V USA dnes proběhnou v několika městech velké protiválečné demonstrace (video)

V USA dnes proběhnou v několika městech velké protiválečné demonstrace (video)

Nejen americká vláda, ale i mnoho evropských jde proti přáním nejen voličů opozičních, ale i vlastních. USA patří spolu s Německem k zemím, kde sílí odpor proti dalšímu vyzbrojování Ukrajiny a pokračování zástupné války mezi NATO a Ruskem.

Stále více lidí si uvědomuje, že více zbraní znamená více mrtvých – a to i mezi civilisty. A především se i Američané začínají obávat, že by se konflikt mohl svrhnout v jadernou válku, která by tentokrát USA neobešla.

V USA již odpor vyústil v zásadní rozhodnutí uspořádat několik demonstrací, na nich se počítá s velkou účastí. Hlavní demonstrace proběhne ve Washingtonu dnes po poledni tamního času.

Demonstrace a shromáždění se konají pod názvem: „VZTEK PROTI VÁLEČNÉ MAŠINÉRII“

Souběžně by se mělo demonstrovat po celých Spojených státech – demonstrace hlásí San Francisco, Los Angeles, Seattle, Minneapolis a další.

Zajímavostí je, že proti válce je i mnoho Bidenových voličů, kteří odmítají demokraty nadále volit, pokud by opět kandidoval Biden nebo někdo z jeho okolí.

Podle organizátorů rozsah účastníků přesahuje „konvenční diskurs“, protože akce jsou podporovány širokou koalicí sil od „levice“ po „pravici“.

Hlavní požadavek demonstrace ve Washingtonu je jednoduchý a jednoznačný: „Na válku na Ukrajině se už nesmí dát ani cent.“ Tento požadavek spojuje všechny různé organizace a síly zapojené do akce.

Role USA je pojmenována pozoruhodně jasně: „USA podnítily válku pučem proti demokraticky zvolené vládě v roce 2014 a pak sabotovaly mírovou dohodu mezi Ruskem a Ukrajinou v březnu 2022.“

Velmi důležitý je další z deseti požadavků amerického protestu: „Zastavit válečnou inflaci“ Říká: „Tato válka urychluje inflaci a zvyšuje ceny potravin, benzínu a energií. USA vyhodily do povětří ruské plynovody do Evropy, zanechaly jim nedostatek energie a deindustrializovaly země. Ukončete válku a přestaňte zvyšovat ceny.“

Další požadavky zní: rozpustit NATO, globální jaderná deeskalace, mírová jednání, zrušit CIA a Deep state, snížit rozpočet Pentagonu, zrušit válčení a impérium, obnovit občanské svobody, osvobodit Assange.

Je velmi pravděpodobné, že v mainstreamu se o shromážděních v USA nedozvíme. O to důležitější je pozorně sledovat vývoj v USA a průběžně  o něm informovat.

Právě masové protesty v USA pomohly ukončit válku ve Vietnamu, takže pokud se i nyní sejde hodně demonstrantů, může to mít pouhý rok před volbami velký vliv na další Bidenova rozhodnutí. A evropské země pak udělají jen to, co jim jejich americký páníček nařídí.

Umíte-li anglicky, můžete si o dnešních demonstracích poslechnout více ve videu níže:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “V USA dnes proběhnou v několika městech velké protiválečné demonstrace (video)

  1. Mnoho českých čitateľov možno nevie, že aj na Slovensku už niekoľko dní prebiehajú pomerne masové pochody za mier. A najaktívnejšími rečníkmi sú členovia jedinej autentickej vlasteneckej strany na Slovensku ĽSNS. Autentickej preto,že odmieta naše členstvo v EÚ a najrozličnejšie úchylnosti s tým spojené, servilitu voči NATO aj USA a nepodporuje Izrael. Ostatné „pronárodné“ strany /s výnimkou Republiky celkom bezvýznamné/ sa vyznačujú presným opakom toho, čo som napísal v predošlej vete. Napríklad Milan Uhrík považuje za svoju vlasť Izrael a svoje vzory neľudské režimy v Poľsku a Maďarsku.

  2. Viceprezidentka Spojených štátov teroristických – polovičná Cigánka a polovičná opica – lživo označila Rusko za štát páchajúci zločiny proti ľudskosti. Samozrejme,že skutočné zločiny tohto druhu páchané napr. Tureckom v Sýrii , Kórejcami vo východoeurópskych montovniach či Saudskou Arábiou v Jemene nijako nevadia USA ani EÚ.

  3. „Je velmi pravděpodobné, že v mainstreamu se o shromážděních v USA nedozvíme,“ Proč ne? Na ČT1 to určitě bude zpráva číslo1. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout