Na výzvu USA: EU chce převádět Ukrajině 1,5 miliardy eur měsíčně

Na výzvu USA: EU chce převádět Ukrajině 1,5 miliardy eur měsíčně

Už tak těžce zkoušené země, likvidované záměrně vyvolanou energetickou a návazně i ekonomickou krizí, mají mít ještě o něco více zruinované již tak velmi deficitní státní rozpočty.

Půjde tedy jen o pokračování stávající ničivé politiky, která vede co nerychlejší cestou do hyperinflace, deindustrializace Evropy, rekordní nezaměstnanosti a vymazání střední třídy.

Protože Washington chce podporovat vedení v Kyjevě finanční pomocí ve výši 1,5 miliardy dolarů měsíčně, kterou je třeba splácet, Brusel nyní také plánuje odpovídající převody. Finanční díra ukrajinské vlády je obrovská – Ukrajina se stále více stává pro Západ bezednou propastí.

Nejenže pokračující dodávky vojenské pomoci (z níž se asi 70% rozprodá přes překupníky mafiím, zločincům a teroristům) vyčerpávají zásoby zbraní a munice zemí NATO, finanční pomoc bývalé sovětské republice také stále více vyčerpává rozpočty zemí, které ji podporují. A břemena jsou stále větší. 

Nejenže EU v květnu slíbila Kyjevu devět miliard eur jako finanční pomoc, ale na Ukrajinu má v nadcházejícím roce přitékat 1,5 miliardy eur měsíčně. Washington vyzval Evropany, aby dodrželi americký závazek ve výši 1,5 miliardy dolarů měsíčně na spolufinancování státního rozpočtu Ukrajiny. A EU jako správný vazal vždy poslechne.

Ale nejenže tyto peníze musí shánět již tak vysoce zadlužené státy EU prostřednictvím půjček, v dluhovém otroctví končí i Ukrajina. Stejně jako u takzvané „záchrany eura“, kdy například země EU a ECB koupily soukromé věřitele Řecka (např. banky, penzijní a hedgeové fondy a také pojišťovací skupiny), riziko nesplácení spočívá na státních věřitelích. To znamená: Pokud zbankrotuje Ukrajina, doplatí na to i evropští daňoví poplatníci.

Navíc je tu skutečnost, že evropské vlády mají již i tak dost finančních problémů, neboť energetická krize vede nejen k bezprecedentní deindustrializaci (a tím i k masové nezaměstnanosti) v duchu velkého resetu, ale také způsobuje rostoucí zátěž, neboť mnoho zemí dále zatěžují záchranné balíčky a nutné zastropování cen energií.

A další desítky miliard eur na daních se teď mají rozhazovat na Ukrajině, která ani nemá status kandidátské země. Navíc jde o zemi, která patří v rámci Evropy k těm nejzkorumpovanějším. O tom, že tato pomoc většinou nakonec neskončí u potřebných, snad netřeba pochybovat.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 5]

One thought on “Na výzvu USA: EU chce převádět Ukrajině 1,5 miliardy eur měsíčně

  1. „vymazání střední třídy.“ o stredni triide se mluvi casto ale malokdo vi co to znamena. Jsou to „drobni“ podnikatele a vysoci manageri. Prijem $45 – $130 tis dolar rocne. tj. v prmeru 208 tis korun mesicne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout