Rasmus Paludan se chystá spálit korán v první den ramadánu v islamizovaném městě v Anglii (video)

Rasmus Paludan se chystá spálit korán v první den ramadánu v islamizovaném městě v Anglii (video)

Pálení koránu v první den ramadánu, který letos připadá na středu 22.3., nebude právě v Anglii nijak náhodné. Paludan tím reaguje na nedávný incident, při němž byli vyloučeni ze školy chlapci, kteří mírně poškodili korán.

Připomínám, že jeden z chlapců byl autista, který si výtisk koránu sám zakoupil, přičemž kniha byla jen velmi mírně poškozena. Přesto tento drobný incident, který by ve skutečně demokratické společnosti nestál ani za řeč, vedl k vyloučení ze školy nejen dotčeného chlapce, ale i jeho kamarádů.

Tento případ pak velmi ostře kontrastuje s jiným, kdy došlo také v Anglii k hromadnému znásilnění dívky 4 Afghánci na školních toaletách. Zatímco zraněná a šokovaná dívka zůstává doma, násilníci, jejichž věk je zřejmě smyšlený, stále bez jakéhokoli trestu navštěvují školu, ve které se k násilí uchýlili.

Tolik dva různé školní případy z Anglie, kdy v jednom jsou vyloučeni chlapci za drobné poškození koránu a ve druhém nejsou vyloučeni muslimové za znásilnění nemuslimky.

Tyto případy ukazují, že školy se již ve svém rozhodování řídí právem šaría a ne britským právním systémem, případně v minulosti běžným školním řádem.

Právě na podobné úlitby islámu nyní reaguje Rasmus Paludan, který se ve středu vydá do města, ve kterém se nachází škola, která vyloučila chlapce za poškození koránu. Jde samozřejmě o silně islamizované město, kde již mají muslimové velmi silné slovo.

Zde je vyjádření Rasmuse Paludana:

V příspěvku na Twitteru Rasmus Paludan, vůdce Stram kurs, říká, že odcestuje do anglického města, aby tam uskutečnil další manifest svobody projevu a spálil Korán.

Pálení Koránu se uskuteční již ve středu ve švédském Wakefieldu v souvislosti se začátkem ramadánu.

Paludan řekl, že demonstrace bude provedena v důsledku případu 14letého autistického chlapce z města, který obdržel řadu výhrůžek smrtí poté, co způsobil menší poškození koránu.

Ve videu široce sdíleném na sociálních médiích byla matka 14letého chlapce natočena, jak se omlouvá členům místní komunity za urážku, když řekla, že její syn byl zničen výhrůžkami smrtí.

Čtyři chlapci, kteří se na tom podíleli, byli dočasně suspendováni po incidentu, kdy bylo 14letému chlapci přáteli řečeno, aby přinesl kopii Koránu jako ztrátu za prohru v počítačové hře Call Of Duty. Korán byl prý upuštěn na zem, což způsobilo nějaké škody a škrábance po stranách (viz obrázek):

Policie byla také zapojena do případu, který byl původně zaznamenán jako „incident z nenávisti“.

Ředitel školy Tudor Griffiths je naštvaný.

„Rádi bychom ujistili celou naši komunitu, že svatá kniha zůstala zcela nedotčena, a že naše počáteční dotazy naznačují, že ze strany zúčastněných nebyly žádné zlé úmysly.

Ale dali jsme jasně najevo, že chlapci  nezacházeli s koránem s respektem, který by měl mít, takže ti, kteří se na tom podíleli, byli suspendováni a budeme s nimi spolupracovat, abychom zajistili, že pochopí, proč byly jejich činy nepřijatelné.“

Mezitím skupina Humanists UK označila rozhodnutí suspendovat chlapce za „hrozné“ a tvrdí, že škola se nechala donutit k nadměrnému disciplinárnímu řízení náboženskou skupinou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.7]

2 thoughts on “Rasmus Paludan se chystá spálit korán v první den ramadánu v islamizovaném městě v Anglii (video)

  1. Prajem pánovi Paludanovi v jeho boji /aj keď je isté, že väčšinu Európy a teda ani jeho vlasť už nemožno zachrániť/ veľa úspechov a bol by som rád, keby navštívil aj Bosnu a Hercegovinu či Kosovo, prípadne podpálil niektorú mešitu kdekoľvek v Európe, alebo tam rozhádzal skazené bravčové mäso a kosti. Samozrejme by ma potešilo, keby takéto aktivity vykonal aj nejaký iný európsky vlastenec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout