Španělsko: Pobodání, loupeže, útoky kladivem i injekční stříkačkou – takové byly obohacené oslavy v Bilbau (video)

Španělsko: Pobodání, loupeže, útoky kladivem i injekční stříkačkou – takové byly obohacené oslavy v Bilbau (video)

Oslavy, které v minulosti probíhaly ve veselí, ale jinak v relativně poklidném duchu a bez většího počtu kriminálních deliktů, jsou nyní rejdištěm různých kriminálních obohacovačů.

Nejinak tomu bylo letos, kdy došlo k rekordnímu počtu útoků. Také zde se objevily incidenty, které se staly letos obvyklými po celé Evropě – útoky injekční stříkačkou. Jen ve Francii došlo již k asi tisícovce takových útoků, přičemž pachatelů již bylo dopadeno několik – ve všech případech šlo o muslimy z různých zemí (Turecko, Tunisko, Maroko, Jemen…). Většina pachatelů těchto činů, zaměřujících se výhradně na původní Evropany, však dosud nebyla dopadena.

Na oslavách ve španělském Bilbau bylo zatím dopadeno 16 útočníků, kteří mají na svědomí různé trestné činy…

16 lidí bylo zatčeno během první noci slavností svátku Aste Nagusia v Bilbau. Městské zdroje uvedly, že se jedná o tři útoky se zraněními, deset loupeží s násilím a 109 krádeží smartphonů a peněženek, podle společných údajů městské policie a Ertzaintza.

Uniformovaná policie a policisté v civilu museli řešit všechny druhy incidentů.

„Byly tam rvačky, útoky lahvemi i kladivem, několik útoků s nožem a pár bodnutí injekční stříkačkou,“ řekl policista. Podle hodnocení občanské bezpečnostní zóny městské rady v Bilbau byla nejčastějším trestným činem krádež, obvykle mobilních telefonů a peněženek. Bylo podáno 109 stížností, ve srovnání se 78 na prvním festivalu Semana Grande v roce 2019.

„Jak jsem se radovala z oslav! Nyní jsem roztrpčená, protože jsem ztratila všechny fotky.“ Cristina je jednou z postižených. V jedenáct hodin večer musela stát ve frontě na policejní stanici v suterénu radnice, aby podala stížnost na krádež mobilního telefonu. V jejím případě bylo nutné zejména nahlásit číslo, aby bylo možné deaktivovat ukradený telefon. „Myslím, že telefon se neobjeví. Nemám žádnou naději. Ale chtěla jsem to zablokovat, aby to alespoň nemohli použít.“

Deset násilných loupeží bylo zaznamenáno také v časných ranních hodinách. Tyto krádeže se v Bilbau zvýšily již v posledních měsících, ještě před oslavami. Předtím snížil kriminalitu covid, protože oslavy nemohly předchozí dva roky proběhnout.

První bodnutí injekční stříkačkou bylo zaznamenáno v době, kdy byla slavnost zahájena – v 19 hodin na náměstí Arriaga. Více než 40 000 lidí se shromáždilo kolem divadla v Bilbau, aby přivítali Marijaiu. Mezi nimi byla 19letá dívka, která se stala obětí bodnutí jehlou a musela být evakuována do nemocnice v Basurto, aby podstoupila krevní test jak to vyžaduje protokol, pokud existuje podezření na to, že jí byla podána nějaká chemická látka. Je velmi obtížné je odhalit, protože tělo rychle eliminuje tento typ látky.

 

Ostatní případy byly zaznamenány mezi nocí a časnými ranními hodinami v zóně oslav, v oblasti Berastegi a v El Arenal. Kolem jedné hodiny ráno městská policie identifikovala osobu, která měla údajně do lidí injekční jehly bodat. Jak potvrdila městská rada, záležitost byla považována za prošetřenou a bylo zahájeno řízení, které má objasnit, co se stalo. Očekává se, že případy bodnutí injekcí budou v Baskicku považovány za zločin z nenávisti, což znamená přísnější trest, než kdyby se jednalo o jednoduchá zranění. Následně bude na soudcích, aby klasifikovali každé napadení jednotlivě.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Španělsko: Pobodání, loupeže, útoky kladivem i injekční stříkačkou – takové byly obohacené oslavy v Bilbau (video)

  1. a je je i injekčni střikačkou doufejme že nikdy vakcíny na covid nebudou volně prodejne nebo nas neočkovane začnou vaxeři honit všude

  2. tam se bodaj i injekčni střikačkou snad jsou v tom ty vakcíny Bill Gates a Antoni Fauči budou štastni jen at se to nedostane radši do ČR a na Slovensko stači podzim a zima ten Horor co přijde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout