Francie: Noc násilí po celé zemi po schválení Macronovy penzijní reformy (videa)

Francie: Noc násilí po celé zemi po schválení Macronovy penzijní reformy (videa)

Zatímco u nás většina lidí příliš neprotestuje proti plánovanému zvýšení hranice odchodu do důchodu na věk, který by byl v rámci Evropy i věkem nejvyšším, ve Francii protestují proti zvýšení na věk, který by stále zůstával jedním z nejnižších v Evropě.

Napětí vypuklo v několika městech po celé zemi, když se tisíce lidí shromáždily poté, co vláda jen velmi těsně protlačila penzijní reformu.

Největší nepokoje byly včera  v Paříži.

Incidenty vypukly také v dalších městech, jako je Marseille na Canebière, kde maskovaní mladíci rozbili okno bankovní pobočky a billboard, zatímco jiní zapálili popelnice za výkřiků „pryč se státem, policajty a zaměstnavateli.“

V Amiens, kde podle prefektury pochodovalo 1 000 až 1 500 demonstrantů, policie použila slzný plyn, stejně jako v Lille. V Dijonu, kde se shromáždilo 700 lidí, někteří zaútočili na policii a způsobili škodu, zatímco byla podle prefektury spálena figurína s podobiznou prezidenta republiky.

V Caen, kde bylo  600 až 1000 lidí, byly na několika místech ve městě zapáleny ohně.

Na několik incidentů, ke kterým došlo v souvislosti se schválením důchodové reformy, se můžete podívat ve videích a obrázcích níže:

ObrazObraz

ObrazObraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz

Před sídlo Macronovy strany v Paříži naházeli naštvaní lidé pytle s odpadky:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Noc násilí po celé zemi po schválení Macronovy penzijní reformy (videa)

  1. Nezabúdajme,že Francúzsko má už od de Gaullových čias formálne poloprezidentský systém s menšími právomocami vlády a prakticky nulovými parlamentu, ale v skutočnosti sú od roku 1961 právomoci prezidenta fakticky neobmedzené – tak ako v absolútnych monarchiách, ktorých táto krajina už zažila veľa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout