Země OSN se dohodly na dosažení „čistých nulových“ emisí z letecké dopravy do roku 2050

Země OSN se dohodly na dosažení „čistých nulových“ emisí z letecké dopravy do roku 2050

To je samozřejmě plně v souladu s plány na omezení cestování, které souvisí s dlouhodobě plánovanou klimatickou agendou. Měření uhlíkové stopy tak bude samozřejmostí a jisté je, že létání si budou moci dovolit jen boháči a prominenti systému. To vše pod falešnou záminkou „boje proti uhlíku.“

Značné zdanění a různé emisní poplatky samozřejmě povedou k výraznému zdražení letů. Na některé vzdálenosti pak budou zřejmě lety úplně zakázány.

V pátek se členské státy OSN zavázaly drasticky snížit emise z letadel, které údajně způsobují (ve skutečnosti neexistující) „oteplování planety“. Tohoto cíle hodlají dosáhnout do roku 2050, kdy by měla letecká doprava generovat nulové emise CO2. V roce 2050 by tedy mělo být dosaženo bodu, kdy letecká doprava vůbec nepřispívá k uvolňování oxidu uhličitého do atmosféry.

V minulosti společnosti používaly takzvané strategie „kompenzace uhlíku“, které spočívaly v kompenzaci nárůstu emisí letadel, například prostřednictvím programů výsadby stromů.

K dosažení „čistých nulových“ emisí by však letecké společnosti i členské státy OSN musely investovat stovky miliard dolarů do účinnějších letadel a čistších paliv, aby se emise z letecké dopravy snížily v rozsahu, který je nyní dohodnut.

Ani tak obrovské investice by však nestačily, což znamená, že země i společnosti budou také nuceny přijmout nové předpisy k razantnímu omezení létání. K tomu má dojít například zrušením dotací na pohonné hmoty a zastavením plánů na rozšíření stávajících letišť. Opatření, jako je zrušení zvláštních programů výhod pro lidi, kteří létají často, mohou být také vyžadována, uvádí NYT.

V praxi to bude také znamenat, že nejbohatší země světa, které představují největší podíl mezinárodní letecké dopravy, budou nuceny zavést více omezení než chudé země.

EU rovněž navrhla změny, jako je odstranění osvobození od daně pro letecké pohonné hmoty a zavedení zdanění emisí oxidu uhličitého. Francouzští politici také navrhli úplný zákaz letů na krátké vzdálenosti. To by ve většině evropských zemí zcela zastavilo nejen vnitrostátní lety, ale i lety mezi sousedními zeměmi.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout