Finský důstojník působící na Ukrajině: „Rusko tuto válku neprohrává“

Finský důstojník působící na Ukrajině: „Rusko tuto válku neprohrává“

Finský důstojník, který působí na Ukrajině – a je také plně na straně Ukrajinců, takže není možné o jeho slovech tvrdit, že jde o ruskou propagandu – upozorňuje na jednostrannou propagandu zejména evropských mainstreamových médií a na fakt, že ukrajinská armáda je velmi špatně vycvičena.

Vysoce postavený finský důstojník působící na Ukrajině věří, že obraz války, který se šíří v západních masmédiích, je primárně založen na ukrajinské propagandě. Realita, říká, je taková, že ukrajinská armáda je v několika ohledech podprůměrná, a že je „zbožným přáním“ západní strany, že by mělo být možné vyhrát nad Ruskem.

„Ruské síly se poučily ze svých chyb, totéž nelze říci o ukrajinských silách,“ řekl finskému státnímu kanálu Yle důstojník, který si přeje zůstat v anonymitě kvůli své hodnosti.

„Ukrajinci si myslí, že jsou to zkušení vojáci. Ale dobrým vojákem se nestanete tím, že budete osm měsíců vyděšeně ležet v zákopu. To, co je potřeba, je vzdělání,“ pokračuje.

Důstojník začal cvičit ukrajinské vojáky již v roce 2014 a věří, že úroveň výcviku vojáků je velmi žádoucí – a také nevěří, že Ukrajina zvítězí ve válce, což je hlavní narativ řízený politiky a masmédii na Západě.

„Není to nic jiného než zbožné přání,“ říká.

Vojenské vedení na Ukrajině je mimo jiné popisováno jako „velmi špatné“ a totéž platí i z hlediska použité taktiky a bojových technik, o kterých se často tvrdí, že byly převzaty z počítačových her.

Podle důstojníka skutečnost, že byli dosud schopni odolávat ruské ofenzívě tak dobře, není primárně způsobena jejich vlastními schopnostmi, ale skutečností, že Rusko udělalo velké strategické chyby.

Poznamenává, že válka se vyvinula v „lešenářskou válku“ s rozsáhlým dělostřeleckým ostřelováním namísto rychlých pohybů, a že ačkoli Ukrajina i Rusko utrpěly těžké ztráty, Ukrajina má mnohem méně rezervních jednotek, které by mohla povolat.

Finský důstojník je také přesvědčen, že ukrajinské ztráty byly podstatně větší, než se uvádí, a že je zde asi tolik mrtvých a zraněných jako na ruské straně, což je něco, co není dlouhodobě udržitelné.

Podle tohoto muže  se ukrajinské armádě podařilo znovu získat mnoho oblastí dříve okupovaných Ruskem, díky „štěstí“ a ruským chybám a věří, že Ukrajina může být brzy na pokraji prohry v celé válce.

„Vypadá to, že Rusko má iniciativu. Skoro lze říci, že Ukrajina prohrává válku, pokud se brzy nestane nic rozhodujícího,“ řekl.

Také nevěří, že Ukrajina je schopna dobýt Krymský poloostrov a pravděpodobně ani Donbas.

„Pokud se Kyjevu podaří dostat se na frontu, která existovala, když válka začala, bude to odpudivé vítězství. Rusko tuto válku neprohrává proto, že je jadernou mocností. Pokud Ukrajina zahájí velkou ofenzívu proti Krymu, Rusko se pravděpodobně uchýlí ke strategickým jaderným zbraním.“

Důstojník odhaduje, že válka skončí tím, že Ukrajina bude nucena postoupit území Rusku.

„Nebyl by to konec ukrajinské nezávislosti, ale hranice by se posunula. To je třeba přijmout, stejně jako jsme to přijali my ve Finsku po zimní válce.“

Pokud jde o mediální pokrytí války, důstojník se domnívá, že obyvatelstvu Západu je dovoleno účastnit se pouze ukrajinských příběhů a věří, že „média oddaně naslouchají ukrajinské propagandě.“

„Premiérka Marinová říká, že válka skončí, když se Rusko stáhne z Ukrajiny, ale to se nestane,“ říká a dodává, že „Ukrajinci nebyli schopni si nikde vynutit ruské obranné pozice.“

„Pokud má Ukrajina vyhrát válku, nejdůležitější věcí je, aby její vojáci dostali lepší výcvik – a nejlépe finský,“ říká důstojník.

„Finská armáda má nejlepší výcvik v umění války proti Rusku na světě. Praktikujeme to sto let a také jsme dvakrát válčili… Nikdo jiný nemá tak široké znalosti o lesích a terénu jako my ve Finsku, a to je to, co by se měli učit.“

Věří, že výcvik tohoto typu by nestál mnoho peněz, a že mnoho Finů by se rádo dobrovolně přihlásilo.

„Bolí to, když vidím, že jsou špatně vycvičení vojáci posíláni na frontu a pak se vracejí v rakvi, proto jsem stále tady na Ukrajině – abych poskytoval lepší výcvik.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.7]

4 thoughts on “Finský důstojník působící na Ukrajině: „Rusko tuto válku neprohrává“

  1. Spielal piate cez deviate. To že RF víťazi v tejto ŠVO je faktom ktorý sa už ondlho nebude dať spochbňovať, tak už teraz začínajú prvé lastovičky!!! A čo sa týka toho, že by mohli mať nejakú tú šancu je absolutným nezmyslom. Výcvyk aby bol muž dokonale pripravený na boj môže trvať minimálne jeden rok!!! A to ešte neznamená, že ak sa dostane do bojovej zóny bude pripravený!!! No kto je pripravený zomrieť? Myslite pre Boha!!! Banderovské fašistické svine cvičí už od roku 2014 sám to tvrdí. A aký má výsledok?

  2. Po prehranej vojne banderovcami, sa dozvieme všeliaké veci! Mnohí v zajatí budú rozprávať…No bohužiaĺ, ešte si počkame…A môže sa to zvrtnúť aj na nuklearny a skalarny záver WW3…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout