Francie: Ve školních jídelnách v Grenoblu bude nabízena pouze vegetariánská strava

Francie: Ve školních jídelnách v Grenoblu bude nabízena pouze vegetariánská strava

V poslední době se nápady na vegetariánskou či dokonce veganskou stravu dostávají do popředí v různých evropských městech. Zatím je to skutečně jen otázka regionů či měst, což jsou zřejmě i testovací místa, aby bylo znát, jak společnost zareaguje. Postupně se tyto zvyklosti začnou přenášet do dalších měst, až lidé za nějakou dobu zjistí, že v jejich zemi si už v žádné restauraci či jídelně maso nedají. Nahradí ho hmyz a maso umělé.

Paradoxem je, že právě Grenoble je jedním z nejvíce islamizovaných francouzských měst. Sice vegetariánství není nic proti islámu (pokud jde o halal produkty, nemusí jít nutně jen o maso), ale drtivá většina muslimů jednoduše na maso zvyklá je. I z toho důvodu zřejmě radnice připouští občasné výjimky…

Ve školních jídelnách ve francouzském městě Grenoble již bude podávána výhradně vegetariánská strava.

Studenti si o maso či ryby v jídelníčku musí speciálně zažádat. Toto rozhodnutí přijal starosta Grenoblu (EELV) Éric Piolle.

Jak vysvětluje starosta, jídelny veřejných škol v jeho městě již budou standardně nabízet studentům pouze vegetariánská jídla. Ti z nich, kteří stále chtějí jíst maso nebo ryby, si o to budou muset výslovně požádat.

Toto ustanovení bylo z ekologických důvodů odhlasováno v zastupitelstvu v červnu, město připomíná, že konzumace masa a chov jsou jednou z hlavních příčin globálního oteplování. 

Vědecká zjištění sice tuto jejich tezi zcela vyvrací, ale jde o globalistickou agendu, takže se jednoduše musí prosadit. Pokud budou chtít v Grenoblu pro děti opět normální stravu, třeba s možností výběru jednoho masitého a jednoho bezmasého pokrmu, pak si příště musí místní zvolit na radnici jiné lidi.

Toto by navíc mělo být varováním pro všechny z vás do nadcházejících komunálních voleb. Stejně totiž může dopadnout i vaše obec, pokud si do jejího čela posadíte například Piráty nebo TOP09. Zavádění této „bezmasé“ agendy bude v příštích letech v popředí politických snah…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.8]

One thought on “Francie: Ve školních jídelnách v Grenoblu bude nabízena pouze vegetariánská strava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout