Bezvýznamní prorežimní pisálci plivou na světově uznávaného novináře

Bezvýznamní prorežimní pisálci plivou na světově uznávaného novináře

Včera jsem na Seznamu narazila na článek, který měl za cíl poplivat zřejmě nejlepšího světového novináře Seymoura Hershe, který napsal výbušný článek, v němž měl dokázat, že za útokem na Nord Stream stojí USA s Norskem (více o článku zde a zde).

Na rozdíl od těch, kdo mají za cíl za špinavý groš pouze šířit goebbelsovskou propagandu, je tento Novinář s „velkým N“ autoritou, které by se měl každý začátečník doslova klanět.

Hersh se totiž nikdy nebál jít proti proudu a vyslovovat i nepříjemné pravdy. To je něco, co současní propagandisté, ničím se nelišící od těch, které si pamatujeme z dob minulých, v žádném případě neumí. Jediné, co se naučili, je šíření tupé a jednostranné propagandy.

A třeba i za špinavý groš pomlouvat Novináře, jemuž tito pisálci nesahají ani po kotníky. Ale nyní konkrétně, cituji z článku zavánějícím na dálku tupou propagandou:

Především neobstojí způsob, jakým jsou informace o naplánování a uskutečnění exploze plynovodu podložené. Hersh se v rozsáhlém textu, který má více než 30 tisíc znaků, odvolává jen na jeden nejmenovaný zdroj. Jeho věrohodnost vzhledem k závažnosti sdělení navíc podkládá velmi vágně.

Všímáte si, kdo to píše? Pisálci, kteří se sami spoléhají na jediný zdroj v případě jako je ukrajinská válka, kdy vydávají informace pocházející z centrály ukrajinské propagandy za čirou pravdu. Informace zhola neověřené, jak jsme mohli vidět namátkou třeba na případu údajně zabitých vojáků z Hadího ostrova.

A to nehovořím o jejich tupé covidistické propagandě, kdy se neštítili šířit třeba nesmysly o tom, že očkováním zachráníme babičky nebo stejné lži o bezpečných a účinných vakcínách.

Velmi stručný životopis Seymoura Hershe ukazuje, že nikdy nebyl poplatný režimu, což je zřejmě i důvod napadání ze strany bezvýznamných pisálků:

Seymour Hersh (* 1937) je americko-židovský investigativní novinář, který získal prestižní Pulitzerovu cenu poté, co odhalil, jak američtí vojáci během války ve Vitenamu popravili stovky jihovietnamských civilistů – většinou žen a dětí.

Hersh, považovaný za jednoho z nejvýznamnějších investigativních novinářů na světě, také odhalil, jak USA mučily irácké vězně v později nechvalně známém vězení Abu Ghraib a informoval o skandálu Watergate pro New York Times.

V posledních letech si ho všimli a kritizovali ho za zpochybňování americké historiografie kolem smrti Usámy bin Ládina, informování o amerických plánech na vraždy politických oponentů v Íránu a odmítání tvrzení USA, že syrská vláda použila chemické zbraně proti civilistům.

Mezi mnoha oceněními, která Hersh získal za svou novinářskou práci, lze kromě Pulitzerovy ceny zmínit také cenu George Polka – americkou novinářskou cenu, kterou obdržel pětkrát, což je také zároveň v tomto ohledu rekord, kterému se zatím žádný jiný novinář nevyrovnal.

Tolik ve zkratce k jeho životopisu, který ukazuje, že skutečně vícekrát „ťal do živého,“ když se rozhodl upozornit na zločiny „světového drába.“ Zločiny, které nikdy nebudou potrestány. A především pak zločiny, na které žádný  mainstreamový prorežimní pisálek nepoukázal.

Komu tedy věřit? Mainstreamovému propagandistovi, který je jen oddaným služebníkem režimu a neví co znamená slovo „novinařina“ nebo novináři, který ukázal, že neslouží jen tupé propagandě? Na to si odpovězte sami.

Článek, který měl zřejmě za cíl ponížit novinářskou legendu, musel v případě myslících lidí zaúčinkovat přesně naopak. Jen o něco víc zdůraznil propastný rozdíl, který je mezi tupou propagandou a opravdovou novinařinou…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Bezvýznamní prorežimní pisálci plivou na světově uznávaného novináře

  1. Co můžete čekat od takových škvárů, jako je Seznam a pod. Dobrý článek, tento novinář je borec a navíc sympaťák. Kdo se pídil celý život po pravdě, nebude ve svém věku převracet kabát z žádných důvodů. Proč není takových novinářů víc..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout