Itálie: Cikáni obsadili milánské sídliště, ilegálně okupují spoustu bytů (video)

Itálie: Cikáni obsadili milánské sídliště, ilegálně okupují spoustu bytů (video)

Video, které můžete shlédnout níže, je sice v italštině, ale i přesto bez problémů pochopíte, oč se jedná. Obrázky totiž často vypoví víc než tisíce slov.

Z milánské čtvrti, kam se před mnoha desetiletími nastěhovaly rodiny italských dělníků, kteří pracovali v této industriální čtvrti, se postupně začali místní vystěhovávat. A to zejména v souvislosti s postupným krachem či stěhováním tamních firem. Mladí se tedy začali stěhovat za prací a v místech nakonec zůstali jen důchodci, kteří většinou bydlí v sociálních bytech. Do sídliště se už nikdo nestěhoval a spousta bytů zůstala prázdná.

Nyní žije na tomto sídlišti jen posledních pár desítek italských důchodců (některé uvidíte ve videu) a jinak stovky cikánů, kteří se do prázdných bytů nabourali ilegálně. Nelegálně se také napojili na elektrický proud a za bydlení zde samozřejmě neplatí žádné běžné poplatky. Italové, kteří zde ještě žijí – většinou nemají peníze na bydlení v lepší čtvrti – si stěžují na neskutečný nepořádek, ruch a také fyzické napadání ze strany nezvaných nájemníků.

Šílené je, že tento stav trvá již nějakou dobu a stát s tím nic nedělá – zřejmě opět z obavy, že by byly zodpovědné osoby nařčeny z „diskriminace a rasismu.“ Doporučuji shlédnout celé video, v mnohém vám to připomene záběry některých ghett u nás a na Slovensku. Jen nevím, jak by to v místech vypadalo, kdyby ulice nenechávalo město pravidelně uklízet….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Itálie: Cikáni obsadili milánské sídliště, ilegálně okupují spoustu bytů (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout