Berlusconiho projev šokoval italskou levici, nabere nová vláda jiný kurz?

Berlusconiho projev šokoval italskou levici, nabere nová vláda jiný kurz?

Jak již víte, tak v současné době v Itálii končí vláda Draghiho a již brzy by měla být jmenována nová vláda pod vedením premiérky Meloniové.

To se samozřejmě nelíbí levici, která jde do opozice. Již samotné sestavování vlády se setkává s protesty nové silně probruselské opozice a nejinak tomu bylo po posledním vystoupení Berlusconiho, který se mimo jiné vyjádřil i k situaci na Ukrajině. V reakci na níže uvedený projev začala levice zděšeně vykřikovat, že za podobná slova „bude Itálie vyloučena z EU.“

Berlusconi měl v minulosti s Putinem poměrně vřelé vztahy a jeho nová vyjádření nenaznačují, že by se nyní jeho vztah s ruským prezidentem jakkoli zhoršil. Berlusconi to nakonec i potvrdil.

Díle již cituji Berlusconiho prohlášení tak, jak jej uvádějí italská média:

„Nechápu, jak se Putin a Zelenský mohou připojit k mediačnímu stolu. Protože neexistuje žádný možný způsob. Zelenský podle mého názoru… zapomeňte na to, to nemohu říct… “. Tak Silvio Berlusconi začal pasáž z jeho včerejšího projevu s poslanci Forza Italia, jak uvádí audio zveřejněné Lapresse.

Berlusconi mluví o válce na Ukrajině a říká, že je pesimistický ohledně mírové dohody. Zaměřuje se zejména na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a poté odsuzuje nedostatek silného vedení v Evropě a ve státech: „Dnes bohužel v západním světě nejsou žádní vůdci, nejsou žádní v Evropě a ve Spojených státech amerických. Neříkám vám věci, o kterých nic nevím, ale neexistují žádní skuteční vůdci. Mohu vás teď rozesmát? Jediný skutečný vůdce jsem já…“ ujišťuje ve svém projevu bývalý premiér.

„Víte, jak se ta ruská věc stala? I v tomto mne však prosím berte s maximální rezervou,“ říká Berlusconi svým poslancům. „Slibujete to? Bylo to takto: v roce 2014 byla v běloruském Minsku podepsána mírová dohoda mezi Ukrajinou a dvěma nově konstituovanými republikami Donbas o tom, že se vzájemně nenapadnou. Ukrajina o rok později hodila tuto smlouvu do koše a začala útočit na hranice obou republik. Obě republiky utrpěly armádní ztráty, což bylo, jak mi bylo řečeno, asi  5-7 tisíc mrtvých. Pak nastoupil Zelenský a ztrojnásobil útoky na obě republiky… “.

Tolik k prohlášení, které v úterý pronesl Berlusconi. Nyní je tedy otázka, jakým směrem se vydá nová italská vláda. V Itálii je totiž v rámci EU mezi lidmi asi nejmenší opora Ukrajině, což se projevilo i v nedávném průzkumu. Tato liknavá podpora by se mohla projevit i u nové vlády, která minulý týden naznačila, že příliš nepodporuje i pro Itálii ničivé sankce.

Umíte-li dobře italsky, tak zvukový záznam najdete v odkazu výše.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 66 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Berlusconiho projev šokoval italskou levici, nabere nová vláda jiný kurz?

  1. Stačilo plnit Minské dohody a žádná válka by nebyla ! Takhle Ukrajina a EU přijde o všechno ! Je dokonce možnost , že zmizí veškerá civilizace !

  2. Berlusconi má úplnú pravdu v tom ,čo povedal.Vidno,že je to skusený,ostrieľaný politik, ktorý sa nebojí povedať svoj názor a kašle na nejakých globalistov typu Schwab,alebo Soros.Tých počúvajú akurát tak „Mladí lídri“ako je Emanuel Macron,JustinTrudeau,Jacinda Arden,Petr Fiala,Eduard Heger,atď…a to sú úplne bezvýznamné hovná bez vlastného názoru…

  3. Je vcelku jedno co politik rika do kamery, tim si zajistuje medialni publicitu. Reci politiku nejsou zalovatelne. Dulezite je pro koho hlasuje pri tvorbe zakonu. Vzhledem k tomu ze Berlusconiho tlacila EU byrokracie, asi tusime co prijde. Podpora barevne invaze do EU, podpora zido-rezimu Ukrajiny.

    Lide se nachaji tak snadno osalit, ze je to az trapne.

  4. Je vysoko pravdepodobné, že EÚ zakáže vznik novej vlády, pokiaľ do nej pozvú fanatickí rusofóbi ,sionisti a eurohujeri Meloniová so Salvinim Berlusconiho. Ten totiž spáchal „zločin“ proti sankciám len tým,že od Putina obdržal 20 fliaš vodky… Nevylučujem menšinovú ľavicovú vládu nanútenú práve Bruselom, tak ako to bolo v prípade Draghiho bandy.

  5. pokud Meloniova chce podporovat Ukrajinu a pokračovat válku i s dodavkami zbrani pak bude lepši jak pro Berlusconiho i Salviniho jit spiš do opozice než tohle podporovat ted je duležitějši uklidnit horke hlavy a válku ukončit pokud Meloniova nechape tak si nezaslouži byt premierkou Italie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout