Anglie: Dospělý trans muž, který se prohlásil za ženu, soutěží proti 12letým dívkám v kriketu

Anglie: Dospělý trans muž, který se prohlásil za ženu, soutěží proti 12letým dívkám v kriketu

Biologičtí trans muži (nazývaní trans ženy) zaujímají stále větší místo v ženských sportech. Ve většině zemí stačí, když se muž prohlásí za ženu – a je okamžitě takto i akceptován.

Může tedy navštěvovat dámské šatny či toalety a je umisťován do ženských věznic či na ženská oddělení nemocnic a léčeben. V důsledku toho došlo již k mnoha znásilněním či sexuálním napadením.

Přesto se v této praxi pokračuje i nadále a dokonce již i na Olympiádě budete moci vidět v různých disciplínách závodit v ženských kategoriích muže, stejně jako tomu má být na MS v atletice.

Tato degradace sportu se ovšem netýká jen dospělých, pokud se totiž dospělý muž prohlásí za nezletilou dívku, pak může skutečně soupeřit s dětmi.

V Anglii je nyní nový skandál stran toho, že dívky ve věku dvanácti let i mladší jsou nuceny soutěžit s dospělým trans mužem v kriketu.

Znepokojení rodiče a trenéři ve Velké Británii bijí na poplach poté, co je transsexuálnímu biologickému muži středního věku dovoleno soutěžit v kriketu proti dívkám mladším 12 let

V několika dopisech kriketové radě Anglie a Walesu (ECB) rodiče vyjádřili znepokojení a hněv, že hráč, jehož přesná identita a věk nebyly zveřejněny, má nespravedlivou výhodu oproti dívkám, a uvedli, že dotyčná osoba již dávno prošla mužskou pubertou.

Rodiče a příbuzní popisují situaci jako „nepřijatelnou, nepříjemnou a škodlivou.“ Otec 12leté dívky se obává, že účast proti dotyčnému hráči způsobí, že se dívky vzdají kriketu, protože se bojí, že budou muset čelit soupeři s příliš velkou silou.

Podle anonymního trenéra tento hráč trefuje míč tvrději než kdokoli jiný, koho kdy v dívčí v lize viděl.  Údajně v zápalu hry také zranil soupeřky, které od té doby nemohou tento sport praktikovat celé měsíce.

Šest okresů v nejvyšší herní třídě se údajně setkalo s ECB, aby je naléhavě požádaly o vyjasnění své politiky vůči transsexuálům. Podle současných předpisů „trans ženy mohou soutěžit v jakékoli soutěži, lize nebo pouze zápasové události pro ženy a měly by být přijaty v pohlaví a věku, ve kterém se prezentují.“

„Transgenderová participace je složitá oblast. V rekreačním kriketu je způsobilost hráčů založena na jejich vlastním pohlaví, bez zdravotních požadavků. Nicméně ve světle pokynů skupiny pro rovnost (SCEG) Rady pro sport Spojeného království však v současné době přezkoumáváme regulační rámec,“ uvedl mluvčí ECB.

Fiona McAnena, sportovní ředitelka Fair Play for Women, pochválila federaci za to, že iniciovala revizi politiky pro transgender hráče.

„Pokud vážně chtějí chránit a propagovat ženský kriket, musí chránit talentovou základnu. Jediným způsobem, jak toho dosáhnout, je zpřístupnit ženské týmy těm, které se narodily jako ženy – a nikomu jinému.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.9]

6 thoughts on “Anglie: Dospělý trans muž, který se prohlásil za ženu, soutěží proti 12letým dívkám v kriketu

  1. „Slovenský“ minister zdravotníctva už síce odstúpil, ale ešte v posledný deň svojho úradovania podpísal usmernenie týkajúce sa „práv“ transsexuálov. Predovšetkým zápisov do občianskeho preukazu. Už sa neviem dočkať, kedy bude aj za túto úchylku /tak ako za všetky ostatné/ po celej Eurábii automaticky trest smrti – čo samozrejme schvaľujem.

  2. keď tak uvažujem nad dnešným záchodom, tak tá šaria mi ani nepripadá ako zas až tak zlé riešenie……
    Keby rodičia všetkých tých dievčat nepustili dievčatá na tréningy a zápasy, kým ten trans pedofil tam je, tak by si asi tréneri a športové zväzy a pod. rozmysleli, či budú k deťom púšťať takých hajzlov. A tak by to malo byť v každom ženskom športe a v každej disciplíne. Nenastúpiť a hotovo. A pre istotu si zohnať nejaké lekárske potvrdenie, lebo pomaly aj za to by už dnes mohli dať tie športovkyne do kriminálu. Kde by sa im mohlo stať, že im do cely dajú nejakého sexuálneho devianta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout