Zasedání MMF: CBDC by mělo být propojeno s digitálními ID, aby se „obnovila rovnováha společnosti“ (video)

Zasedání MMF: CBDC by mělo být propojeno s digitálními ID, aby se „obnovila rovnováha společnosti“ (video)

Postup od měny elektronické či dokonce hotovosti k měně plně digitální se v poslední době urychluje. Všimněte si, že stále více firem propaguje ID a CBDC (digitální identitu a digitální měnu centrální banky) a postupně jsme postrkováni směrem od hotovosti k placení bezhotovostnímu.

Většina lidí vůbec netuší, co to je ID nebo CBDC a dozví se to až v momentě, kdy jim bude ID přiděleno a záhy navázáno na digitální měnu, na kterou budou převedeny stávající peníze. A co víc, testují se také sociální kredity, které mají být provázány s ID a CBDC.

ID již testuje mnoho zemí a letos již první ID přidělila zatím v testovacím režimu také EU. ID má být v rámci EU jednotné a bude v něm zahrnuto mnohé. Od příštího roku se začne vydávat ve velkém, do roku 2030 by měl mít ID každý občan EU – včetně novorozenců.

ID bude obsahovat nejen běžné informace, jaké nacházíme v běžných dokladech, ale také biometrické údaje, má zde být nahrána zdravotní karta, očkovací status, zaměstnání, vzdělání, detailní informace o rodině, zájmech a názorech. Na ID pak bude napojena i digitální měna a sociální kredity, zprvu zejména ve formě sledování uhlíkové stopy.

Při sledování vaší uhlíkové stopy pak bude jasné nejen to, co nakupujete  a konzumujete, ale i to, kam a čím cestujete. Asi tak má v budoucnu fungovat ID napojené na CBDC (digitální měnu) a sociální kredity.

Nyní se tím netají ani MMF, kde již o propojení ID s digitální měnou hovořili. Je to tedy další důkaz, že tyto informace nejsou žádnou konspirační teorií. V MMF jsou si samozřejmě velmi dobře vědomi, že je potřeba jít na vše pomalu tak, aby tuto nastupující totalitu přijala většina lidí bez protestů či dokonce možná s nadšením…

Vlády a finanční instituce se stále více zajímají o myšlenku zavedení digitálních měn centrálních bank (CBDC). Jedná se o digitální tokeny centrální banky, které jsou vázány na fiat peníze země a jsou kontrolovány a zabezpečeny úřady způsobem, jakým to dosud možné nebylo. Nikdy v historii nebylo možno tak jednoduše ovládat masy jako nyní přes CBDC.

Odpůrci CBDC však neustále upozorňují, že soukromí běžných občanů, osobní údaje a skutečné vlastnictví jejich majetku by mohly být lépe chráněny decentralizovanými řešeními, zatímco CBDC zajistí, že každý občan bude doslova ovládán vládou či těmi, kdo budou mít moc nad CBDC.

A zatímco tyto debaty stále probíhají, myšlenka sloučení CBDC a digitálních ID a jejich případné vnuknutí neochotnému obyvatelstvu je něco, co nyní zkoumají také centrální bankéři z Mezinárodního měnového fondu (MMF). Výroční zasedání bankovní skupiny (WBG) to jasně ukázalo.

Cecilia Skingsley, vedoucí centra inovací v Bank for International Settlements (BIS), souhlasila s dalšími řečníky, kteří uvedli, že zavedení pouze samotné CBDC není řešením. Místo toho by mělo přijít „v jednom balíčku“ spolu s digitálními ID (na něj již lze napojit systém sociálních kreditů, který se právě testuje asi ve třetině evropských zemí).

Skingsleyová o tom hovořila jako o potřebě podporovat „digitální gramotnost“, kde by ukládání citlivých dat lidí do digitálních ID mělo být na prvním místě.

Celý proces digitalizace, ale i složitější a dalekosáhlejší digitalizace všeho, co by nakonec vedlo k plně „digitální společnosti“, není bez problémů a Skingsleyová na rovinu řekla, že proces vyvolal spoustu otázek o ochraně údajů.

Skingsleyová ale také řekla, že o tom musí rozhodnout politici.

„To není moje práce jako centrálního bankéře, ale mít možnost se sami rozhodnout, kolik digitálních stop chcete zanechat, je dobrým výchozím bodem,“ řekla šéfka BIS Innovation Hub s odkazem na obavy o digitální soukromí  a další související problémy. 

I když to zní, že Skinsleyová umožňuje občanům určitou svobodu volby, její další komentáře během panelu naznačují, že tlačit společnost požadovaným směrem, kdy již žádná svoboda volby nebude, je také dobrý nápad.

Takové chování ze strany centrálních úřadů by bylo „odvážné“, což Skinsleyová přirovnala k nutnosti tlačit společnost, aby ID a CBDC přijala tak, jako v minulosti přijala používání elektřiny nebo kanalizačních systémů.

„Myslím, že tady musíme být trochu odvážní v tom smyslu, že bychom neměli stát v cestě soukromému sektoru, ale myslím, že někdy  musíte tlačit společnost, aby našla nové rovnováhy,“ řekla a dodala : „To dělali také naši předci, když šlo o budování elektřiny, kanalizací a podobných věcí. To nesmírně zvýšilo prosperitu. Nyní to chceme udělat znovu s penězi a bylo by dobré i pro banky, kdyby společnost podnikla příslušné kroky.“

Tolik výstup z MMF. Jak vidíte, tak tamní úřednice se neštítí srovnávat zavádění elektrifikace nebo kanalizace se zaváděním digitální měny napojené na ID.

Jenže zavedením kanalizace nebo elektřiny do domovů lidí se jim život zlepšil a nijak to neomezilo jejich svobody. Systém ID propojených s CBDC a sociálními kredity pak nebude pokrokem, ale pro většinu lidí půjde o návrat do hluboké minulosti. Nový systém bude mít totiž ze všeho nejblíž k feudalismu, přičemž občan se stane nevolníkem vládnoucího systému…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Zasedání MMF: CBDC by mělo být propojeno s digitálními ID, aby se „obnovila rovnováha společnosti“ (video)

  1. Lenivosť a komfort, či nižšie poplatky dotlačia väčšinu plytkých oviec len do elektronických platieb. Najskôr vyhrajú kreditky, potom mobily a nakoniec implementované funkcionality do ľudského tela tak, ako to hovoril priam Schwab ci Gates. Títo ľudia však stratia svoju slobodu na dobro. Keďže predmetná integrácia má byť naviazaná na nervový systém, človeka, ktorý už následne tiež bude podliehať digitálnej kontrole ! Tomu sa hovorí znak beštie… pre veriacich…

  2. někdo by měl soudružce Skingsley už konečně říct, že je naprosto pomatená a nikdo na této planetě s výjimkou chazarů nepotřebuje ani jejich digitální měnu ani žádné pomatené ID. Nám bude naprosto stačit papírová měna kterou v současné době máme než přijde v blízké budoucnosti kvantový finanční systém, ale to ona už bude kdoví kde. Možná se tam setká se svými kamarády, ale tahle planetě to určitě nebude.

  3. nikdy to nepřijmu takovi život už ani nema smysl jakmile tohle bude zavedeno stejně mě vyhodi na ulici když všechno smažou s učtu na nějake očkovani, uhlikovou stopu, me soukromy, názory, me přesvědčeni, čemu věřim vždy si budu věřit v co chci do tohohle mě nikdo nedostane ani pod natlakem a Lagru mě živeho nikdy nedostanou budu se branit i kdyby přitom měl někdo zdechnout at už já nebo ten co mě do Lagru se pokusi dostat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout