USA: Střet zájmů? Partnerkou nové tiskové mluvčí Bidena je reportérka CNN

USA: Střet zájmů? Partnerkou nové tiskové mluvčí Bidena je reportérka CNN

Jak již víte, tak Biden si v rámci „rozmanitosti“ své administrativy pořizuje do řad spolupracovníků různé zástupce menšin, přičemž jeho poslední výběr byl v tomto směru přímo ukázkový – jeho nová tisková mluvčí je nejen černoška, ale také lesba.

Jenže tisková mluvčí by neměla mít žádné napojení na média, což se ovšem o této černé lesbě říct nedá. Nová posila Bidenovy administrativy totiž žije s reportérkou mainstreamové CNN.

Napojení korporátních médií na prosystémové politiky je dlouhodobě známé a samozřejmě ovlivňuje i to, jak informuje (či spíše manipuluje) dané médium. Konkrétně CNN patří k nejzprofanovanějším médiím nejen v USA, ale i v zemích, kde má své filiálky, které musí prosazovat stejný styl politiky jako jejich mateřská stanice. Objektivitu v nich tedy rozhodně nehledejte…

Průkopnická volba prezidenta Bidena – jeho nová tisková mluvčí – je již obviňována z vytváření znepokojivých střetů zájmů kvůli jejímu dlouhodobému vztahu s hvězdnou reportérkou CNN Suzanne Malveauxovou.

Karine Jean-Pierre, která bude příští pátek první černoškou a zároveň i první otevřeně homosexuální osobou, která bude zastávat klíčový post v Bílém domě, žije s národní korespondentkou CNN ve Washingtonu, DC, se svou 7letou dcerou.

Nová tisková mluvčí narozená na Haiti se o jejím vztahu s Malveauxovou rozplývala ve svých „Pamětech“ z roku 2019 „Moving Forward“.

„Především chci říci, že každé slovo této knihy bylo napsáno s láskou k mé partnerce Suzanne Malveauxové a naší dceři Soleil Malveaux – Jean-Pierre. Jsi můj život,“ napsala a také poděkovala „rodině Malveauxových“.

Zatímco průkopnická volba Jean-Pierreové pro post v Bílém domě byla široce oslavována, zanechala také některé pochybnosti o její nestrannosti vzhledem k dlouholetému vztahu s reportérkou. Nedávné skandály CNN zahrnovaly zákulisní vměšování moderátora Chrise Cuoma do života jeho bratra a tehdejšího guvernéra.

Dokonce i její předchůdkyně Jen Psakiová vyvolala podobné  obavy ze střetu zájmů v takto vysoké funkci poté, co bylo široce hlášeno, že byla najata levicovou sítí MSNBC.

Brzy poté, co bylo oznámeno, že Jean-Pierrová nastupuje na post tiskové mluvčí, Alex Marlow, šéfredaktor pravicového zpravodajského kanálu Breitbart, tweetoval: „Toto je jeden z mnoha příkladů korporátních médií DOSLOVA v posteli s vládou, kterou podporují.“

Marlow poznamenal, že již vyjádřil obavy ohledně vztahu Jeana-Pierrové s Malveauxovou ve své knize „Breaking the News: Exposing the Establishment Media’s Hidden Deals and Secret Corruption“.

„CNN bude i nadále komunikačním centrem Bidenovy administrativy,“ tvrdí jeho zpravodajský server Breitbart.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “USA: Střet zájmů? Partnerkou nové tiskové mluvčí Bidena je reportérka CNN

 1. presne to iste mame na Slovensku…
  Denisa Bardyova – hovorca Minist. vnutra
  Bardy – sefredaktor aktuality.sk

  Turosova, hovorkyna tiez na Minist vnutra – partnerka plesateho debbila ministra Nada, vojnoveho zapredanca s modrou knizkou…
  Grendel, Nad a Drooba maju k sebe velmi blizko, ich sef sedi v Oplotenej ambasade.

  A takych kombinacii je plno. Je pozoruhodne, ze uradnik nikdy neprejde mimo statnu sferu, vzdy ide na iny urad. Proste zostava v mafii.

  Amici zrejme kopiruju nas uspesny model skorumpovanych uradnikov a uradnickej, sudcovskej, bytovej a bankovej mafie (vsetky spolu spolupracuju). Spolu s developerskou mafiou.

  Ani reforma sudnictva na Sk nedopadla tak ako mala. Su nejake zmeny, nie su kozmeticke, ale nie su zasadne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout