EU tajně nakupuje ruskou ropu z Indie

EU tajně nakupuje ruskou ropu z Indie

EU je už dlouho celému světu k smíchu. Většina vrcholných evropských politiků je vražena natolik hluboko do útrob washingtonských páníčků, že jsou ochotni nechat strádat vlastní obyvatelstvo a přehlížet útoky na evropskou infrastrukturu a dokonce se snažit tyto útoky krýt.

Stejně tak jsou evropští lokajové k smíchu kvůli dodržování nesmyslných sankcí, které mnohem víc poškozují Evropu než Rusko, které si na ně ostatně již od roku 2014 docela zvyklo a postaralo se o soběstačnost v mnoha ohledech.

To EU se dlouhé roky snažila – a to s úspěchem – zlikvidovat soběstačnost členských zemí, které jsou nyní navíc díky sankcím závislé na dodávkách předraženého plynu a ropy.

EU totiž nemůže nakupovat ruskou ropu, která je ideologicky nečistá, přímo z Ruska (a tedy levně), ale koupí ji až poté, co se tato komodita v tomto směru „očistí.“ Tedy postačí, když například ruskou ropu nakoupí jiná země, od které se pak tatáž ropa – jen s patřičnou přirážkou – nakoupí do Evropy.

Divíte se pak, že je celá EU zbytku světa – zřejmě i včetně vlastních páníčků za oceánem – pouze k smíchu?

Nedávno se objevily zprávy o nákupu ruského plynu či ropy zeměmi EU například z Maroka či z Číny, nyní se pro změnu objevují zprávy o nákupu ruské ropy z Indie.

Dodávky nafty a leteckého paliva do EU indickými rafineriemi se údajně zvýšily poté, co dovoz ruské ropy do této východoasijské země ve fiskálních letech 2022–2023 vzrostl na rekordní úroveň, uvedla agentura Reuters.

EU má tedy Indii využívat jako „zadní vrátka:“  Dovoz ruské ropy z Nového Dillí také raketově vzrostl od doby, kdy EU uvalila sankce na ruskou ropu.

Podle údajů společností Kpler a Vortexa nakupovaly indické rafinerie (v letech 2022 až 2023) 970 000 až 981 000 barelů ruské ropy denně, což je více než pětina celkového dovozu do země, který se pohybuje mezi 4,5 až 4,6 miliony barelů denně. 

Toto zvýšení produkce umožnilo prodávat ropné produkty do EU za konkurenční ceny.

Podle Kplera Indie před ukrajinským konfliktem expedovala do EU v průměru 154 200 barelů nafty a leteckého paliva denně. Podle údajů vzrostly objemy po ropném embargu EU na 200 000 barelů denně.

Objem vývozu indické nafty do Evropy se v minulém fiskálním roce zvýšil o 12–16 %, protože západní kupující se vyhýbali ruským produktům, což zvýšilo exportní podíl Nového Dillí na 30 % z původních 21–24 %.

Podle Kplera směřovalo přibližně 50 % indického vývozu leteckého paliva do Evropy, přičemž mezi největší evropské spotřebitele indické nafty patří Francie, Belgie a Nizozemsko.

Vývoj navazuje na dohodu podepsanou mezi ruským energetickým gigantem Rosněftem a Indian Oil Corporation.  Obě společnosti se dohodly na výrazném zvýšení dodávek ropy do Indie a na diverzifikaci ropy.

Indie, třetí největší dovozce ropy na světě, začala nakupovat ruskou ropu krátce po zahájení vojenské operace Moskvy na Ukrajině a po zavedení západních sankcí.

Rusko v současné době představuje 35 % celkového dovozu ropy do Indie, což je nárůst z méně než 1 % v roce 2021. Nyní se tak Rusko stalo hlavním dodavatelem ropy pro Indii.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

One thought on “EU tajně nakupuje ruskou ropu z Indie

  1. su to teda debili, a k smiechu. Ale až praskne, že lezba Uršula a buzerat Bergoglio skrivajú tajomstvo, že sú schopní oplodniť, dievčatká, to ešte len bude šrumec, a tých podvodov čo vypláva na povrch a vrážd. to bude smiechu. Že takýto diabli si dovolili postaviť sa do čela a niekiho viesť. Taký idioti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout