Německo: Mešita pojmenovaná po SS-Sturmbannführerovi

Německo: Mešita pojmenovaná po SS-Sturmbannführerovi

Je všeobecně známo, že nacisté spolupracovali s muslimy a islám obdivoval i Hitler. Totalitní ideologie si samozřejmě souzní a pod mnohé z toho, co Hitler prosazoval, by se nejeden muslim podepsal. Pokud tedy mají muslimové nějaký evropský idol, pak je jím právě Hitler či němečtí nacisté vůbec. Spolupráci muslimů s nacisty dokazuje nejedna fotografie a dochovaná písemná svědectví. Velmi dobře známé jsou i bosenské nacistické jednotky.

Není proto nic divného, že právě v Německu, které přineslo a podporovalo nacismus a aktuálně podporuje islám, se objevila mešita, otevřená bosenskými muslimy, pojmenovaná po jejich nacistickém idolu z Bosny. To opět potvrzuje fakt, že je jedno, zda je muslim původem z Evropy nebo z mimoevropských zemí, jeho cílem je vždy džihád…

„Lovec islamistů“ Irfan Peci narazil na bosenskou „Islámskou kulturní komunitu Dozo e.V.“ v Ingolstadtu během svého výzkumu problematických komunit mešit v Bavorsku. Zjistil to, čeho si zřejmě dosud nikdo nevšiml: tato komunita je se vší vážností nazývána po Huseinu Dozovi, který byl SS-Sturmbannführerem Handzarovy divize ve 2. světové válce a také tam pracoval jako vojenský imám.

Dozo byl nadšený nacionální socialista a hluboce nenáviděl Židy. V prosinci 1943 napsal Dozo Himmlerovi dopis v němčině, že je „ctí pro nás muslimy“ použít „naše životy v boji za velkého vůdce Adolfa Hitlera a novou Evropu“.

Divizní imám Dozo byl v naprostém souhlasu s nacionálně socialistickou agendou. V roce 1943 napsal v článku pro časopis „Handzar“, že Evropa musí být osvobozena od svých „nepřátel“ s pomocí SS. Konkrétně jmenoval Židy, svobodné zednáře, kapitalisty a komunisty jako tyto „nepřátele“. Dozo vyjádřil své přesvědčení, že SS vybudují lepší budoucnost pro Evropu.

Husein Dozo také vedl Imámův institut v Gubenu v Braniborsku, který byl založen SS za účelem výcviku úřednického personálu. Při otevření 21. dubna 1944 promluvil nejprve nechvalně známý Velký muftí Palestiny, Amin al-Husseini, který byl také vůdcem skupiny SS, a poté vojenský imám Husein Dozo. Potvrdil, že institut „dále posílí přátelské vazby mezi islámským světem a nacionálně socialistickým Německem“. Imámové byli připraveni vynaložit maximální úsilí na realizaci Nového řádu.

Zobrazit zdrojový obrázek

Po druhé světové válce byl Dozo odsouzen k pěti letům vězení za kolaboraci s nacisty. Zdálo se však, že jeho názory se změnily jen málo. Dozo se například setkal se svým starým přítelem z SS, bývalým Velkým muftím, na Čtvrté islámské konferenci v Káhiře počátkem října 1968. Na této konferenci, které se zúčastnili zástupci 34 islámských zemí, byla přijata výzva k osvobození Jeruzaléma od Židů ve svaté válce. Dozo slíbil „ve jménu jugoslávských muslimů“, že přispěje k vítězství džihádu na Blízkém východě prostřednictvím dobrovolníků a darů.

Tato fakta o Huseinu Dozovi byla známa také penzberskému imámovi Bajrambejaminovi Idrizovi nejpozději od konce roku 2010, kdy ho s nimi Focus konfrontoval. Idriz nazval Doza na domovské stránce Islámského fóra Penzberg průkopníkem islámských reforem v Bosně a Hercegovině. Dozo, řekl, byl průkopníkem výrazného a konzistentního reformního schématu v muslimském světě.

Prostřednictvím první islámské přírodovědecké fakulty v Bosně, kterou založil Dozo, byly reformní myšlenky široce a účinně šířeny. V antologii „Islám s evropskou tváří“, kterou spolueditoval, Idriz opět odkazoval na Doza, jehož práci považoval za průkopnickou pro progresivnější síly. Idriz také chválil Doza ve své knize „Grüß Gott, Herr Imam!“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Mešita pojmenovaná po SS-Sturmbannführerovi

  1. Bosna a Hercegovina sa na európsku Saudskú Arábiu mení už vyše 30 rokov a nemalú „zásluhu“ na tom má okrem rijádskych sponzorov a ideológov vahhábizmu jej bývalý protektor /dnes pracuje opäť v žolde EÚ, ale tentokrát pre kosovskú mafiu a teroristov/ rusínskeho pôvodu Miroslav Lajčák. Fanatický nepriateľ čohokoľvek slovanského a kresťanského, globalista z povolania. Mimochodom, jeho sestra pred mnohými rokmi prešla od československej reprezentácie vo volejbale k rakúskej a jeho terajšia manželka – známa moderátorka – sa v USA živila vlastným telom…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout