Silvestr ve Francii: Hořící auta a kontejnery, napadena četnická kasárna, požár v dětském domově a pár důchodců zachráněn před plameny (videa)

Silvestr ve Francii: Hořící auta a kontejnery, napadena četnická kasárna, požár v dětském domově a pár důchodců zachráněn před plameny (videa)

Jak se dalo předpokládat, tak silvestrovská noc byla ve Francii tradičně velmi divoká. K nepokojům došlo v různých městech, přičemž asi největší řádění zažilo město Nantes.

I přesto, že se po zkušenostech z předchozích let snaží majitelé aut svůj majetek ochránit, přece jen se stále najde i dostatek, těch, kdo i přes značné riziko ponechávají svá auta v ulicích.

Terčem Molotovových koktejlů a pyrotechniky však nebyla jen auta, ale také zasahující četníci či hasiči.

Desítky aut shořely v Nantes:

Právě v Nantes byli terčem útoků i četníci.

V Séchelienne se požár auta rozšířil na další vozidlo, pak na domy. Pár v důchodu zachránili před plameny četníci, kteří vstoupili do domu, jehož vchod byl v plamenech. Bylo zahájeno vyšetřování.

z hořících aut na ulici přeskočil požár i na dům, odkud musel být zachráněn pár důchodců

 

Dnes kolem 5. hodiny ranní vykonali četníci brigády z Vizille zásah v Séchilienne. Neváhali vstoupit do domu, jehož dveře a vchod již zachvátily plameny, aby vyprostili pár důchodců, přičemž muž byl na zdravotnickém lůžku. Tragédii se podařilo na poslední chvíli odvrátit díky odvaze četníků.

O něco dříve vypukl požár u auta zaparkovaného podél silnice 1091A na čísle 627. Plameny se rychle rozšířily na další vozidlo a pak na nejbližší domy.

Divoká byla noc i v v Seině v Saint Denis: 57 zatčení, 15 požárů vozidel, 14 požárů odpadků, 233 rachejtlí a 5 hodů Molotovových koktejlů, říká policejní zdroj.

Silvestr v Yvelines: mezi 20:00 a 6:00 bylo zaznamenáno 39 incidentů městského násilí včetně 22 zapálených vozidel a 13 spálených popelnic, 8  útoků na policisty.

Pierrelatte : Ohňostroje byly vypáleny na četnická kasárna.

Silvestr v Haute-Garonne: Podle prvního odhadu museli hasiči během letošní silvestrovské noci zasáhnout u 41 požárů.

Požár vypukl i v dětském domově krátce po půlnoci v Auzeville Tolosane. Požár, který hasiči rychle dostali pod kontrolu, se omezil na přízemí.  5 dětí a jeden dospělý byli na místě, když se plameny rozšířily. Podařilo se jim dostat ven dříve, než dorazila pomoc.

Lyon: v noci ze soboty na neděli bylo spáleno asi padesát aut, zejména na východě Lyonu.

Saône-et-Loire: Po požáru automobilu, ke kterému došlo v sobotu v podvečer v okrese La Chanaye jižně od Mâconu, hasiči ze Saône-et-Loire během této silvestrovské noci několikrát zasahovali u požárů venkovních popelnic. Nejprve krátce po 23. hodině na rue Edouard-Herriot v Sanvignes-les-Mines, pak o 20 minut později v Cluny na Place de l’Eglise.

V Mutzigu se četnická posádka a hasiči dostali pod palbu  při hašení požáru popelnice kolem 0:45. V Molsheimu a Mutzigu shořelo několik popelnic.

V Mutzigu (Alsasko) byla situace velmi napjatá, hořel také autobus:

V Eure došlo k asi 30 požárům vozidel. Dvě vlny požárů však zasáhly i autosalony.

Marseille:

 

 

V mnoha městech preventivně zakázali jakoukoli pyrotechniku, zákaz však byl zcela ignorován. Během dne se jistě objeví i další informace o škodách i v jiných francouzských městech. Případná videa zveřejním v aktualizaci článku.

Aktualizace:

Bordeaux:

Forbach:  hasiči zasahují u několika požárů vozidel a popelnic.

Villeneuve-d’Ascq: Rok skončil pro Secours Populaire de Villeneuve-d’Ascq špatně. Včera v noci, v sobotu 31. prosince, byl mobilní obchod s potravinami zcela zničen požárem.

Orleans: V sobotu 31. prosince zasáhla policie a hasiči z Orleansu krátce před 21:00 na hořícím autě, zaparkovaném před rue du Clos-Neuf č. 8 v Saint-Jean-de-la-Ruelle. Poškozeno bylo i vozidlo zaparkované vedle. Požár zasáhl i budovu, jejíž obyvatelé museli být evakuováni.

Podle ministerstva vnitra bylo nasazeno asi 90 tisíc policistů, uhořelo asi 690 aut a 874 popelnic.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

One thought on “Silvestr ve Francii: Hořící auta a kontejnery, napadena četnická kasárna, požár v dětském domově a pár důchodců zachráněn před plameny (videa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout