Katar před pár dny rozhodl, že v zemi povolí na dobu mistrovství alkohol, zřídí také dočasné záchytky

Katar před pár dny rozhodl, že v zemi povolí na dobu mistrovství alkohol, zřídí také dočasné záchytky

Zdá se, že si katarští uvědomili, že jejich stadiony by takřka zely prázdnotou, pokud by nepovolili také alespoň v omezené míře požívání alkoholu, který si většina nemuslimských fanoušků s oslavami vítězství jejich mužstva spojuje.

Mnoho fanoušků předem deklarovalo, že za podmínek, které Katar původně vyhlásil, raději zůstanou doma. Šampionát by tak byl velkým propadákem a Katar by mohl „slavit“ rekord v nejmenší návštěvnosti fotbalového šampionátu všech dob.

Katar, pořadatel mistrovství světa, které začíná za měsíc, to právě oficiálně oznámil: prodej alkoholu bude povolen mimo stadiony, ale příliš opilí příznivci budou přesměrováni do speciálních prostor pro vystřízlivění.

Ale co je to „zvláštní zóna vystřízlivění“ v Kataru? Hotel ? Hangár? Vězení? Beduínský tábor v poušti, kde vás donutí polykat velbloudí moč, abyste vystřízlivěli?

Co je „příliš opilý“ pro muslimskou zemi, jako je Katar? Bude to vyhodnocováno podle chování nebo na základě namátkových testů?

Jak poznají ty, kteří toho vypili příliš mnoho? Ve fanzónách budou podle sdělení katarských pořadatelů příslušníci mravnostní policie. Ti by měli hlídat slušné chování na stadionu, tedy nejen pití alkoholu, které bude přímo na stadionu zakázáno, ale také například to, aby se na veřejnosti někdo nechoval jakkoli nepřístojně.

Tedy aby se tam například nějaký pár nechytil za ruku nebo aby někdo – nedej Alláh – nevytáhl duhovou vlajku, jak se to nyní stále častěji děje na evropských stadionech.

A mravnostní policie by také měla samozřejmě zaregistrovat případného motajícího se opilce (zda budou mít k dispozici i alkohol testy není známo). Bude pak tedy někdo, kdo například přijde na stadion v alkoholovém opojení, umístěn na ony improvizované záchytky?

Další věc: Katařané neříkali, že pobyt na záchytce je zadarmo. Je pravděpodobné, že noc na záchytce bude stát více než týden v 5hvězdičkovém hotelu.

Bude nutné přidat patřičné vybavení. Něco na vystřízlivění, včetně u Arabů tak oblíbeného všeléku – velbloudí moči. Lékařské prohlídky, které prokážou, že jste vystřízlivěli a můžete tedy mezi lidi. Náklady na dopravu na záchytku a zpět pak jistě také zaplatí daný „opilec.“

Doba vystřízlivění může nějakou dobu trvat. Pak bude záležet na tom, co budou v Kataru považovat za vystřízlivění. To, že se daný jedinec chová relativně normálně? Že je schopen jít rovně? Že test prokáže nulovou hladinu? Je třeba si uvědomit, že u nás mají se záchytkami praxi, ale v Kataru půjde o něco naprosto nového.

Nakonec, ať je to jak chce, každý tam vyráží na vlastní nebezpečí. Ovšem už jen fakt, že je Katar jedním z čelních sponzorů islamizace Evropy by měl každého normálního Evropana od cesty odradit. Pod šaríjou totiž zavládnou v Evropě podobná pravidla jako nyní v Kataru…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Katar před pár dny rozhodl, že v zemi povolí na dobu mistrovství alkohol, zřídí také dočasné záchytky

  1. Dá sa predpokladať aj dočasné uvoľnenie pomerne prísnych pravidiel týkajúcich sa obliekania, aj keď na MS určite nepríde veľa fanúšičiek. Nemožno vylúčiť ani to,že kvôli provokáciám LGBTI aktivistov, presnejšie teroristov /napr. exhibovanie na ulici či dúhové vlajky/ , sa šampionát skončí predčasne… Už to, že emir povolil nie tak dávno postavenie zatiaľ jediného kostola v krajine , bol veľký ústupok cudzincom.

  2. Tak zrovna alkohol je droga a slabší jed a způsobuje mnohem víc škody než úžitku. Úplnej mravní zákaz možná není od věci a společnosti by to jen prospělo. Je škoda, že v Kataru v tomto ustoupili. Snad zůstanou pevní v tom, aby neustupovali LGBT degenerátům a jakékoliv jejich projevy tvrdě trestali, inshallah.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout