USA budou hrát na mistrovství světa ve fotbale s duhovými barvami LGBTQI ve znaku

USA budou hrát na mistrovství světa ve fotbale s duhovými barvami LGBTQI ve znaku

Organizátoři fotbalového šampionátu v Kataru velmi přísně zakázali jakoukoli propagaci homosexuality, obzvlášť pak na stadionu. Jejich upozornění bylo namířeno zejména na fanoušky, ale po zkušenosti s německým klubem, který se neostýchal nejen hrát s duhovými páskami, ale také se obléci do dámských šatů, mířilo toto upozornění i na samotné hráče.

A zdá se, že nakonec zřejmě skutečně dojde ke skandálu, neboť američtí hráči se rozhodli, že jejich barvami budou tytéž duhové barvy, které značí LGBTQI komunitu. Uvidíme, jak na to budou reagovat místní…

Mistrovství světa ve fotbale v Kataru bylo obklopeno několika kontroverzemi týkajícími se mimo jiné homosexuálů, neboť homosexualita je v muslimské zemi nezákonná. Nyní americký národní fotbalový tým změnil barvy loga týmu.

Americký tým pro Světový pohár ukazuje svou podporu komunitě LGBTQ prostřednictvím týmového loga s duhovou tématikou.

Návrh obsahuje sedm svislých pruhů duhové barvy pod nápisem „USA“ v tmavě modrém písmu a je součástí iniciativy Be The Change, kterou tým přijal v roce 2020 s cílem inspirovat kroky v otázkách sociální spravedlnosti.

„Když jsme na světové scéně a když jsme na místě, jako je Katar, je důležité vytvořit povědomí o těchto problémech a to je to, o čem je Be the Change,“ řekl trenér amerického národního týmu Gregg Berhalter  na tiskové konferenci.

„Na sociální problémy nechceme upozorňovat jen v USA, ale i v zahraničí. Uznáváme, že Katar učinil velký pokrok, a že došlo dokonce k velkému pokroku, ale stále je před námi spousta práce.“

Dále uvedl: „USA udělá prohlášení tím, že již nebude mít červené pruhy na svém logu, ale přepracuje svůj znak s duhovými barvami na podporu gay komunity před mistrovstvím světa v Kataru. To bude jen dočasné, na protest proti homofobní politice Kataru“

Obrázek

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

4 thoughts on “USA budou hrát na mistrovství světa ve fotbale s duhovými barvami LGBTQI ve znaku

  1. Už sa neviem dočkať, kedy bude trest smrti za LGBTI „aktivity“ hroziť nielen v islamskom svete vrátane islamizovanej Európy, ale aj v niektorých štátoch USA a provinciách Kanady… Homofašisti, v tomto prípade americkí, sa nezastavia naozaj pred ničím. Na druhej strane by ma potešili nejaké tie popravy úchylov zo zahraničia , ktorí sa budú bozkávať či mávať dúhovými fangľami.

  2. Doplním , čo som uviedol vyššie: verím,že Katar nebude mať zľutovanie ani s tými „fandami“, čo sa pokúsia prepašovať do krajiny marihuanu alebo ktorúkoľvek inú drogu. Aj za pomerne malé dávky sa podobne ako v Dubaji automaticky udeľuje trest smrti, čo plne a bezvýhradne schvaľujem, a fanúšikovia Holandska či Anglicka veru nebudú môcť beztrestne fajčiť marišku pred zápasmi, ani sa príliš opíjať… /O pár rokov budú za homosexualitu, marihuanu, alkohol hroziť tvrdé tresty aj v ich zdegenerovaných rodných krajinách, s čím samozrejme súhlasím./

  3. Anonymní Vlatenec – ty buziku tráva je dobra věc. Já bych nechal popravit tebe za debilitu. Děláš ostudu Slovákům. Kdyby na pracaku měřili IQ ty bys nedostal ani lopatu. Trest smrti za trávu? Vsadil bych se ze si blbej z chlastu protože ses nenaučil hulit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout