Italská protiválečná iniciativa: „Vypadněme z války, dokud je čas“

Italská protiválečná iniciativa: „Vypadněme z války, dokud je čas“

Od samého začátku zástupné války na Ukrajině jsou právě Italové největšími odpůrci válečné eskalace. V této zemi neměla nikdy vláda – ať už zprvu ta Draghiho nebo později vláda Meloniové – podporu většiny občanů ve vyzbrojování Ukrajiny.

Italské vlády tak po celou dobu konají bez jakéhokoli „mandátu“ většiny národa. Spíš jen ukazují oddanou lokajskost páníčkům ve Washingtonu, stejně jako všechny ostatní vlády evropských zemí.

Zřejmě i s ohledem na tento fakt nyní v Itálii vznikla mírová iniciativa, která vyzývá k ukončení další podpory válečné eskalace. Tato iniciativa se šíří po celém světě, proto lze předpokládat, že se k ní přidají i další podobné iniciativy z jiných zemí.

Podobně se již angažovali odpůrci válečného štváčství například v Německu nebo ve Švédsku, ale jak známo, tak taková iniciativa existuje i u nás. Nebylo by na čase, aby se tyto skupiny odpůrců válečné eskalace z různých zemí spojily?

Evropa se potápí stále hlouběji do války, poháněna řadou činů, které mají znemožnit jednání. Od teroristického útoku v Petrohradu, který zabil novináře a blogera Vladlena Tatarského a zranil desítky lidí, až po zatčení pravoslavného metropolity Pavla v Kyjevě, který byl elektronicky označen, jako by byl obyčejným zločincem. 

Kyjev zároveň oznámil svůj záměr převzít Krym – který byl referendem v roce 2014 znovu zařazen do Ruské federace a jehož obyvatelstvo je většinou ruské – s cílem „detoxikovat“ krymské obyvatelstvo od „ruské propagandy“ a novinářů, kteří se nevyslovili pro odsouzení „ruské okupace“ jako zločinu.

Vstupem Finska jako 31. člena, po kterém bude brzy následovat Švédsko, vstupuje eskalace NATO do dalšího kola. Za něco málo přes třicet let NATO zdvojnásobilo svůj počet členů a rozrostlo se z 16 na 32 zemí, které se nacházejí stále dále na východ – blíž k Rusku.

Taktické jaderné zbraně umístěné ve Finsku mohou dosáhnout strategických cílů na ruském území během několika minut. V důsledku toho Rusko zvyšuje své vojenské nasazení v severozápadní části svého území, včetně jaderných zbraní.

V této situaci zahajuje kampaň Fuori l’Italia dalla Guerra (Itálie mimo válku) naléhavou výzvu k mobilizaci italských občanů v následujících bodech:

 1. Zastavit dodávky zbraní na Ukrajinu / Uspořádejme referenda.
 2. Okamžité stažení Itálie z programů vojenské podpory NATO/EU pro Ukrajinu.
 3. Odmítnutí použít vojenské základny na italském území pro válku na Ukrajině.
 4. Okamžité stažení italských sil ze všech vojenských operací proti Rusku.
 5. Okamžité zrušení ekonomických sankcí proti Rusku a obnovení normálních obchodních cest.
 6. Okamžitě ukončete všechny formy bojkotu ruských umělců a obnovte umělecké a kulturní vazby mezi Itálií a Ruskem.
 7. Maximální italská diplomatická angažovanost na všech úrovních jako mírový prostředek s cílem ukončit válku na základě jednání.
 8. Vyzýváme Spojené státy, aby stáhly své jaderné zbraně z italského území na základě smlouvy o nešíření zbraní, kterou obě země ratifikovaly v 70. letech. Smlouva zavazuje Spojené státy, jaderně vyzbrojený stát, „nepřevádět, přímo ani nepřímo, jaderné zbraně nebo kontrolu nad těmito zbraněmi na nikoho“ (článek 1). Zavazuje Itálii, vojensky nejaderný stát, „nezískat od nikoho, přímo ani nepřímo, jaderné zbraně ani kontrolu nad těmito zbraněmi“ (článek 2).

Tolik zpráva z Itálie. I když má podle všech průzkumů podobná iniciativa podporu většiny Italů, lze předpokládat, že se nic zásadního nezmění.

Vláda je plně v područí Washingtonu a Bruselu – tak jako všechny vlády vedené členy WEF či Aspen institutu. Ti jsou totiž již z podstaty zavázáni svým páníčkům již předtím, než zaujmou svoje posty…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Italská protiválečná iniciativa: „Vypadněme z války, dokud je čas“

 1. vypadá to, že situace je ve všech evropských státech úplně stejná. Většina obyvatel je pro ukončení válčení, ukončení dodávek zbraní a ukončení nesmyslněho zabíjení lidí. Proti tomu stojí vlády a parlamenty s válečnou rétorikou, tíhou bojovat, dodávat zbraně a slovo mír je pro ně sprostých slovem. Přitom jsou voleni na krátké období čtyř let a lid jim nedal žádný mandátu pro tyto válečné operace. Otázka zní, koho vlastně poslouchají ? Lid to určitě není, tak potom nějaké cizí mocnosti, ale proč je poslouchají je prozatím záhada. Jak dlouho ještě ???

  1. snad se to jednou všichni dozvědí a budou všechny takové vlády patřičně potrestane nebranil bych se znovu zavedeni trestu smrti za štvani do válek, barevne revoluce, genocidy, pichani do lidi jedy zvane vakcíny za likvidaci státu at už podporou invaze nekompatibilnich etnik nebo náboženství přes všechny ty Green Dealy, emisni povolenky až k tomu hmyzu a a podobně když se někdo chova jako bestie bez empatie a soucitu s lidmi co s němi než je odsoudit novým Norimberkem a hned s němi na trest smrti nejlepe na Gilotinu s němi někde na veřejnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout