Švédka měla v autě dřevěnou pálku – byla jí zabavena a uložena pokuta za nošení nebezpečné zbraně

Švédka měla v autě dřevěnou pálku – byla jí zabavena a uložena pokuta za nošení nebezpečné zbraně

Zatímco Švédsko si již dlouhé roky přiváží invazní islámské vojsko a po celé zemi rostou muslimská ghetta jako houby po dešti, postupně se celá země stala nejnebezpečnější evropskou zemí pro ženy a dokonce i zemí, kde je v přepočtu na počet obyvatel nejvíc znásilnění, přičemž v této „disciplíně“ je Švédsko i v celosvětové TOP10.

Namísto toho, aby země započala nekompromisní deportace a přestala dovážet další podobné „obohacení“, Švédsko nadále vítá a přebudovává zemi Vikingů na islámský chalífát. Aby Švédsko vyvolalo zdání, že proti rekordní kriminalitě něco dělá, přišla vláda před několika lety s tzv. „zákonem o nožích,“ který se již vztahuje takřka na cokoli, co by mohlo být považováno za zbraň.

Protože si policisté netroufají kontrolovat obohacující etnika, aby náhodou nebyli nařčeni z rasismu, takže somálské nebo arabské gangy mohou v autech vozit i celý arzenál zbraní, tak se veškeré kontroly soustřeďují na původní obyvatelstvo. To si nemůže již dovolit ani provozovat některé sporty, v nichž se používají jakékoli nástroje, které mohou být považovány za zbraně. O šílenosti tohoto zákona jasně vypovídá nedávný případ jisté Švédky…

Žena, která ve svém volném čase sportuje, dostala pokutu 6 500 SEK za přepravu pálky v autě. Porušení zákona – podle policie, státních zástupců a soudu.

Žena, která žije ve Värnamu, byla zastavena při jedné z rutinních policejních kontrol, když řídila auto. Policejní hlídka zjistila, že žena má v autě dřevěnou hrací pálku. Bylo to vážné porušení zákona, argumentovali a byla vypracována stížnost.

Zákon, na který se odkazuje, je zákon o zákazu nožů a jiných nebezpečných předmětů, hovorově označovaný jako „zákon o nožích“. Zákon je kontroverzní, protože způsobuje problémy mnoha občanům, kteří mají naprosto legitimní důvody nosit nůž. Výjimky existují mimo jiné pro řemeslníky, ale jsou povoleny restriktivně.

Kromě nožů se zákaz vztahuje také na meče, šavle, žehličky, mačety, nunčaky a tyče. Podle zkušeností nebylo dříve posuzováno sportovní vybavení, při němž se používají pálky, jako nezákonné. To se však již změnilo.

V projednávané věci nepomohlo, že žena odkázala na skutečnost, že se vracela z hřiště, kde předtím s pálkou hrála. Policie, prokurátoři a soud se shodují, že spáchala trestný čin a měla by za něj být potrestána. Trest bude pokuta 6 500 SEK (v přepočtu asi 15 tisíc Kč).

Vzhledem k tomu, že jí hrozil i trest odnětí svobody, musí žena také zaplatit poplatek Fondu obětí trestných činů ve výši 800 SEK. Další finanční ranou je, že pálka zabavená policií by měla být podle rozsudku považována za propadlou a neměla by být vrácena. To znamená, že žena si musí koupit novou, pokud chce (tedy odváží-li se) pokračovat v hraní.

Soud říká, že by měla být odsouzena za trestný čin, protože nejprve žertovala s policisty, kteří ji zastavili, že má v autě zbraň, aby se bránila proti případným útočníkům. Nelze vyloučit, že žena to myslela vážně, uvedli státní zástupci a později i soud.

Není jasné, jaké budou důsledky rozsudku pro další hráče, kteří mají zálibu ve sportu, při němž se používá pálka. Vyvstaly také otázky ohledně toho, zda jiné podobné sportovní vybavení, jako jsou hokejky a tenisové rakety, nemůže být nezákonné k přepravě…

K uvedenému ještě dodávám, že tento zákon paradoxně zakazuje ženám nosit u sebe cokoli, co by mohly využít na sebeobranu. Zákon z nich tak předem dělá bezbrannou oběť  a napomáhá jen těm, koho si policie netroufá kontrolovat…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Švédka měla v autě dřevěnou pálku – byla jí zabavena a uložena pokuta za nošení nebezpečné zbraně

  1. Áno, je to tak, ako spomína Slovanka. Keby teoreticky zastavili švédski policajti auto s moslimskou posádkou a protitankovými zbraňami /prakticky sa podobné kontroly u farebných votrelcov už dávno nerobia/, bezpochyby by ju nechali ísť aj s celým arzenálom…

  2. tak Švedka si nepochopila že vláda po ni chce aby se nebranila ale že má přijmout své podřízeni a rodit Arabum a černochum děti cil je jasny běloši mají zaniknout a má vzniknout světle hněda rasa pro novou Evropu Das Neue Europa

  3. no a sprostí Švédi nezabudnite zas voliť ľavicu, čo vám navláčila negrov a kozomrdov a zároveň vás tak starostlivo chráni pred nebezpečnými basebalistkami!!!

  4. To je zrůdný západní kapitalzmus ,vraždí po celém světě , ničí lidem domovy , má na svědomí miliony migrantů , kteří nakonec Evropu zničí !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout