Chalífát Severní Porýní-Vestfálsko odkládá termíny maturit, aby nezasahovaly do oslav ramadánu

Chalífát Severní Porýní-Vestfálsko odkládá termíny maturit, aby nezasahovaly do oslav ramadánu

První jasnou známkou dokončené islamizace, ze které již není návratu, jsou ústupky muslimům, které jakkoli narušují stávající zvyklosti a tradice dané země.

V žádné muslimské zemi by nedělali byť jen sebemenší ústupky vůči křesťanům, buddhistům nebo hinduistům jen z důvodu jejich svátku. Islámské země žádná jiná náboženství ani v nejmenším nerespektují, od jinověrců požadují konverzi a zcela běžně je diskriminují.

Ovšem v nemuslimských zemích sami pro sebe požadují mohamedáni ústupky – a oč jich je v populaci víc, o to větší ústupky žádají.

Německá spolková země Severní Porýní – Vestfálsko (NRW), mezi Němci nazývaná NRW chalífát, se již „chlubí“ například tím, že ve školách mnohde převažují muslimští žáci, neboť v nejmladší generaci začínají mohamedáni přečíslovat původní Němce.

To s sebou nese stále více požadavků ze strany muslimské komunity…

 Ministerstvo školství v Severním Porýní-Vestfálsku nabídlo muslimským studentům zvláštní uspořádání pro páteční maturitní zkoušky. Vzhledem k tomu, že islámská oslava konce ramadánu začíná v tento den, mohou přepsat své zkoušky na 9. května, uvedl úřad.

Islámské asociace proti původnímu datu protestovaly. Zkoušky byly sice naplánovány na minulou středu, ale kvůli technickým problémům byl termín odložen. „Odložení maturitní zkoušky v Severním Porýní-Vestfálsku na ramadán je nepříjemné a iritující,“ řekl mluvčí Koordinační rady muslimů v Kolíně nad Rýnem Murat Gümüş.

Změna brání muslimským studentům slavit konec postního měsíce ramadánu v mešitě s jejich rodinami. „Bylo by také těžké si představit, že by o Vánocích nebo Velikonocích byly maturitní zkoušky,“ řekl. Podle Gümüşe by všechny spolkové země měly věnovat větší pozornost náboženské rozmanitosti.

Samostatné uspořádání závěrečných zkoušek v Severním Porýní-Vestfálsku výhradně pro muslimské studenty striktně odmítá poslanec AfD Carlo Clemens. „Pátek je v Německu normální pracovní a školní den. Proto není nic špatného na tom, když v tento den složíte zkoušku. Bylo by nespravedlivé vůči ostatním studentům, kdyby muslimští studenti dostali zvláštní práva,“ řekl.

Všechny náboženské komunity by mohly v budoucnu požadovat zvláštní práva, pokud ministryně školství Dorothee Fellerová (CDU) vytvoří „precedens“ pro letošní zkoušku….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Chalífát Severní Porýní-Vestfálsko odkládá termíny maturit, aby nezasahovaly do oslav ramadánu

  1. Spojené arabské emiráty sú jednou z mála krajín arabského a islamského sveta, kde kresťanov nikdy nikto neprenasledoval a dokonca tam existuje asi 50 kostolov – pre porovnanie, v Katare iba jediný. Aké-také práva majú zaručené aj v Iráne. Porovnajte to napríklad s už dávno nie sekulárnym Tureckom. A netreba ani dodávať,že v Saudskej Arábii je za držanie Biblie či krížik na krku trest smrti /o pár rokov aj v Eurábii/…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout