!! Být těmi kluky co čekají až je lapí Frontex/front-fronta , ex-expedice na frontu/ a odveze do Evropy, která bude USA zapálena válkou – tak kde myslíte, že budou brát maso pro boj do zákopů – takoví Lipánci toho moc neubojují-ti přijdou na řadu pak, ale mladí, svalnatí, nevzdělaní arabáši zvyklí na boj muž proti muži, ti se budou snadno ovládat…..tak být těmi kluky čekající v Libyji na Frontex, udělám okamžitě čelem vzad a upaluju co mi síly stačí do ráje nitra Afriky, tam už amíky vyhnali a je tam klid a mír.

  1. Jsem pro, aby u jakéhokoli pitomce, který chce vstoupit do spolku pitomců, byl prověřen stav jeho pitomosti komisí nejpitomějších pitomců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout