Jak klimaalarmisté vysvětlí současný stav ledu v Arktidě?

Jak klimaalarmisté vysvětlí současný stav ledu v Arktidě?

Klimatická propaganda si nedá pokoj ani poté, co se vyrojila spousta důkazů o tom, jak velmi nevědecké jsou jejich předpovědi, včetně „pohádek“ o uhlíkové stopě a tajících ledovcích. Nepomáhají ani nesporné důkazy o tom, že většina katastrofických vizí se nenaplnila. Jenže tuto klimatickou agendu někdo tlačí a neskutečně na ní vydělává, takže veškeré důkazy o nesprávnosti všech poplašných zpráv jsou ihned smeteny pod koberec.

Jak nyní klimaalarmisté naloží s informací, která se týká arktických ledovců?

Vzhledem k tomu, že pokrytí ledem za červenec a srpen zůstává nad desetiletým průměrem let 2010-20, rozsah letního mořského ledu v Arktidě překvapil odborníky, kteří kdysi předpovídali, že takové úrovně už nebudou možné.

Současný stav ledovců je v ostrém kontrastu s dominantním klimatickým příběhem, který předpovídá úbytek letního ledu v Arktidě. Někteří politici dokonce tvrdili, že části Arktidy už budou bez ledu.

Vzhledem k tomu, že sezónní tání Arktidy technicky skončilo, je spravedlivé dojít k závěru, že rozsah ledu v létě 2022 byl větší než desetiletý průměr. Ve většině dnů v červenci a srpnu byla hladina mořského ledu nad desetiletým průměrem a výrazně vyšší než v předchozích několika letech.

Japonský národní institut polárního výzkumu poskytuje užitečnou vizualizaci v níže uvedeném grafu. Letošní arktický mořský led – zobrazený červeně – je srovnáván s desetiletým průměrem a úrovněmi v předchozích několika letech, včetně roku 2012, kdy led dosáhl svého minima ve sledovaném období.

Údaje o rozsahu mořského ledu v kilometrech čtverečních v Severním ledovém oceánu od června 2002 do současnosti a dekádové průměry z let 1980, 1990, 2000 a 2010.

Zdroj: Národní institut polárního výzkumu.

Rozsah arktického mořského ledu.

Zdroj: Dánský meteorologický institut.

Letní teploty v Arktidě zůstaly na úrovni podobné 44letému průměru z let 1958–2002, bez výrazného nárůstu oteplování. V grafu je teplota zobrazena v Kelvinově stupnici; vodorovná modrá čára je bod mrazu – tedy nula stupňů Celsia a 32 stupňů Fahrenheita.

Denní průměrná teplota a klima severně od 80. severní rovnoběžky.


Zdroj: Dánský meteorologický institut.

Nyní se naskýtá velmi důležitá otázka: proč mezinárodně uznávaní klimatologové nebyli schopni předpovědět tento výrazný nárůst rozsahu letního mořského ledu? Je to proto, že jejich celkový přístup je zaujatý k podpoře teorie, že oxid uhličitý otepluje planetu na nebezpečnou úroveň? Nebo je to proto, že jejich modely nejsou schopny předpovědět budoucí teploty?

Odpovědi musí přijít od samotných klimatických alarmistů. Musí vysvětlit, proč se arktické letní teploty vůbec neliší od 44letého průměru a proč je letní mořský led nad dekádovými průměry.

Uznání, že ještě musíme pochopit složitý klimatický systém, podkope důvěryhodnost vědců a politických institucí prosazujících destruktivní energetické politiky, které nastolují skrz pohádky o klimatické katastrofě.

Tání arktického ledu bylo použito jako hlavní datový bod při ospravedlňování restriktivních energetických politik přijatých mnoha zeměmi – včetně celé EU a jejího ničivého „zeleného údělu“. Je šílený už jen fakt, že miliony lidí po celém světě trpí vysokými cenami energií a výpadky proudu ve stejnou dobu, kdy je arktický mořský led v největším rozsahu za posledních pět let!

Evropa čelí rychle rostoucím cenám elektřiny a nedostatku zemního plynu. Občané v USA zažívají vysoké ceny energií, protože jejich přístup k levným fosilním palivům je omezen vládním poblouzněním solární a větrnou energií. Čína se snaží omezit výpadky proudu. Tomu všemu se dalo zabránit, kdyby političtí lídři nepropagovali falešnou klimatickou nouzi.

Nemá smysl nutit lidi, aby žili v temnotě ve jménu klimatické politiky, když samotní tvůrci politik tak málo chápou mechanismy oteplování a ochlazování planety. Nebo je to spíš jen o tom, že oni vše velmi dobře chápou, jen ví, že jakékoli lži z úst politiků a médií považují masy za svatou pravdu, byť se jedná o prokazatelné nesmysly  – jako v případě povídaček o globálním oteplování…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout