Bergoglio: „Imigrace odhaluje krásu rozmanitosti“

Bergoglio: „Imigrace odhaluje krásu rozmanitosti“

Jedním z hlavních úkolů Bergoglia na jeho postu falešného papeže je také podpora islamizace Evropy. Od začátku, co je na svém postu, se zasazuje o neomezené přijímání muslimů do Evropy a prosazoval sblížení křesťanství s islámem, které muslimové chápou jako odevzdání se islámu.

V Itálii jsou v současné době církevní byty spravované Vatikánem poskytovány již téměř výhradně příchozím muslimům. Italové, kteří tam bydleli, jsou  těchto bytů vystěhováváni a na jejich místa jsou stěhováni mladí muslimové vojenského věku. V případě vystěhovávaných Italů jde vesměs o chudé dělnické rodiny, matky samoživitelky a důchodce.

Pomineme-li fakt, že zatímco italské rodiny si musí bydlení v církevních bytech platit samy, zatímco invazním vojákům je hradí stát (a platí víc, než kolik si může dovolit třeba italská matka – samoživitelka), pak jde o jasné upřednostňování vetřelců před domácím obyvatelstvem.

To, že od této politiky nehodlá Bergoglio ustupovat ani o píď, potvrzuje v každém dalším prohlášení na téma výměny obyvatel.

„Dnes je každý křesťan povolán odrážet Boží pohled na naše (muslimské) migranty a uprchlické bratry a sestry,“ prohlásil v pondělí papež František.

„Imigrace je velmi důležitou výzvou“, řekl papež skupině poutníků ve Vatikánu. Zdůrazňuje naléhavou potřebu upřednostnit bratrství před odmítnutím a solidaritu před lhostejností.

Papež dále řekl, že jsme povoláni žít a šířit kulturu setkávání, rovnocenné setkání mezi migranty a lidmi země, která je přijímá.

To, řekl, „je obohacující zkušenost, protože odhaluje krásu rozmanitosti.“

„Je to také plodné,“ tvrdil, „protože víra, naděje a houževnatost migrantů mohou být příkladem a podnětem pro ty, kteří se chtějí zavázat k budování světa míru a blahobytu pro všechny.“

„Abychom posílili bratrství a sociální přátelství, jsme všichni povoláni být tvořiví,“ řekl František. „Jsme povoláni otevírat nové prostory, kde se umění, hudba a soužití stávají nástroji mezikulturní dynamiky, kde si můžeme vychutnat bohatství setkání rozmanitosti.“

Papež se modlil, aby jeho posluchači mohli zakoušet radost z toho, že jsou s migranty, že migrantům slouží, a že tak činí s vírou, oživenou Duchem svatým, v přesvědčení, že v každém z nich se setkáváme s Pánem Ježíšem“.

„A to vám pomůže mít styl velkorysé bezúplatnosti, nesmíte šetřit fyzickými a ekonomickými zdroji na podporu migrantů integrálním způsobem; a také vám to pomáhá spolupracovat jako rodina, sjednocená v rozmanitosti,“ uzavřel.

Bergoglio v posledních dnech opakovaně prováděl agitaci ve prospěch muslimské invaze.

Papež František pózuje pro fotografii se skupinou uprchlíků, které pozval, aby se k němu připojili na schodech baziliky svatého Petra během jeho týdenní generální audience na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu, ve středu 22. června 2016. Papež František pozval tucet uprchlíků, aby se k němu připojili na ...

 

V neděli například František odsoudil „skandální“ odmítání migrantů ze strany Evropy a prohlásil, že „vyloučení migrantů je zločinné, zabíjí je přímo před našima očima“.

„A tak se Středozemní moře stalo největším hřbitovem na světě,“ prohlásil. „Vyloučení migrantů je nechutné, hříšné a zločinné tím, že neotevírá dveře těm, kteří to potřebují.“

Místo toho, aby je Evropa přivítala, posílá je „do koncentračních táborů, kde jsou vykořisťováni a prodáváni jako otroci,“ uvedl.

„Bratři a sestry, dnes si vzpomeňme na tyto migranty, zejména na ty, kteří umírají,“ řekl. „A ty, kteří jsou schopni vstoupit, přijímáme je jako bratry a sestry, nebo je vykořisťujeme?“

Zajímavé je i prohlášení Bergoglia, který řekl: „Osoba, která myslí na stavění zdí kdekoli je to možné a nestaví mosty, není křesťan.“  Tím tedy zřejmě prohlásil, že ani on sám není křesťan – viz vatikánská zeď, kterou Bergoglio rozhodně nikdy nehodlal bourat a stavět místo ní mosty.

Mohlo snad přijít jasnější přiznání? Co na to řadoví katolíci?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Bergoglio: „Imigrace odhaluje krásu rozmanitosti“

  1. Katolicka Cirkev vždy byla na straně zla za 2 světové války podporovala nacisty v minulosti měli na svědomy upaleni Jana Husa a dnes podporuji invazi muslimu a podporu islámu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout