Klimatické lži jsou stejně staré jako samotný výzkum klimatu

Klimatické lži jsou stejně staré jako samotný výzkum klimatu

Není pochyb o tom, že vždy existovala „změna klimatu,“  ale skutečný vliv člověka na tyto procesy nebyl dosud dostatečně a přesvědčivě prokázán. Ve skutečnosti se ani jeden z nesčetných hororových scénářů, které klimatičtí alarmisté neustále šíří, nikdy ani zdaleka nesplnil.

V roce 2007 jistý údajný klimatický expert Wieslaw Maslowski z Námořní postgraduální školy v Monterey vyvolal mediální paniku, když oznámil, že nejpozději do roku 2013 bude severní pól v létě „bez ledu.“

Podle Maslowského byly všechny předchozí výpočty chybné a katastrofa byla na spadnutí.

„Jsem toho názoru, že všechny tyto klimatické modely podceňují množství tepla uvolněného do mořského ledu oceánskou advekcí (zásobou vzduchu nebo vodních mas).“

Maslowski a jeho tým v té době předložili odpovídající, zcela chybný modelový výpočet. Jak je dobře známo, severní pól dodnes není bez ledu, ani oceánská advekce nevedla k předpovídanému vzestupu hladiny moře.

Nicméně již dávno před ním se objevilo bezpočet podobně apokalyptických předpovědí, z nichž se prakticky nic nesplnilo. Přesto jsou lidé nadále natolik důvěřiví a lehce manipulovatelní, že uvěří i každé další lži.

Již v roce 1967 stanfordský biolog Paul Ehrlich, jeden z nejplodnějších apokalyptiků, předpověděl, že je již příliš pozdě na to, abychom se vyhnuli dlouhému období globálního hladomoru, který vyvrcholí v roce 1975.

Důvodem mělo být přelidnění v USA a po celém světě (připomínám, že tehdy na planetě žila asi polovina obyvatel než nyní). O dva roky později na to navázal a tvrdil, že svět skončí v oblaku modré páry nejpozději za 20 let.

Pro rok 1974 předpověděl Ehrlich přídělový systém vody a pro rok 1980 také příděl potravin. Nic z toho se nestalo.

Kolem roku 1970 řada známých klimatologů a dalších vědců viděla blížící se novou dobu ledovou pro 21. století, kdy se zdálo, že ochlazení je hotovou věcí a jedinou otázkou, která vyvstávala, bylo, kdy přesně začne a jak dlouho bude trvat.

Ještě v roce 1978 se říkalo, že konec globálního ochlazování je v nedohlednu. Například profesor Peter Gunter, který vyučoval v Texasu, tvrdil již na počátku 70. let:

„Demografové se téměř jednomyslně shodují na následujícím chmurném harmonogramu: v roce 1975 začnou v Indii rozsáhlé hladomory; do roku 1990 se rozšíří na celou Indii, Pákistán, Čínu, Blízký východ a Afriku. Do roku 2000, nebo možná dříve, budou v Jižní a Střední Americe převládat hladomory. Do roku 2000, za třicet let, bude celý svět, s výjimkou západní Evropy, Severní Ameriky a Austrálie, zasažen hladomorem.“

To se nesplnilo.

A Ekolog Kenneth Walt řekl: „Do roku 2000 – pokud budou současné trendy pokračovat a my budeme spotřebovávat ropu ve stejné míře – už nebude žádná ropa. Přijedete k benzínce a oni řeknou:  ‚Je nám to moc líto, došel nám benzín.'“

Na téma změny klimatu měl také pevný názor:

„Svět se hodně ochlazuje asi dvacet let. Budou-li současné trendy pokračovat, svět bude asi o čtyři stupně chladnější, než globální průměr v roce 1990, ale v roce 2000 o jedenáct stupňů chladnější. To je asi dvojnásobek toho, co by bylo potřeba k tomu, abychom se ponořili do doby ledové.“

Kromě toho řekl dříve: „Při současném tempu obohacování dusíkem je jen otázkou času, než bude světlo odfiltrováno z atmosféry a žádná naše půda nebude použitelná.“

Tento výčet apokalyptických vizí by mohl trvat velmi dlouho. Netřeba dodávat, že nic z toho se nikdy ani zdaleka nepřiblížilo skutečnosti. A to dokonce ani chmurné výlevy zprávy Římského klubu z roku 1972 nazvané „Meze růstu,“ kterou propagandisté vtloukali do hlav generacím středoškoláků a dodnes se cituje jako mantra.

Uvědomte si, že všechny tyto mylné představy šířili – a stále šíří – „renomovaní“ vědci, kteří na objednávku (a jistě za nemalý peníz) děsili a stále děsí neinformovanou veřejnost svými falešnými předpověďmi, aby zvýšili svou prestiž – a podpořili politická rozhodnutí, která mají dramatické důsledky pro životy miliard lidí.

Obecně platí, že vše, co by mohlo stát v cestě šíření těchto bludů o globálním oteplování, by mělo být skryto. I proto dochází k tvrdé cenzuře skutečných odborníků, kteří na klimatické lži upozorňují.

Vzhledem k tomu, že nebezpečí život ohrožujícího globálního oteplování jednoduše neexistuje, bude udržováno „naživu“ všemi prostředky, třeba i vytvářením falešných modelů jako tomu bylo doposud.

V šíření těchto bludů pak pomáhají zkorumpovaní politici i korporátní média, to vše pod taktovkou globalistických miliardářů, kteří si na této agendě ještě víc „ztuční“ svá konta…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Klimatické lži jsou stejně staré jako samotný výzkum klimatu

  1. Už je to prokazatelné, planeta se dramaticky neohřívá jak je prezentováno v médiích. V Antarktidě ledovce již 30 let neubývají ani o centimetr. CO2 je důležitý plyn pro asimilaci rostlin, které následně vydechují kyslík. Veškerá mystifikace s teplotou planety slouží opět stejné skupině pár mocných lidí, aby mohli terorizovat a ekonomicky a finančně okrádat zbytek planety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout