Z korunovace: Zatčení odpůrců monarchie a výtka herečky, že královská rodina je příliš bílá (video)

Z korunovace: Zatčení odpůrců monarchie a výtka herečky, že královská rodina je příliš bílá (video)

V sobotu nebyli v ulicích pouze příznivci královské rodiny, ale také její odpůrci. Proti novému králi Karlu III. protestovalo několik skupin, nicméně organizátoři jednoho z pokojných protestů byli náhle zatčeni a odvedeni, přičemž jejich propagační materiály byly zabaveny.

Velká Británie tak jeví podobné způsoby, jaké bylo možné vidět ve Francii, kde je již žalováno několik lidí za urážku Macrona.

Podle skupiny Republic byl její vůdce Graham Smith a pět dalších členů zatčeno a stovky jejich plakátů byly zabaveny londýnskou policií. Videa na sociálních sítích ukazují, jak policie spoutá žlutě oděné protestující a eskortuje je k čekajícímu policejnímu autu.

O necelou hodinu později Republic tweetovala další příspěvek o protestu na Trafalgar Square, kde lidé skandovali „Není to můj král“ a „Nebudeme mlčet“. Kladli kritické otázky:

„To je demokracie? Organizátoři protestu #NotMyKing byli zatčeni a policie nepodává vysvětlení. Tolik k právu na pokojný protest,“ dodali.

Policie zatím nebyla schopna uvést důvod zadržení. Podle člena skupiny ale zatčení s sebou nesli megafon.

Republikánská skupina prosazuje nahrazení monarchy hlavou státu volenou lidmi.

Další perličkou, která se jistě do mainstreamových médií nedostala, je prohlášení jisté černé herečky, které velmi vadilo, že zatímco při korunovaci bylo vše docela multikulti, královská rodina na balkoně byla příliš bílá…

Herečka Adjoa Andoh z Bridgertonu včera ohromila své kolegy z ITV, když během živého přenosu korunovace označila balkon Buckinghamského paláce za „strašně bílý.“

Herečka, jejíž otec je ghanského původu, komentovala pro kanál program moderovaný Tomem Bradbym a Julií Etchinghamovou, když řekla o události: „Šli jsme z bohaté rozmanitosti opatství na strašně bílý balkon. Jsem tím velmi zasažena.“

„Také se dívám na mladší generace a říkám si: ‚Jaké budou nuance, až vyrostou?“

Adjoa Andoh, 60, která hraje Lady Danbury v seriálu Netflixu, uvedla kolegyni Myleene Klass, která seděla vedle ní, do rozpaků, když učinila své komentáře.

Klip, který byl široce sdílen na Twitteru, vyvolal proti Andoh odpor. Jeden uživatel napsal: „Proč je přijatelné odmítnout bílou rodinu, protože je bílá?“

 

Jen by mne zajímalo, zda by tvrdila, že je některá z afrických vysoko postavených rodin příliš černá. To je samozřejmě považováno za samozřejmost.

A pokud by kdokoli něco podobného pronesl, záhy by byl žalován za rasismus a xenofobii…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

11 thoughts on “Z korunovace: Zatčení odpůrců monarchie a výtka herečky, že královská rodina je příliš bílá (video)

  1. To musí byť riadna chudina, ha, ha, ha … Mali by ju poslať niekam, kde sú kráľovské rodiny iba čierne a tým by mala predniesť takúto pripomienku a námietku. Asi by už s tade neodišla celá. Neuveriteľné!!!

  2. Taky jsem velmi zasažená tím, že tato ženská s evidentně negroidními rysy, kritizuje „bílý balkón“ v cizí zemi, která patřila a patří bělochům. Pro větší vyváženost by měla šířit osvětu v Ghaně, aby zbělela. Tam by s ní ovšem udělali pořádek ancvaj.

    1. Osobne sa cítim veľmi zasiahnutá a vyslovene v psychickom diskomforte, keď sa musím pozerať na zahalené ženy a bradatých mužov (ktorí sú z môjho pohľadu ohavní) v úboroch pripomínajúcich nočné košele. Narodila som sa v Európe, žili tu moji predkovia, a teraz sa mám pozerať na to, ako sa niekto rozťahuje v mojej vlasti, v mojom domove, v mojej posteli. Kradnú mi môj život, denodenne ma znásilňujú a chceli by ma eutanázovať.

  3. Možno to myslela sarkasticky, veď samotný kráľ Charles III podporuje migráciu a islamizáciu,tak potom to bola trefná poznámka.Prečo si niektorý z jeho synov nezobral za ženu nejakú čiernu moslimskú imigrantku z Afriky?Potom by už neboli takí bieli.

  4. velmi zajímavá situace při korunovaci. Davy tleskajících a plačících lidiček dojetím, na druhé straně skutečnost, ze korunovaný je členem WEF jenž má jako jeden z hlavních cílů depopulaci ( snížení) počtu žijících lidí na planetě, stejný plán prosazuje korunovaný jakožto člen rady 300. Asi tu nenávist vůči lidem mají v rodině, když jeho tatíček veřejně prohlašoval, ze v příštím životě by si přál být virem a mohl tak pozabíjet co nejvíce lidí. Asi se musel večer po obřadu pěkně smát se slovy “ já je chci všechny pozabíjet a oni mě tady mávají a tleskají”. Co víc ještě k tomu říct. Stádo ovcí, také jsou v pohodě když je vezou na jatka.

    1. Negerská piča je tupá ako tágo z baobabu – nech beží do krajiny, kde vládnu Negri, ale tam by jej nelietali pečené holuby do tej sprostej papule!

  5. Co příliš bílá, ale příliš uzurpátorská, nafrněná rodina vrahů a monster, jakých není rovno. Kdo myslíte, že chce udělat z celého světa středověký skanzen a z normálních lidí jednak mrtvoly a z přeživších tupé otroky? Mezi jinými především vrstvy tzv. „šlechty“, kterou tvoří debilní, zdegenerovaní hlupáci, se snaží všemi způsoby uchopit opět moc do svých pazourů už hodně dlouho. Jiným způsobem, než jak to vyřešili komunisté v Rusku s carem, se to vyřešit nedá. Korunovace byla jenom maškarní hovadina pro blbce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout