Švédsko: Džihádistka, která na území ISIS vedla ženskou brigádu, dostala jen symbolický trest

Švédsko: Džihádistka, která na území ISIS vedla ženskou brigádu, dostala jen symbolický trest

Většina džihádistů s občanstvím evropských zemí, kteří v řadách ISIS řezali hlavy a plenili celé vesnice, přičemž se soustředili zejména na likvidaci nemuslimských menšin, nedostala po návratu do Evropy nijak vysoké tresty.

Některé země je neodsoudily vůbec, jinde dostali jen podmíněné tresty. I tato benevolence k nezměrným zvěrstvům, kterých se dopouštěli, jasně ukazuje přibližování evropského práva k právu šaría.

Jde o podobné způsoby jako posílání muslimských vrahů na psychiatrii, což se stalo již zcela obvyklou praxí.

Také do multikulturního Švédska se vrátilo mnoho hrdlořezů z ISIS, kteří ovšem většinou nebyli souzeni s tím, že se jen museli povinně účastnit integračních programů.

Alarmující je také aktuální případ džihádistky, která byla v rámci Islámského státu nejvýše postavenou ženou. Vedla ženskou brigádu džihádistek a velmi pyšně se pak fotila s hlavami jejich obětí.

Zatímco přímo v Sýrii by za podobný podíl na zvěrstvech ISIS dostala trest smrti, ve Švédsku si pobude pouhé tři měsíce v komfortním vězení, které rozhodně nemá nijak odstrašující funkci.

A to zprvu vůbec do vězení jít neměla, ale byla jí naopak udělena nová identita, byt a štědré dávky.

Fatosh Ibrahim, která byla identifikována jako vůdkyně ženské brigády Islámského státu v Sýrii, byla odsouzena ke třem měsícům vězení mimo jiné za válečné zločiny. Rozhodl o tom okresní soud v Göteborgu.

Fatosh Ibrahim odcestovala do Sýrie v prosinci 2012 a připojila se k Islámskému státu. Nakonec převzala iniciativu a založila ženskou brigádu, která sloužila jako mravnostní policie teroristické sekty. Ženská brigáda používala jako své velitelství Hotel al-Karnak ve městě Rakka, kde měl ISIS i hlavní velitelství. Hotel byl bombardován americkými stíhačkami v květnu 2017, čímž byl srovnán se zemí.

Krátce předtím však Fatosh Ibráhím z hlavního města IS uprchla. Vrátila se do Švédska se dvěma dětmi, které měla se dvěma různými teroristy ISIS.

Ve Švédsku záhy dostala peníze, bydlení a novou chráněnou identitu od sociálních služeb a bezpečnostní policie. To vše jako součást politiky rudo-zelené vlády, který si myslela, že teroristé by měli být „reintegrováni“ do švédské společnosti a chráněni před protiteroristickými silami.

Ale džihádistka se nedržela nijak v pozadí. Na sociálních sítích si vytvořila profil „Arabiawitch“, kde nabízí „sesílání zaklínadel“ na ostatní.

Arabská čarodějnice vyvolala zděšení mezi mladými ženami, zejména těmi s přistěhovaleckým pozadím, které slyšely zvěsti o jejím působení v ISIS. Bývalá žena ISIS byla několikrát nahlášena policii za nezákonné vyhrožování, ale všechna udání byla odložena.

V prosinci 2020 Fria tider odhalila chráněnou identitu Fatosh Ibrahimové, která se dříve jmenovala Fatin al-Mandlawi a vedla ženskou brigádu Islámského státu.

Narodila se v Iráku a do Švédska přišla s rodiči a sourozenci během války v Perském zálivu na počátku 90. let. Její bratr Hassan al-Mandlawi je stále terorista ISIS (do Švédska se nevrátil). Když Fatosh cestovala 12. prosince 2012 do Sýrie, byl to on, koho jela navštívit.

džihádistka se v Sýrii pyšně fotila vedle uřezaných hlav

Po tomto odhalení přišly do sociálních služeb v Göteborgu zprávy o obavách týkajících se Fatosh Ibrahimové a jejích dvou dětí. V září 2021 bylo rozhodnuto, že děti budou převzaty do okamžité péče, což bylo později potvrzeno správním soudem.

Fatosh Ibrahim se začala mstít tím, že vyhrožovala odpovědným osobám v sociálních službách a výhružky vyvěšovala na sociálních sítích.

Vzhledem k její v minulosti v IS byly výhružky brány vážně a bylo zahájeno trestní vyšetřování. V té době již probíhalo samostatné policejní vyšetřování válečných zločinů, z nichž byla žena ISIS obviněna v Sýrii před několika lety.

Nyní byla Fatosh Ibrahim odsouzena za zastrašování veřejného činitele, pomluvu s přitěžujícími okolnostmi a válečné zločiny. Dostala trest pouhé tři měsíce vězení. Zaplatí také 25 000 SEK jako náhradu škody jednomu ze sociálních pracovníků.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout