USA: Některé části demokratického Oregonu si odhlasovaly připojení k republikánskému Idahu

USA: Některé části demokratického Oregonu si odhlasovaly připojení k republikánskému Idahu

V USA nejde v poslední době o první případ, kdy se republikánské regiony rozhodly odtrhnout od „woke“ státu vedeného demokraty. Jde vlastně o podobnou situaci jako v Kalifornii, kde většina velkých měst hlasuje pro demokraty, jejichž politika je však prosazována i na venkově, kde je naopak výrazně republikánská většina.

A zatímco část Kalifornie vyhlásila samostatnost a chce se stát 51. státem USA pod názvem „Nová Kalifornie,“ část Oregonu se rozhodla přidat k sousednímu Idahu…

Velká část Oregonu je tak na dobré cestě stát se regionem Idaha. Dvanáct regionů státu hlasovalo pro překreslení mapy USA a mělo by se stát součástí Idaha.

Hnutí Greater Idaho začalo na území státu působit kolem roku 2019 a usiluje o spojení řady regionů ve státě Oregon s Idahem. Oba státy jsou do značné míry odlišné, protože Idaho je republikánské, zatímco Oregon je  řízen demokratickou politikou.

Nicméně, některé regiony, zejména ve východním Oregonu, jsou také převážně republikánské, což je důvod, proč byly vynaloženy snahy o sloučení alespoň těchto částí státu s Idahem.

To by znamenalo překreslit mapu Spojených států. A zdá se, že vše je nyní na dobré cestě.

V lednu tohoto roku byl v Oregonu předložen návrh zákona senátorem Dennisem Linthicumem a řada regionů ve státě poté zahájila referenda o této záležitosti.

Celkem dvanáct regionů z patnácti ve východním Oregonu hlasovalo pro zahájení procesu změny států, píše hnutí Greater Idaho.

Plán je, aby nejméně 17 z celkového počtu 36 regionů bylo zahrnuto do Idaha, což by znamenalo asi 62 procent rozlohy státu. Naproti tomu zde žije jen devět procent populace. Tato změna by však zvýšila počet obyvatel Idaha asi o 21 procent…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.6]

One thought on “USA: Některé části demokratického Oregonu si odhlasovaly připojení k republikánskému Idahu

  1. ono by bol najlepší úplný rozpad usákova na samostatné štáty podľa vôle obyvateľstva a nech si dementi vládnu ako vedia. z Negerských demokratov by sa časom stali nové Haiti a zrejme by zanikli, veď kto by chcel žiť v takom zoskupení slumov a osád libtardovaných hipíkov!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout