Syřan útočil nožem na kolemjdoucí a policisty v německém Rostocku (video)

Syřan útočil nožem na kolemjdoucí a policisty v německém Rostocku (video)

K velké policejní operaci došlo včera v německém Rostocku ve čtvrti Evershagen, kde se opět projevoval svým typickým způsobem další – velmi pravděpodobně opět psychicky nemocný – obohacovač.

K incidentu došlo kolem poledne a kolemjdoucí i policisty tentokrát obohacoval 57letý Syřan.

„Podle prvotních zjištění se muž poté stáhl do svého bytu,“ řekl deníku BILD policejní mluvčí.

Vzhledem k tomu, že nebylo možné vyloučit, že 57letý muž je ve špatném psychickém stavu, byla do operace okamžitě zapojena sociální psychiatrická služba.

O chvíli později se muž znovu vrhl na policisty a znovu jim agresivně vyhrožoval nožem. Podle policie podezřelý na otázky policistů nereagoval.

Policisté muže požádali, aby nůž odložil. 57letý muž však této žádosti nevyhověl, načež policisté nakonec použili střelnou zbraň a střelili muže do nohy a horní části těla.

Až do příjezdu záchranné služby byl zraněný muž nejprve ošetřen policisty a poté převezen do nemocnice v sanitce.
Policie v brzkých odpoledních hodinách na Twitteru uvedla, že situace je nyní pod kontrolou, a že veřejnosti již nehrozí žádné nebezpečí.

Policejní mluvčí Martin Ahrens řekl: „Nasazené síly několikrát oslovily podezřelého a také vyhrožovaly použitím střelných zbraní kvůli akutní nebezpečné situaci a nakonec také použily střelnou zbraň.“

K případu již jen dodávám, že na základě předchozí praxe lze očekávat, že syrský obohacovač skončí v psychiatrické léčebně bez záznamu v rejstříku a policista, který ho postřelil, bude potrestán za použití nepřiměřené obrany…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout