Skotský kriket je prý rasistický, proto vedení asociace rezignovalo

Skotský kriket je prý rasistický, proto vedení asociace rezignovalo

Je celkem běžné, že některé konkrétní rasy v jistých sportech poněkud dominují. Není to tak dávno, kdy se jako rasistický nálepkoval například hokej, nedávno se pro změnu některá média opřela do některých údajně příliš bílých ženských fotbalových týmů.

Zatímco převaha nebílých ras v některých sportech nijak nevadí, převaha bělochů je nyní problém. A to zejména v zemích, které mají bohatou koloniální minulost.

Celé představenstvo Skotské kriketové asociace rezignovalo. Došlo k tomu proto, že zpráva ukazuje, že skotský kriket je ponořen do „institucionálního rasismu.“

Přezkum byl proveden levicovou organizací s názvem Plan4Sport. Závěry, ke kterým organizace dospěla – že kriket je rasistický – ještě nebyly zveřejněny.

Sky News však v sobotu odhalily obvinění vznesená proti federaci a nyní se celá rada Skotské kriketové asociace rozhodla rezignovat.

„Je nám to opravdu líto,“ píší odcházející členové představenstva s tím, že doufají, že v blízké budoucnosti bude dosaženo „pokroku“.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Skotský kriket je prý rasistický, proto vedení asociace rezignovalo

  1. Vrátim sa ešte k majstrovstvám „Európy“ žien vo futbale. Zhodou okolností budú hrať semifinále štyri najislamizovanejšie územia Európy: Anglicko, Francúzsko, Holandsko a Švédsko. A aj zvyšných 12 účastníkov už teraz možno označiť za budúce provincie Eurábie, aj tam má islam obrovský vplyv a nikto si proti moslimom nič netrúfne urobiť. Nie je ďaleko doba zákazu športovania aj pre tamojšie nemoslimky…

  2. aj Trainspotting je rasistický, žiadny narkoman nebol Neger! Danny Boyle by ho mal pretočiť!!! Alebo prinajmenšom natociť trojku s Negrami podobne ako bude negerská lezba nový Agent 007…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout