Eurokomisařka Johanssonová na fóru OSN o migraci: „Evropa potřebuje migraci, jsme stárnoucí společností s ubývající pracovní silou“

Eurokomisařka Johanssonová na fóru OSN o migraci: „Evropa potřebuje migraci, jsme stárnoucí společností s ubývající pracovní silou“

Víte o tom, že právě proběhlo na půdě OSN fórum o Globálním paktu o migraci a o Migračním paktu EU? A víte o tom, že Evropská komise již za všech 27 členských států tento pakt jednotně přijala? O tom se samozřejmě veřejně nehovoří. Jde však o další dílek plánů Agendy 2030, v nichž je zásadním cílem i výměna evropských obyvatel zejména za Afričany, Afghánce, Pákistánce a Araby.

Asi nemá cenu další komentář. O tom, co se dělo na půdě OSN se dozvíte níže. EU zastupovala nechvalně známá švédská eurokomisařka Ylva Johanssová.

Prohlášení generálního tajemníka OSN Antonia Guterese, výňatky:

Migrace je skutečností života – ve skutečnosti je stará jako lidský život sám

Tisíce migrantů stále umírají každý rok při hledání toho, co všichni hledáme – příležitosti, důstojnosti a lepšího života. Musíme udělat více, abychom zabránili ztrátám na životech – je to humanitární imperativ a morální a právní povinnost.

Musíme rozšířit a diverzifikovat cesty migrace založené na právech, abychom dosáhli cílů udržitelného rozvoje a vyřešili nedostatek na trhu práce.

A musíme zajistit, aby návraty  byly prováděny bezpečně, důstojně a při plném respektování mezinárodního práva.

Globální pakt pro bezpečnou, řízenou a pravidelnou migraci, představuje vůli mezinárodního společenství uvést tyto hodnoty do praxe v duchu solidarity a partnerství.

Transformovat způsob, jakým rozumíme a řídíme migraci.

Aby to bylo zdrojem blahobytu a ne synonymem nelidskosti.

Konfrontujte xenofobii a rasismus s jasným pochopením faktů.

A toho všeho musíme dosáhnout prostřednictvím posílené mezinárodní spolupráce mezi všemi státy a všemi zúčastněnými stranami na všech úrovních. 

Pandemie COVID-19 bolestně ukázala, jak daleko jsme stále od řízení mezinárodní migrace založené na právech, citlivé na děti a genderově citlivé řízení pro všechny.

Migranti pracovali v první linii krize – riskovali vlastní životy, aby zachránili životy ostatních.

Jejich migrace je záchranou pro rodiny v zemích, které jsou často nejvíce vystaveny prudce rostoucím cenám potravin a energií, a které jsou nejméně schopné mobilizovat zdroje na obnovu.

Příliš často jsou však migrující pracovníci a jejich rodiny vyloučeni ze sdílení prosperity, kterou sami pomáhají vytvářet.

Během pandemie jsme byli svědky vyloučení migrantů z opatření na obnovu a zbavení přístupu k základním službám, ať už jde o zdravotní péči nebo sociální ochranu.

Migranti jsou součástí našich společností – musí být součástí obnovené společenské smlouvy, kterou jsem požadoval ve své zprávě o naší společné agendě, aby umožnila jednotlivcům, státům a dalším aktérům budovat důvěru, zvyšovat účast a posilovat sociální soudržnost.

Úplný překlad projevu komisařky EU pro vnitřní záležitosti Ylvy Johanssonové v OSN:

Je mi ctí promluvit k vám v sále Valného shromáždění jménem Evropské komise. Dovolte mi začít blahopřáním spoluorganizátorům politické deklarace, Lucembursku a Bangladéši.

Migrace je normální, migrace je přirozená. Vždy existovala a vždy bude existovat. A Evropa potřebuje migraci. Jsme stárnoucí společnost s ubývající pracovní silou.

Každý rok získají povolení k pobytu v Evropské unii 3 miliony lidí. V EU žije téměř 24 milionů státních příslušníků třetích zemí.

A mnoho dalších má stále přistěhovalecký původ. Jsou součástí „nás“.

Ale migraci musíme řídit a to můžeme udělat pouze společně, abychom zajistili bezpečnou a hladkou migraci. To je důvod, proč EU úzce spolupracuje s Organizací spojených národů. S našimi sousedy a partnery.

Image

Naším cílem je přejít od nelegální migrace k migraci legální.

To je podstatou Paktu o migraci a azylu, který jsme představili v roce 2020. Pakt, který je plně v souladu s Globálním paktem.

Pakt poskytuje jedinečný, společný a komplexní rámec pro řízení migrace udržitelným způsobem založeným na lidských právech a zaměřeným na lidi. Umožňuje nám to znovu potvrdit náš závazek k multilateralismu a uznat potřebu řídit migraci společně v rámci systému Organizace spojených národů.

Nastavujeme migrační partnerství na míru. Se zeměmi původu, tranzitu a určení. Bojovat proti překupníkům. Bojovat proti překupníkům, kteří ohrožují životy lidí. Kteří zanechávají v ženách, dětech a mužích celoživotní trauma. 

Musíme připravit cestu pro bezpečnou, řízenou a pravidelnou migraci, včetně zahájení partnerství talentů s klíčovými třetími zeměmi. Poskytovat příležitosti ve své zemi, zejména pracovní místa pro mladé lidi. Pomozte partnerům budovat jejich kapacitu na migraci. Vítání lidí, kteří potřebují mezinárodní ochranu.

Členské státy EU každoročně udělí azyl zhruba 200 000 lidem.

Nedávno členské státy EU evakuovaly velké množství lidí z Afghánistánu a zavázaly se, že přivítají uprchlíky přesídlením a humanitárním přijetím. A podporujeme naše partnery, kteří vítají uprchlíky ve svých komunitách.

A deset procent našich fondů na spolupráci je věnováno na pomoc související s migrací. Společně přispívat k cílům udržitelného rozvoje.

Ale dnes čelíme velké uprchlické výzvě způsobené nevyprovokovanou a neopodstatněnou válkou Ruska proti Ukrajině. V Evropské unii jsme za necelé tři měsíce otevřeli náruč téměř 6 milionům uprchlíků prchajícím před válkou na Ukrajině. Poskytujeme jim okamžitou ochranu. Aktivací směrnice o dočasné ochraně. Poprvé  za dvacet let. Poskytnout jim okamžitý přístup k zaměstnání, zdravotní péči, bydlení a školám pro děti.

V současné době hostíme miliony lidí. Včetně státních příslušníků třetích zemí, kteří uprchli před válkou. A téměř polovina z nich jsou děti.

Tedy v tomto duchu solidarity, který je duchem Globálního kompaktu. Pokračujme v pokroku v této důležité práci na společném řízení migrace.


Tolik proslov Guterese a Johanssonové, která hovořila za celou EU. Jak sami vidíte, tak za našimi zády byla de facto posvěcena výměna evropských obyvatel a to za souhlasu většiny vlád. Jedinou vládou, která se proti proslovu Johanssonové vymezila, byla vláda maďarská:

Prohlášení Pétera Szijjártó, maďarského ministra zahraničních věcí:

Řekl, že migrace vedla ke vzniku paralelních společností a zvýšené hrozbě terorismu v západní Evropě a dodal, že migranti se nedokázali integrovat do západní společnosti a vyvíjeli tlak na společnost, která tam žila po staletí.

Migraci bychom neměli podporovat, ale zastavit, je to v zájmu naší bezpečnosti, protože život v míru a bezpečí ve vlastní vlasti je jedním z nejzákladnějších lidských práv ,“ dodal. “ To je ohroženo migrací .“

Řekl, že loni Maďarsko zatklo na své jižní hranici asi 130 000 nelegálních migrantů a dodal, že letos už bylo zatčeno asi 65 000, což naznačuje, že migrační tlak opět roste. Maďarsko je hrdé na to, že bylo jednou z pěti zemí, které na konci roku 2018 hlasovaly proti globálnímu paktu o migraci, řekl . „Bylo nás málo, ale nakonec jsme měli pravdu ,“ dodal.


K uvedenému jen dodávám, že vzhledem ke schválení Migračního paktu EU, který je plně v souladu s Globálním kompaktem o migraci, bude nakonec muset dodržovat pravidla v něm uvedená každá země EU bez výjimky, tedy i Maďarsko. Jediným způsobem, jak se plnění paktu vyhnout, je totiž vystoupení z EU…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 4.9]

9 thoughts on “Eurokomisařka Johanssonová na fóru OSN o migraci: „Evropa potřebuje migraci, jsme stárnoucí společností s ubývající pracovní silou“

 1. Rozhoduje se o nás, bez nás!
  Stárnoucí populace se dá resit i jinak, nez genocidu Evropské veřejnosti. Je možné financne motivovat mladé lidí k zalozeni rodiny. Podpořit populaci ruznymi benefity a vyhodami.
  A jak obstoji jiný přístup ke zločinům techto migrantů, než k domorode a bílé veřejnosti v Evropě. A tech otazek je vice.
  Ne pani komisarko, delate z nas idioty a nemyslici tvory. Jsou to jenom lživé keci a výmysly.
  Obetovali jste nás vědomě a planovitě….

 2. Maďarská fašistická vláda až zúrivo odmieta vystúpenie z EÚ, vždy ustúpi pri sporoch o „kontroverzné“ zákony a pod. s Bruselom a už dlhé roky bez najmenších problémov, zábran, prekážok a výčitiek svedomia prijíma deň čo deň tisíce celkom legálnych migrantov z celého sveta, takže sa nemožno spoliehať na to,že ochráni Európu pred skazou… To isté platí o poľskej.

  1. Naozaj, blbeček? Nože sem daj nejaké dôkazy. Ty nie si žiadny vlastenec, ale obyčajný nacistický blbec, presne taký, akými je zaplavená Európa od Bruselu až po „národné“ vlády.

   1. Pravda vie byť niekedy aj krutá. Aj o tom,že Orbán, Salvini a Kaczynski sú najlepší Erdoganovi kamaráti a podporujú vstup Turecka /aj Kosova/ do EÚ.

 3. priamy nasledok nasledok feminizmu. k tomu pyramida ktoru volame socialny system a vlady nemaju na vyber a musia zhanat ludi vsade kde mozu. problem je ze v amerike maju kulturne a naboreznsky kompatibilnu latinsku ameriku plnu pracovitych ludi. europa nic take nema a preto skolabuje a zanikne po kulturnej, demografickej a ekonomickej stranke.

 4. Za Husáka se porodnost zvýšila , stačilo víc podporovat mladé rodiny s dětmi . Počítat s migranty je cesta do pekel , stačí nám zkušenosti s cikány .

 5. planovana degeneracia bielej (slovanskej/orian) rasy.
  nasledne prevzatie zdrojov, znizenie populacie a aj spotreby pre plebs.
  k tomu vsetkemu napomahaju bezmozgu: rozviedka,policia …a nakoniec tento plan pohlti(znici) aj ich potomkov.

 6. V historii se migrace národů skutečně odehrávali, ale vždy pro ně existoval reálný důvod. Tentokrát je tomu jinak, migrace je fakticky vynucená, plánovaná, migrantům je masivně nabízená jako bezpracné východisko z jejich životní nouze způsobené předtím záměrně vyvoláno válkou s ekonomickými a životními problémy. Jde tady o plánované uskutečnění Kalergiho plánu a umělé nasazení migrantů do prostředí v němž se neumí rychle adaptovat a způsobují civilizační rozvrat v nových okupovaných zemích. O práci mají jen nepatrný zájem a soustředí se pouze na vysávání sociálních dávek, bezpracný život spojený s trestnou činností. Kdo má oči, ten vidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout