100 nizozemských základních škol začíná dětem podávat moučné červy

100 nizozemských základních škol začíná dětem podávat moučné červy

Systém si samozřejmě velmi dobře uvědomuje, že mnoha návykům již starší ročníky nenaučí, proto se soustřeďuje na děti.  S podáváním pokrmů s hmyzem již začínají školy v několika zemích světa, další v pořadí je nyní Nizozemsko, které je i v mnoha jiných ohledech testovací zemí.

Klaus Schwab ze Světového ekonomického fóra chtěl, abychom jedli hmyz, a tak se také děje. Žáci základní školy de Octopus ve Zwolle byli tento týden vystaveni novému stravovacímu zážitku: byli jim představeni mouční červi.

Děti mohly také ochutnat pokrmy z  červů a jiného hmyzu, hlásí RTV Oost. Jedná se o výukový balíček o „udržitelné výživě“, který byl vyvinut ve spolupráci s Wageningen University & Research (WUR).

V loňském roce WUR přivítal sekretariát Food Innovation Hubs. Světové ekonomické fórum otevřelo tato centra v roce 2020.

Provincie Overijssel zpřístupnila 100 výukových balíčků pro 100 základních škol.

„Rodiče by to neměli akceptovat. Vaše dítě není experiment,“ říká mediální ředitel Ongehoord Nederland Peter Vlemmix. „Nechutné,“ říká právník Bart Maes.

Poslanec PVV  Harm Beertema jednání vlády také kritizuje. „Indoktrinace. Děti používají jako morčata,“ tweetuje.

 „Je to osvědčený nástroj jak změnit chování u důvěřivých dětí. Protože, pokud to děti akceptují, pak to má budoucnost.“ 

Tolik zpráva z Holandska. Jisté je, že další školy po celé Evropě budou přibývat. Pokud naučí nejmladší generaci jíst červy a brouky, pak bude za pár let i dostatek zastánců vyřazení masa z jídelníčku a jeho nahrazení hmyzem.

Nakonec je jen na rodičích, jak dalece nechají své děti školou ovlivnit…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 5]

6 thoughts on “100 nizozemských základních škol začíná dětem podávat moučné červy

  1. chovy červov sú napadnuté všelijakými parazitmi a škodlivou mikrobiotou, chovatelia rybičiek a iných živočíchov živiacich sa červami s tým majú neblahé skúsenosti. Tie veľkochovy pre ľudí budú na tom ešte horšie, takže sa budú červy prikrmovať antiparazitikami, antibiotikami a pod. Fakt mňamka.

    1. děkuji Zuza, už to nemusím psát. jen doplním, že ti paraziti nejdou eliminovat a díky nim se rozvíjenou nové alergie.

      ale stačí zajít do holandského marketu a zaposlouchat se do reklam, kdy zjistíte, že si máte dat věci z rostlin. nevím proč tomu říkají mléka, když to krávu nevidělo. vyvarijou rýží, naředí to vodou půl na půl, přidají sracky éčka a arabskou gumu a pak to prodávají a říkají tomumliko. nechapu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout