Pfizer žádá soud, aby zamítl žalobu informátora, protože americká vláda věděla o podvodu s vakcínami

Pfizer žádá soud, aby zamítl žalobu informátora, protože americká vláda věděla o podvodu s vakcínami

Nedává vám  titulek  smysl? Tak záhy jej velmi dobře pochopíte. Před lety – konkrétně v době, kdy končil Obamův mandát – totiž přišel na světlo světa podivně zvrácený zákon, podle něhož mohou být žaloby na podvody firem, které spolupracují s vládou, zatímco vláda o podvodu ví, zamítnuty. Takové firmy tak mohou podvádět jak libo a jsou de facto beztrestné. Detailněji se ještě budeme tomuto tématu věnovat i níže.

Pfizer je jednou z nejžalovanějších firem na světě, ale zároveň i nejčastěji pokutovaných. Na často smrtících výrobcích firma vždy vydělala mnohem víc, než jaká byla pokuta za daný prohřešek. Big Pharma je jedna velká mafie, v USA navíc krytá i FDA. Ovšem jejich experimentální přípravky již škodily po celém světě.

O tom, že klinické testy genových přípravků, které někdo zcela nesprávně nazývá vakcínami, proběhly podvodně a velmi nestandartně, se dnes již velmi dobře ví. Mnohé informace již přinesly i odtajněné dokumenty z klinických testů, které musela firma rozkrýt na příkaz soudu. Absolutně skandální je mlčení celosvětového mainstreamu, který se jakékoli zmínce o skandálních zjištěních, která tyto dokumenty odkrývají, zcela vyhýbá. Nicméně nemainstreamová média na celém světě přináší alespoň to nejdůležitější z těchto odtajněných dokumentů, takže i na těchto stránkách jste si už mohli ledaco přečíst.

Ve svém nejnovějším pokusu pohřbít důkazy o kriminálním pochybení souvisejícím s vývojem experimentální vakcíny mRNA Covid, společnost Pfizer údajně podala návrh na zamítnutí žaloby informátora, která tvrdí, že výrobce vakcíny a dva z jejích dodavatelů manipulovali s daty a dopustili se dalších podvodů během klinických studií.

Případ byl odložen až do soudního přezkumu.

Namísto tvrzení o nevině nebo o tom, že obvinění byla vykonstruovaná, právníci farmaceutického giganta tvrdili, že žaloba, která byla podána podle zákona o nepravdivých nárocích, by měla být zcela stažena, protože americká vláda si byla plně vědoma podvodu, který byl spáchán během vývoje mRNA vakcíny Pfizer, podle právníka informátorky Brook Jacksonové, která o případu hovořila s organizací Childern’s health defense

„Pfizer tvrdí, že jim podvod projde, pokud jim vláda vypíše šek, přestože o podvodu ví,“ řekl právník Robert Barnes a dodal, že „Pfizer, jedna z nejvíce trestně pokutovaných farmaceutických společností na světě, chce oslabit zákony, které je činí zodpovědnými.“

Je neuvěřitelné, že argument společnosti Pfizer by mohl ve skutečnosti vést k zamítnutí žaloby, a to díky rozhodnutí Nejvyššího soudu z Obamovy éry z roku 2016, které oslabilo ochranu proti podvodům spáchaným vládními dodavateli podle zákona o nepravých nárocích.

Childern’s health defense podrobně popsala tuto znepokojující změnu:

„Podle zákona o nepravých nárocích mohou být informátoři odměněni za důvěrné odhalení podvodu, který má za následek finanční ztrátu pro federální vládu.

Rozhodnutí Nejvyššího soudu USA z roku 2016, které rozšířilo rozsah právního principu známého jako „významnost„, však vedlo k řadě rozhodnutí federálního soudu, ve kterých byly případy podvodů podané podle zákona o nepravých nárocích zamítnuty.

Jak interpretoval Nejvyšší soud, pokud vláda pokračovala v placení dodavatele navzdory podvodné činnosti dodavatele, podvod nebyl považován za „podstatný“ pro smlouvu.

Pfizer je federální dodavatel, protože podepsal několik smluv s vládou USA na poskytování vakcín proti COVID-19 a Paxlovidu, pilulky používané k léčbě virové infekce.

Jinými slovy, žaloba by mohla být zamítnuta kvůli technické chybě, i když si americká vláda byla vědoma podvodu.

Jak Barnes správně podotýká, Pfizer je jednou z nejvíce trestně stíhaných farmaceutických společností na světě, která v průběhu let pravidelně porušovala zdravotnické standardy a právní postupy. Ve skutečnosti je společnost vlastníkem nejvyšší pokuty za podvody v oblasti zdravotní péče v historii USA poté, co bylo v roce 2009 zjištěno, že porušuje zákon o nepravdivých nárocích. V rámci svého vyrovnání vyplatila společnost Pfizer neuvěřitelných 2,3 miliardy dolarů pokuty za nezákonný marketing off-label produktů, které nebyly schváleny americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Je zřejmé, že se už nemusíte obávat tohoto otravného schválení FDA. Zvláště když takovou zející mezeru vytvořil Nejvyšší soud, když Obama odcházel z úřadu. Nyní, jak se zdá, stačí malý podvod, nějaké politické divadlo a „expert“ jako Fauci, aby doručil „bezpečné a efektivní“ poselství masám.

Pokud by byla obvinění vznesená Jacksonovou nepravdivá (dokonce i Pfizer potvrzuje, že nejsou), pak by to mělo být snadno prokázáno u soudu – ne zamítnuto dříve, než mohou být zahájeny výslechy. Není to tak, že by její obvinění byla něčím, na co by se dalo kašlat – vykreslují usvědčující obraz zlomyslného podvodu, který společnost spáchala na cestě k zajištění falešného schválení od FDA.

Jacksonová, která byla v roce 2020 regionální ředitelkou společnosti Ventavia, která uzavřela smlouvu se společností Pfizer, byla propuštěna poté, co informovala FDA o hlavních problémech se zkouškami vakcín společnosti Pfizer, mimo jiné včetně falšování údajů, odslepování pacientů, zaměstnávání nedostatečně vyškolených lidí a neschopnosti sledovat nežádoucí účinky, které byly hlášeny v pilotní studii fáze III společnosti Pfizer.

Po svém odchodu podala Jacksonová v srpnu 2021 žalobu  u amerického okresního soudu ve východním okrese Texasu, Beaumont Division. Poskytla spoustu interních firemních záznamů, fotografií a nahrávek jako důkaz údajné podvodné činnosti spáchané ve Ventavii jménem společnosti Pfizer a tvrdila, že Pfizer, Ventavia a další dodavatelé „úmyslně zadrželi klíčové informace ze Spojených států, které zpochybňují bezpečnost a účinnost jejich vakcíny.“

Její záznamy také poskytly důkazy o klinických správcích, kteří neměli „žádné školení“ nebo lékařské osvědčení, nebo kteří během studií poskytovali „velmi malý dohled“.

Nyní, po téměř celém roce a bez soudního rozhodnutí v případu,  právníci Jacksonové bojují proti zamítnutí jejího případu, protože americká vláda zjevně věděla o podvodu již od začátku.

Naštěstí se právní týmy  Barnese a Jacksonové nevzdávají, protože důsledky tohoto případu jsou příliš velké.

Barnes dospěl k závěru:

„Tento případ určí, zda Big Pharma může okrást americký lid pomocí nebezpečné drogy, která poškozuje miliony lidí bez jakéhokoli právního opravného prostředku, protože tvrdí, že vláda jela v podvodu.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Pfizer žádá soud, aby zamítl žalobu informátora, protože americká vláda věděla o podvodu s vakcínami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout