Robert F. Kennedy hovoří o zapojení CIA do vraždy jeho strýce JFK (video)

Robert F. Kennedy hovoří o zapojení CIA do vraždy jeho strýce JFK (video)

Dnes již asi jen velmi málo lidí věří oficiální verzi událostí jako atentát na JFK či útoky 11. září. Často se objevují i různé spekulace o tom, jak mohla ta která událost proběhnout, přičemž tyto dohady jen posiluje fakt, že oficiální verze těchto událostí vykazuje nemalé mezery.

O tom, že atentát na JFK proběhl v režii CIA, se již dlouho hovoří veřejně, i když systémem je stále prezentována oficiální verze, která je však v mnohém „na vodě.“

Nyní se však snad poprvé k tomuto atentátu vyjádřil v rozhovoru přímo i člen rodiny slavného JFK. Dozvíte se detaily, které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Mimo jiné také zjistíte, že samotný Oswald byl agentem CIA, ale nejen to…

Robert F. Kennedy, Jr. hovořil o smrti Johna F. Kennedyho v roce 1963 a o jeho vzpomínkách na tento historický den.

Robert Jr. řekl, že počátečním impulsem jeho otce bylo zavolat CIA a zeptat se na jejich zapojení.

Robert byl vyzvednut brzy ze školy a domů se dostal přibližně ve stejnou dobu, kdy ředitel CIA dorazil k němu domů.

Robert F. Kennedy vypráví:

„Byla to zajímavá historická událost, protože si to pamatuji jako dítě, pamatuji si, že v té době Gary Francis Powers, který byl pilotem U2, byl sestřelen nad Ruskem, kde prováděl špionáž. A my (USA) jsme popřeli, že bychom prováděli špionáž, ale U2 letěla ve výšce přes 60 000, myslím, že možná i 100 000 stop, a nikdo to nemohl vidět.

A oni si mysleli, že to letadlo nemůže být sestřeleno, a Rusové ho sestřelili. Ale Gary Francis Powers, který byl pilotem, měl soupravu, kterou si měl vzít, myslím, že to byl jed a bylo to v minci s malou jehlou, kterou se měl píchnout a okamžitě ho to zabilo. A měl rozkaz to udělat, a prostě to neudělal.

A místo toho seskočil padákem. A Rusové ho zajali, ale neřekli hned, že ho zajali. Takže prostě obvinili Spojené státy, že mají U2, která havarovala v Rusku, a Eisenhowerova administrativa to na radu Alana Dullese popřela. A pak oni (Sověti) předvedli Garyho Francise Powerse.

Byla to zajímavá křižovatka v mém vlastním životě, protože podstatné je, kdo byl radarový operátor na letecké základně Atsugi, kde vzlétlo U2 (špionážní letadlo). Monitorování letů U2 měl na starosti Lee Harvey Oswald. Byl to mariňák, který tam pracoval, a pak následně zběhl. Ale bylo to falešné zběhnutí. Bylo to zběhnutí, které zorganizoval James Jesus Angleton, který byl šéfem kontrarozvědky v CIA.

Oswald byl agentem CIA a bylo mu nařízeno provést toto falešné zběhnutí, protože věděli, že v Langley je špion, a že jediný způsob, jak by Rusové mohli sestřelit U2, by byl, kdyby měli špiona, který by jim dal plány.

Oni (CIA) chtěli zjistit, kdo je špion, a stále se jim to nedařilo. Ale měli plán, že Oswald zběhne do Sovětského svazu a Sovětský svaz bude přemýšlet, kdo je a zda je skutečný. Oni (Sověti) kontaktovali svého špeha v Langley, aby se podívali na jeho spisy. A na jeho souborech měli spouštěcí systém. Kdyby se někdo dotkl Oswaldových spisů, okamžitě by věděli, kdo to je. A tak doufali, že špiona odhalí.

A to je důvod, proč o dva a půl roku později Oswald zběhl, což bylo doprovázeno palcovými titulky. Mariňák přeběhl do Ruska. Byla to obrovská zpráva. A odjel na americké velvyslanectví a vzdal se svého občanství. A najednou se vrátil na ambasádu a oni mu bez jakýchkoliv otázek vrátili pas a dali mu 600 dolarů, aby letěl do Dallasu.

A pak byl zatčen agentem CIA jménem George de Mohrenschildt. Shodou okolností to byl bratranec mé tety Jackie, ropný magnát, který pracoval pro CIA v Dallasu. A sehnal mu práci v knižním depozitáři. Každopádně je zajímavé, že příběh Garyho Powerse má další zajímavý průsečík s mým životem.“

Reportér: „To je neuvěřitelné. Jaký příběh. Můj bože. A jak dlouho byl Oswald v depozitáři před střelbou?“

Robert Kennedy, Jr.: „Právě v té době dostal tu práci. Mohrenschildt mu sehnal řadu pracovních míst a on chodil sem a tam. Jeho manipulátorem v CIA byl chlápek jménem David Adley Phillips. A vlastně jsem dělal rozhovor asi před čtyřmi nebo pěti lety, dělal jsem rozhovor s kubánským vrahem, který vedl skupinu zvanou Alpha 66.

A jeho loutkovodičem byl také David Adley Phillips. A s Oswaldem se setkal v Dallasu během jednoho ze svých setkání s Davidem Adleym Phillipsem. Každopádně je to zajímavé.

Reportér: „Velmi. Byl to výzkum, který jsi udělal, Roberte, nebo je to něco, co…..“

Robert Kennedy, Jr.: „Napsal jsem knihu s názvem Americké hodnoty. To je moje nejoblíbenější ze všech knih, které jsem napsal. A je to v podstatě životopis. Ale také zastřešující trajektorií této knihy je 60 let pěstních soubojů mé rodiny s CIA, se kterou jsem vyrůstal, protože CIA byla jen  méně než míli od mého domu.

A tak jsme každé ráno jezdili na koni, tatínek nás každé ráno za úsvitu vozil na koni. A jezdili jsme lesy kolem CIA a kolem budov a tak dále. Můj otec tam chodil téměř každý den, aby  vyprávěl o operaci Mongoose a všech těch dalších věcech. A v CIA ho nenáviděli  a vyhodili  Dullese po Zátoce sviní a Charlese Cabella, který byl druhým ve velení, vojenského velitele CIA, a Richarda Bissella.

A dosadili Johna McConeho, což byl něco jako konzervativní republikánský katolický obchodník, o kterém si mysleli, že uklidní agenturu, ale nikdo mu neřekl, co se v agentuře bude dít. Ale když v den, kdy byl můj strýc zabit v roce ’63, mému otci Hoover zavolal a řekl mu, že jeho bratr byl zastřelen, tak první telefonát mého otce byl s důstojníkem CIA, kterému můj otec řekl: „Udělali to naši lidé?“

Pak zavolal Harrymu Ruiz-Williamsovi, který byl jedním z kubánských uprchlíků. Já jsem vyrůstal obklopen kubánskými uprchlíky, které můj otec dostal z Castrova vězení rok po Zálivu sviní a hledal jim školy a domovy a získával je, mnozí z nich narukovali do armády USA.
A jedním z velitelů brigády byl Harry Ruiz, který bojoval s Castrem a přátelil se s Castrem. A později, když se Castro stal marxistou, obrátil se proti němu. Byl to nejbližší přítel mého otce mezi uprchlíky a ten den byl ve Washingtonu. A můj otec si ho zavolal a zeptal se: „To byli vaši kluci, kteří to udělali?“
Protože podezříval Kubánce, že to udělali, protože Kubánci neustále vyhrožovali. Chtěli ho zabít. A byli vycvičeni. Mnoho z nich pracovalo pro Batistu. Byli to odstřelovači. Byli to lidé, které CIA vycvičila, aby zabili Castra. A všichni byli zapleteni s americkou mafií a byli to zabijáci. A David Adley Phillips řídil propagandu pro tuto operaci – pro Zátoku sviní.
A nějakou dobu byl jakýmsi šéfem havanské kanceláře.
A  třetí telefonát, který můj otec učinil, byl Johnu McConemu a požádal McComba, aby přišel k nám domů.

McCone jel po silnici a dorazil tam těsně předtím, než jsem se ten den vrátil ze školy, protože nás vyzvedli brzy. Jakmile strýce zastřelili, sebrali nás a spěchali jsme domů.

A když jsem přišel domů, McCone se procházel po dvoře. Měli jsme asi osm akrů dvora. McCone se procházel po dvoře s mým otcem a můj otec se ho zeptal: „Udělali to naši lidé?“ McComb mu řekl, že ne. McComb to nevěděl, jsem si jistý, že si McComb myslel, že mluví pravdu, a očividně to nebyl on, kdo to nařídil.

Každopádně, ale byl to první instinkt mého otce, který vždy věřil, že CIA zabila jeho bratra.

Celý rozhovor s RFK, kde hovoří nejen o atentátu na svého strýce, ale také o svém volebním programu apod.. můžete shlédnout ve videu níže (anglicky):

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Robert F. Kennedy hovoří o zapojení CIA do vraždy jeho strýce JFK (video)

  1. vzhledem k tomu, že JFK nebyl žádný přítel s FED a dokonce jim odejmul pravomoc tisknout dolary a krátkou chvíli je tisklo americké ministerstvo financí, není tak těžké uhodnout komu JFK tak vadil v pozici US prezidenta. Ostatní už je v tomto kontextu nepodstatné kdo a jak se v tom angažoval. Krátce na tento hanebný čin jako je vražda prezidenta se dolar definitivně odpoutal od zlata a stal se už jen politickým kouskem zeleného papíru ovšem s nesmírnou mocí. Nic však netrvá věčně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout