Ve Španělsku zatkli konvertitu k islámu, který se chtěl stát nejlepším střelcem Islámského státu (video)

Ve Španělsku zatkli konvertitu k islámu, který se chtěl stát nejlepším střelcem Islámského státu (video)

Muslimové považují Španělsko za jejich území, dokonce i na mapkách Islámského státu je i tato země zahrnuta do chalífátu. Muslimové totiž nikdy neuznali rekonquistu a vadí jim i zpětná konverze některých mešit na kostely.

Například katedrála v Cordobě stojí na místě, kde byl nejprve kostel, po obsazení území Maury se přeměnil v mešitu, která byla po reconquistě proměněna v katolickou katedrálu. Muslimové dlouhodobě požadují její konverzi na mešitu, požadavky pak přichází zejména z arabských zemí.

Španělsko není o nic méně islamizováno než například sousední Francie, jen se o tom méně ví. Drtivá většina muslimů v zemi se koncentruje v Katalánsku, přičemž většina podporuje i samostatnost Katalánska – menší území se totiž islamizuje lépe než větší.

Mimo Arabů a částečně i Afričanů z oblasti subsaharské Afriky přispívají islamizaci země i španělští konvertité. Jeden z nich byl nyní zatčen.

Národní policie zatkla v Madridu radikalizovaného španělského konvertitu, který vlastnil manuály k výrobě výbušnin.

Na počátku operace byl batoh nalezený ve skříňce nákupního centra, obsahující četné dokumenty podporující ISIS, poznámky o výrobě výbušnin, nůž a nunčaky .

Vyšetřování prokázalo, že vše patřilo zadržovanému, který byl již v prosinci 2020 zatčen národní policií za propagaci terorismu.

Díky spolupráci občanů byl v březnu ve skříňce obchodního centra objeven podezřelý batoh. Občan to oznámil příslušníkům ostrahy objektu, kteří na to upozornili policii.

Národní policie si udržela operativní kontrolu nad tímto jedincem kvůli jeho vysoké míře radikalizace. Odborníci na boj proti terorismu zjistili, že tento jedinec se nadále připojuje k postulátům Islámského státu a hájí nejradikálnější zásady džihádismu .

V prosinci 2020 byl zatčen národní policií za šíření džihádistických materiálů na internetu . Ve svých četných komentářích na sociálních sítích chválil činy džihádistických bojovníků, dokonce vyjádřil přání odcestovat do Sýrie, přesněji do města Idlib, aby se zapojil do boje.

Agenti ho zatkli minulou středu v domě, kde pobýval, čímž neutralizovali hrozbu, kterou představoval. Zadržený byl dán k dispozici předsedovi 6. instruktážního soudu Audiencia Nacional, který nařídil, aby byl poslán do vězení.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Ve Španělsku zatkli konvertitu k islámu, který se chtěl stát nejlepším střelcem Islámského státu (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout