Bývalý agent CIA: Hrozný konec pro Ukrajinu – USA prohrají válku

Bývalý agent CIA: Hrozný konec pro Ukrajinu – USA prohrají válku

Pokud čtete mainstreamové zprávy, pak máte dojem, že Ukrajina ve všech ohledech jasně vede a spěje k neodvratitelnému vítězství. Jde samozřejmě o propagandu, která se však razí i na druhé straně. Proto je dobré sledovat nezávislé pozorovatele, kteří však situaci rozumí a umí se na vše dívat realisticky, bez toho, aby se nechávali ovlivnit jakoukoli propagandou.

Podle Jamese G. Rickardse je na základě objektivního zkoumání všech faktů ruské vítězství nevyhnutelné. V souladu s tím stále očekává kolaps Ukrajiny. James G. Rickards byl strategickým konzultantem CIA a informoval o obrovských válečných obětech Kyjeva. Ukrajinci podle něho ztratili osmkrát až desetkrát více vojáků než Rusové.

V dalším komentáři hodnotí tyto ztráty jako „neudržitelné.“ Podle důvěryhodných zpráv by se ztráty Kyjeva mohly pohybovat kolem 500 000, přičemž 100 000 ruských obětí je přehnaných.

Podle Rickardse – v rozporu s tvrzeními západního mainstreamového tisku – použití amerických tanků Abrams, britských Challengerů nebo německých tanků Leopard již nemohlo změnit průběh války.

Podle Rickardse kolaps města Bachmut znamená začátek kolapsu:

„Ukrajinská obranná linie o délce 800 mil se pak zhroutí a nebude už žádná opevněná pozice, kam by se dalo ustoupit. Ukrajinští vojáci, jakkoli stateční a kompetentní, jsou vyčerpaní a bez zásob.“

S ohledem na to nyní Moskva zvyšuje vojenský tlak: V nadcházejících dnech má začít nová ofenzíva s četnými tanky, letadly a dělostřelectvem.

Bývalý agent CIA zdůraznil, že nebyl vůbec „šťastný“ z vítězství Ruska, ale že viděl ruské vítězství jako nevyhnutelné vzhledem k objektivnímu zkoumání faktů.

James Rickards také psal o rostoucí pravděpodobnosti vypuknutí jaderné války. Pokud se Ukrajina zhroutí, může nastat „strašná koncovka.“ Je to proto, že USA by mohly být po Ukrajině největším poraženým ve válce, což by mohlo vést k zoufalým krokům.

„Možná, že zoufalý Biden nařídí invazi na západní Ukrajinu, aby zabránil Rusku okupovat celou zemi. Člověk si dokáže představit následky, které by to mohlo mít. Pak by se tato zástupná válka mohla změnit v přímou válku mezi Spojenými státy a Ruskem.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 4.5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout