Muž vyhrál ženský maraton v Londýně jen pár měsíců poté, co závodil v New Yorku v mužské kategorii

Ve většině pokrokových zemí stačí, když se jakýkoli muž prohlásí za ženu – a pak může soutěžit v ženské kategorii. To je samozřejmě stále více zneužíváno a poslední případ takové „sportovkyně“ ukazuje, že jde skutečně o účelové jednání.

Biologicky daná tělesná stavba dává mužům jasnou výhodu – a nic se v tomto směru příliš nemění ani v případě, že muž bere ženské hormony nebo se nechá přeoperovat. O to spíš pak nenastává změna tehdy, kdy se muž pouze patřičně učeše, nalíčí a oblékne – a pak se prohlásí za ženu.

Tohoto faktu nyní využívá stále více mužů a jak dalece je to účelové ukazuje i případ vítěze londýnského maratonu v ženské kategorii…

Běžec, který ještě v listopadu 2022 závodil jako muž, v neděli porazil téměř 14 000 žen v londýnském maratonu.

obrázek z doby, kdy si ještě na ženu nehrál

Nyní je pod palbou kritiky za to, že připisuje zásluhy „dívčí síle“, která mu údajně dopomohla, aby porazil téměř 14 000 běžkyň, když závodil v ženské kategorii Londýnského maratonu – jen několik měsíců poté, co závodil v New Yorku jako muž.

Závodník, který běžel v ženské kategorii pod jménem Glenique Frank –  a také běžel New York Marathon 6. listopadu jako Glen Frank – se stal virální poté, co se zastavil, aby mluvil s reportérem BBC, který pokrýval nedělní závod ve Velké Británii.

„Londýn je nejlepší!“ řekl 52letý běžec o svém 17. maratonu, který loni zahrnoval Tokio a Chicago a bude zahrnovat šest dalších měst, včetně Berlína nebo Bostonu.

Běžec, jehož sociální média stále ukazují fotografie z jeho dřívějších závodů jako plešatějícího muže, ukončil rozhovor uprostřed závodu tím, že se rozplýval nad tím, jak jeho „krásný syn“ čeká dítě.

„Takže budu babička – babička G!“ řekl Frank, než odběhl, zahalený do modré, růžové a bílé transgender vlajky.

Frank závodil v listopadu 2022 v New Yorku v mužské kategorii pod jménem Glen Frank.

Níže jsou uvedeny výsledky, které byly zveřejněny na webových stránkách New York Road Runners.

Za výhru v maratonském běhu bylo 5000 dolarů, na dalších místech pak 2500, 1000, 500 a 250. Jako muž by ve své kategorii finanční výhry nikdy nedosáhl, což byl zřejmě důvod proč se tak náhle „přeměnil“ na ženu…