Ukrajina chce pronásledovat muže, kteří prchli do zahraničí a kolaboranty, kteří přijali humanitární pomoc od Rusů

Ukrajina chce pronásledovat muže, kteří prchli do zahraničí a kolaboranty, kteří přijali humanitární pomoc od Rusů

Do problémů se tak může dostat obrovský počet lidí. Jistě jste i vy viděli záběry místních, kteří si brali humanitární pomoc od Rusů. Takových videí je spousta a lze předpokládat, že tyto lidi nic dobrého nečeká. Mohli by dopadnout i podobně, jako ti, kdo zemřeli v Buči, kde byli vidět mezi mrtvými proruští civilisté s bílou páskou a po internetu koluje i spousta záběrů lidí, kteří byli zabiti, když si nesli nedávno vyzvednutou humanitární pomoc, kterou ve městě zanechali Rusové.

Je jasné, že ne každý má zájem bojovat za zemi vedenou zkorumpovanými oligarchy. A už vůbec nemají zájem za Ukrajinu bojovat etničtí Rusové, kteří žijí na východě, kde se stávají již roky terčem různých ukrajinských bojůvek a perzekuce. Pak se nelze divit, že mnozí z nich ze země odešli. Ovšem ti všichni jsou již nyní považováni za dezertéry. A lidé, kteří přijali humanitární pomoc, jsou pro změnu považováni za kolaboranty….

V důsledku válečné vřavy ukrajinská vláda zpřísňuje svá protidemokratická donucovací opatření. Po eliminaci velké části politické opozice, zákazu proruských médií a plánovaném zákazu Ruské pravoslavné církve, jsou nyní podnikány kroky proti podezřelým kolaborantům a mužům, kteří uprchli.

Tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksij Danilov oznámil, že „v blízké budoucnosti bude zveřejněn seznam spolupracovníků“. Na velké části Ukrajiny již existuje systém uplatňování „pouliční spravedlnosti“, kde jsou podezřelí údajní kolaboranti a rusky mluvící lidé veřejně týráni a ponižováni (již jste mohli vidět například umučenou ženu s vyrytým hákovým křížem na břiše nebo „kolaboranty“ mučené a přivázané na veřejnosti ke sloupům). 

Lidé jsou již považováni  ukrajinskou vládou a zejména armádou za kolaboranty dokonce i za přijímání ruské humanitární pomoci. Co přesně se s těmito lidmi v budoucnu stane, není jasné, protože nebyly zmíněny žádné sankční mechanismy ani tresty. 

Danilov také ohlašuje tvrdý postup proti takzvaným „dezertérům“. Jakýkoli muž – Ukrajinec starší 18 let, který uprchl ze země, když začal boj, a nenastoupil tak povinnou vojenskou službu, bude po návratu zatčen. 

Je také třeba uvést, zda pro odmítnutí vojenské služby existoval oficiálně uznaný zcela výjimečný důvod. Dotyčný musí také uvést, kdy a jak  překročil hranice v zahraničí. Ukrajinský stát již podle Danilova zaregistroval všechny muže, kteří zemi opustili.

Předpokládám, že na muže, kteří se sami nevrátí, vzápětí nastane hon i v zahraničí. Věřím, že naše vláda (i většina dalších evropských vlád) velmi ráda údajné „kolaboranty“, kteří skončili u nás, vydá. A to bez ohledu na to, jaký trest je pak potká…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Ukrajina chce pronásledovat muže, kteří prchli do zahraničí a kolaboranty, kteří přijali humanitární pomoc od Rusů

  1. Je viac ako pravdepodobné,že skutoční zločinci, mafiáni, „podnikatelia“ Židia /čo sú vlastne synonymá/ ušli do zahraničia až potom,čo zaplatili vysoké poplatky Zelenského vláde.

  2. To všechno už tady jednou bylo.
    V roce 45 československá vláda ochotně spolupracovala se SMERŠem, když sbíral a odvážel do gulagů zrádce. Pokud je tedy nestřilel rovnou na místě.
    Ti lidé měli mnohdy už i naše občanství, bylo jich tady hodně a často tady i založili rodiny.
    Benešova vláda pro ně nehnula prstem. Kléma musel být spokojený.
    🤮

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout