Zvýšenou radiaci naměřili nejen v Polsku, ale také na východě Rakouska

Zvýšenou radiaci naměřili nejen v Polsku, ale také na východě Rakouska

To by samozřejmě znamenalo, že se totéž týká také Slovenska a zřejmě i celé Moravy. Je možné, že se průběžně někde objeví i jiná data, která by mohla potvrdit, že v místě nedávného výbuchu byla skutečně zmiňovaná munice s ochuzeným uranem, poskytnutá Velkou Británií.

Po výbuchu obrovského muničního skladu na západní Ukrajině (více zde) došlo na mnoha místech v oblasti ke zvýšení radiace. Tak je tomu mimo jiné v Polsku, ale dokonce i v některých východních obcích Rakouska.

To pravděpodobně naznačuje, že byla zničena nejen munice v hodnotě několika set milionů eur, ale zřejmě také munice s ochuzeným uranem, kterou  dodala Velká Británie.

Nejen, že velké množství munice bylo zřejmě skladováno zcela nedostatečně zabezpečeným způsobem, ale tento muniční sklad byl zřejmě také zničen.

Ať už je to jakkoli, ukrajinská munice a zbraně v hodnotě 200 – 300 milionů eur, někteří hovoří až o 500 milionech eur,  doslova zmizely ve vzduchu. Videa na sociálních médiích to také ukazují více než působivě.

Zvláště působivý je oblak kouře, který trochu připomíná to, co se obvykle očekává po výbuchu atomové bomby a běžně se nazývá hřibovitý mrak. Ale i při jiných velkých explozích, jako je sopečná erupce, můžete občas pozorovat mrak ve tvaru hřibu.

Ale i kdyby to – jak tvrdí některé oficiální zdroje – nebyl výbuch po zásahu uranové munice, událost měla zcela zřejmě vliv na radiaci v různých místech Evropy. Úroveň radiace v některých regionech prudce vzrostla.

Nejen v západoukrajinském městě Chmelnickij, kde se útok odehrál a podle starosty bylo rozbitých dobrých 90 procent okenních tabulí, ale také v 360 kilometrů vzdáleném Lublinu v Polsku.

Tam prý Univerzita Marie Curie Skłodowské detekovala zvýšenou radioaktivitu. Vzhledem k tomu, že bismut je jedním z produktů rozpadu uranu, mohlo by to znamenat, že ve skladu vyletěly do vzduchu i části průbojné munice vyrobené z ochuzeného uranu, dodávané Velkou Británií.

A také v některých rakouských obcích se úroveň radiace ve dnech po výbuchu mírně zvýšila:

V současné době existuje mnoho studií, které připisují zvýšený výskyt rakoviny nebo jiných nemocí na některých místech právě používání munice s ochuzeným uranem.

Srbsko a Irák se také stále potýkají se zdravotními důsledky agresí NATO a používání tohoto typu munice.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 49 Průměrně: 5]

9 thoughts on “Zvýšenou radiaci naměřili nejen v Polsku, ale také na východě Rakouska

 1. Bežná úroveň radiácie na Liptove a Spiši je okolo 130 a 17. teho vyskočila na 180. Na juhozápadnom Slovensku je bežná úroveň nižšia – okolo 90 … 17.5. vastúpila na cca 120 – t.j. bola nižšia ako bežná úroveň na Liptove. Výpovedná hodnota – vieme, že niečo túto radiáciu dočasne zvýšilo, ale úroveň aj pri zvýšení bola zanedbateľná. V každom prípade je to nezodpovedné jednanie – poskytnutie takejto munície.

  1. ta radiácia je aj po zvýšení dosť nízka, nebezpečenstvo sa skrýva v inom – urán 238 okrem toho, že je rádioaktívny, je aj toxický, a poškodzuje zdravie človeka hlavne pri vdýchnutí mikročiastočiek.
   Keďže podľa NATO je taká munícia neškodná, treba sa pozrieť aké následky malo jej použitie v praxi – v Srbsku, Iraku, Lýbii:
   Podle listu The Independent byla úroveň dětské úmrtnosti, rakoviny a leukémie ve městě Fallúdža vyšší, než v Hirošimě po shození atomové bomby.
   A v Srbsku došlo k nárastu rakoviny od 80 do 100 % z pohľadu ochorení aj mortality po humanitárnom bombardovaní.

   1. ano, tam nejde o radiaciu ako taku ale konzumaciu pripadne vdychnute. cize ked to je mimo tela, nejde o nic ale ked sa to dostane do tela, vtedy to sposobi velke skody. anglicania by mali byt za toto sudeni..ale po fiasku s hagom a putinom uz nie je kde lebo nejestvuje ziadna institucia ktora by bola nezavysla a dostatocne vplyvna.

 2. Ale podľa včerajších správ na TV JOJ sú to len hoaxy šírené ruskou ambasádou, lebo merania vykazujú za posledné dni normalitu (mierne kolísavé zvýšenia radiácie sú vraj úplne bežné), žiadne anomálie ! Takže celé je to len hoax podľa mainstreamu a jeho odborníkov !

 3. stačí si koupit činsky dozimetr nebo použít stary vojensky ale z novou GM trubicí , a každý kdo není slepy bude vidět hodnoty 🙁 u činských dozimetru se jedna o pomněrové mněření nečekejte kabolatorní vysledky … ale jako informativní mněřídlo stačí , u starších vojensky dozimetru a GM mněřáku , je to trochu přesnější

  to Draslik: sem nevěděl že rusaci umí zmněnit hodnoty co mi ukazuji meřáky 🙂
  víte ono kdyby jste se zabýval mněřenim radice tak víte že se mněří rozné radio izotopy m ale celý vtip oficialních mněření je v tom že se nemněří to co vznikde když se DU odpaří a nebo vybuchem přemnění na prach !

  navíc nelze oficialnímu mněření věřít protože už 5 dnu jsou všude stejné hodnoty ! v te mapě se da nastavit jaké prvky se mněří ale to co vzniká při rozpadu DU tam není 🙂 už chápete ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout