Mozkové implantáty mají být v budoucnu používané k nepříliš bohulibým účelům jako je mimo jiné sledování a ovlivňování mysli lidí. Tím se ostatně globalističtí zločinci jako ikona WEF Noah Yuval Harari nijak netají.
Nyní se mají tyto implantáty používat k léčbě některých onemocnění či vrozených vad. Nicméně v dnešní době asi jen málokdo věří, že využití mozkových implantátů nebude časem mnohem širší.
Společnost Neuralink, která vyrábí mozkové implantáty Elona Muska, ve čtvrtek oznámila, že získala oficiální souhlas amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) k zahájení své první klinické studie na lidech.
„Jsme nadšeni, že můžeme oznámit, že jsme obdrželi souhlas FDA k zahájení naší první klinické studie na lidech!“ Neuralink napsal na Twitteru.
„Je to výsledek neuvěřitelné práce týmu Neuralink v úzké spolupráci s FDA a představuje důležitý první krok, který jednoho dne umožní naší technologii pomoci mnoha lidem,“ dodal.
Cílem Neuralinku je vyvinout technologii rozhraní mozek-stroj, často označovanou jako neurální tkanička, která vytváří přímé spojení mezi lidským mozkem a externím počítačem.
Jedním z hlavních cílů rozhraní mozku a implantátu Neuralinku je řešit neurologické stavy, jako je ochrnutí, poranění míchy a různé poruchy mozku.
We are building surgery simulations for faster iteration and better test coverage. Join us to help expand this capability🦾 #techtuesday pic.twitter.com/JHFM5HersL
— Neuralink (@neuralink) March 21, 2023
Společnost byla založena v roce 2016 a požádala o schválení FDA až na začátku roku 2022, kdy agentura žádost zamítla, uvedla agentura Reuters.
Elon Musk si prostřednictvím vývoje rozhraní mozek-implantát společnosti Neuralink představuje budoucnost, ve které se lidé mohou spojit s umělou inteligencí, rozšířit lidské kognitivní schopnosti a umožnit plynulejší interakci s technologií.
Zatímco schválení je oslavováno jako významný milník pro Neuralink, kritici tvrdí, že existuje několik potenciálních rizik a etických důsledků spojených s touto technologií.
Jednou z hlavních obav jsou obavy o soukromí a bezpečnost. Kritici tvrdí, že rozhraní mezi mozkem a implantátem zahrnují přenos a ukládání nervových dat, což vyvolává obavy z neoprávněného přístupu, narušení dat nebo dokonce potenciálu manipulace.
Our surgical robot uses advanced imaging systems to detect the brain and insert threads away from blood vessels. Here, you can see everything the robot sees while we test the accuracy of each of the robot’s high-precision cameras 👀 #techtuesday pic.twitter.com/c5rklTp2m4
— Neuralink (@neuralink) May 23, 2023
jen někdo kdo je Totální Debil si to muže nechat strčit do své Debilní palice což je v ČR drtivá většina ovčanu takže to muže vyjit 😕
Ano ano, čip do bedny a prdel do
dámských plavek s kraječkou. To bude kurva krása. 🤪
Sracky vylezou jen od zidu a nevim od kdy jsme majetkem FDA.