„Vinnetou žádá o azyl v Sasku“: Německý mainstream je silně pobouřen karnevalovou zábavou (video)

„Vinnetou žádá o azyl v Sasku“: Německý mainstream je silně pobouřen karnevalovou zábavou (video)

Možná si ještě pamatujete na nedávný skandál, kdy v Německu v rámci politické korektnosti postavili knihy i filmy o Vinnetouovi na pranýř. A nejde jen o Vinnetoua, ale o indiány vůbec, jejichž zobrazování je údajně rasistické. Stejný postoj byl zaujat i proti různým karnevalům, kde se již nemohou objevit děti v převlecích za indiány.

K přehodnocení tohoto šíleného postoje nepomohlo ani vyjádření skutečných amerických indiánů, kteří se politicky korektnímu rozhodnutí vysmáli s tím, že jim nevadí nejen fiktivní postava Vinnetoua, ale ani hry dětí na indiány. Politickou korektností nemocné Německo se v postoji směrem ke zobrazování indiánů názorově neposunulo ani o píď.

Oslava „Schiffersfastnacht“ v Prossenu v Saském Švýcarsku minulou sobotu vyvolala mezi mainstreamovými novináři naprosté zděšení: Karnevalový průvod plný šťastných lidí v indiánských kostýmech, transparent „Německo dekadentní a nemocné, Vinnetou hledá azyl v Sasku“ a muž v duhovém oblečení na mučednickém kůlu si zjevně vzali na paškál woke kulturu zrušení.

V reakci na tuto akci došlo záhy k velkému pobouření těch, kteří chtějí i nadále propagovat právě tyto excesy politicky pseudokorektní šílenosti.  Mainstream z průvodu ihned vytvořil „skandál“.

Schiffersfastnacht má podle tradice zahnat zimu a zajistit, aby bylo Labe bez ledu a lodě mohly opět plout. Karnevalové průvody v Sasku již v minulosti vyvolaly zděšení v mainstreamu – zvláště když se terčem stala témata jako masová migrace nebo klimatická „ikona“ Greta Thunbergová.

Zavedená média ale také nechtějí nic vědět o zobrazování menšin (převlékání za indiány, černochy apod.) a kritice LGBTQ agendy. Proto byl karnevalový průvod mainstreamem popsán jako skandál:

Lidé v indiánských kostýmech skotačí na voze s nápisem „Asylum Ranch“. Slova „Německo dekadentní a nemocné, Vinnetou hledá azyl v Sasku“ lze přečíst na ceduli připevněné po straně . Uprostřed je totem, ke kterému je přivázán muž v duhovém oblečení.

Ve videu můžete dotčené záběry vidět po 9. minutě:

Samozřejmě, že mainstream nepoužívá  dnes již zakázané slovo „indiáni,“ ale píše o „lidech, kteří se převlékli za domorodé Američany.“ Podle některých politicky korektních uživatelů Twitteru  byly daleko překročeny meze dobrého vkusu: Pán v duhovém obleku přivázaný k totemu se zdál všem pokrokářům obzvláště urážlivý, protože mučednický kůl byl některými kmeny používán k „mučení a ponižování nepřátel.“

Pobouřeně reagovali i levicoví-zeleno-červení politici. Drážďanská městská rada a státní výkonný ředitel SPD Stefan Engel poznamenal: „Jak oblast hazarduje se svou budoucností navzdory skvělé krajině.“

Obzvláště uražena byla radní zeleného okresu (a podle jejího názoru „antifašistická“ učitelka): Lydia Engelmann si myslí, že Sasové jsou zčásti skuteční idioti. Zajímavý výrok někoho, kdo žije a pracuje v Sasku – v okrese Saské Švýcarsko-Východní Krušnohoří. Bohužel Engelmannová jen potvrzuje zažité klišé: Zelení jsou idioti.

Takové karnevalové akce jsou mimochodem nevkusné pouze tehdy, pokud odporují linii establishmentu. Například v rudozeleném Kolíně nad Rýnem byl loni rozdáván karnevalový leták s vyobrazenou zbraní proti odpůrcům covid očkování. V tomto případě však nikdo v mainstreamu neviděl „hrozbu“ jako v případě saského průvodu s indiány…

Image

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

2 thoughts on “„Vinnetou žádá o azyl v Sasku“: Německý mainstream je silně pobouřen karnevalovou zábavou (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout