V Rusku se pálil Korán na protest proti výstavbě monstrózní mešity (video)

V Rusku se pálil Korán na protest proti výstavbě monstrózní mešity (video)

Mešita samozřejmě bude zároveň největší mešitou v Evropě. Ta, kterou staví Turci ve Štrasburku, by byla jen o málo menší a zaujala by až  druhé místo, na třetím by pak byla stávající největší evropská mešita v Kolíně nad Rýnem.

Islamizace Ruska je v podobné fázi jako jinde v Evropě. Rozdíl je ten, že zatímco evropské země si muslimy dováží a pak již nechají „pracovat“ dělohy muslimských žen, v některých částech Ruska je poměrně početná muslimská populace již po staletí.

Ovšem také v Rusku je porodnost muslimek mnohem větší, což znamená, že zatímco obyvatelstvo nemuslimské ubývá, muslimů přibývá. Nakonec mohou být rádi, že západní Evropa ve velkém vítá třeba Čečence (velké komunity žijí například ve Francii a Rakousku), kteří se pak nepodílí na islamizaci Ruska, ale obohacují západoevropské země.

Mnoha Rusům ovšem islamizace jejich země, kde již žije kolem 20% muslimů, neskutečně vadí. Na tyto odpůrce islamizace země pak byla výstavba monstrózní mešity jako „červený hadr na býka.“

Po mohutných protestech Moskvanů došlo také na pálení Koránu…

Video neidentifikované osoby pálící Korán na břehu Svatého jezera v Moskvě vyvolalo pobouření a vyšetřování moskevské policie. Video, které nese nápis „Moskva Rusům! Poznej své místo,“ koluje po sociálních sítích. Ruské ministerstvo vnitra uvedlo, že video objevilo při monitorování internetu.

Video pálení Koránu se objevilo během masových demonstrací v Moskvě proti plánované výstavbě mešity pro 60 000 muslimů. Zvěsti naznačují, že mešita se stane největší v Rusku a bude zahrnovat islámské centrum, madrasu (muslimskou školu), hotel a další budovy.

Navrhovaná mešita by navíc byla postavena v blízkosti pravoslavného kostela a svatého jezera uctívaného křesťany, což vyvolává obavy a odpor některých místních obyvatel.

Kromě videa s pálením Koránu se na internetu objevilo další video, ve kterém muži oblečení v maskáčích tvrdí, že jsou muslimové bojující na Ukrajině v řadách ruské armády a pohrozili těm, kdo proti mešitě protestují:

Ovšem jiní vojáci, kteří bojují na straně Ruska na Ukrajině, naopak podpořili demonstranty a vydali prohlášení proti výstavbě mešity. Zatímco v prvním videu jsou muslimové, zde se vojáci hlásí ke křesťanství, konkrétně k pravoslaví:

V reakci na incident s pálením Koránu se ozval i Kadyrov, který prohlásil, že při pátrání po těch, kteří jsou zodpovědní za nedávné pálení Koránu v Moskvě, se nebude šetřit žádnými zdroji. Tvrdil, že pátrání po vinících zahrnuje špičkové agentury, jako je FSB, a slíbil, že útočníci budou potrestáni „zaslouženým trestem.“ Podle práva šaría a Kadyrova by „trestem“ měla být smrt.

Ačkoli výslovně nezmínil dánsko-švédského politika Rasmuse Paludana, který spálil několik výtisků Koránu během legálních demonstrací v Dánsku a Švédsku, Kadyrov naznačil, že znesvěcení Koránu bylo dílem západních liberálních provokatérů. Kadyrov předtím kritizoval Paludana za jeho demonstrace a pálení Koránu.

K výrokům Kadyrova jen dodávám, že Paludana evropští „liberálové“ nenávidí, vždyť on je mimo jiné i jedním z hlavních důvodů proč bylo zablokováno členství Švédska v NATO.

A především: evropští političtí vůdci jsou – co se islámu a islamizace Evropy týká – plně na straně Kadyrova a ne Paludana. To je ostatně vidět i na politice otevřených hranic a zavádění stále přísnějších trestů za ostřejší kritiku islámu.

A samotné pálení či jakékoli jiné znesvěcení Koránu je ve většině evropských zemí – až na výjimky –  trestné. Padají za něj většinou podmíněné, ale v některých případech i nepodmíněné tresty…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

5 thoughts on “V Rusku se pálil Korán na protest proti výstavbě monstrózní mešity (video)

  1. Kým nevypadne zradca a slaboch Putin /ktorý proti veľkému vplyvu Saudskej Arábie na miestnych moslimov ani stavbe mešít nič nerobí/ z Kremľa, islamizácia najväčšej krajiny sveta sa nikdy nezastaví. Najmä nie oblastí na Kaukaze. Stalin nemal s tými, čo sa pokúšali „bojovať“ o „práva“ moslimov, zľutovanie a aj Brežnev ich držal na uzde…

  2. Řekněme si s klasikem: „A komu tím prospějete, co?“

    Smysluplnějším protestem nemuslimů proti nárůstu muslimské menšiny by bylo, kdyby každý protestující přivedl na svět a vychoval aspoň 3 děti. Ti zásadně protestují i dvojnásobek 🙂

  3. Postavit monstrózní mešitu poblíž pravoslavného kostela a z nějakého důvodu u jezera označeného za svaté pro křesťany se mi nejeví jako vhodné pro klidné soužití věřících obou náboženství.
    Skoro to vypadá,že střety mezi oběma duchovními světy je žádoucí vyvolat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout