Vídeň: Směšný trest pro „multietnický“ gang, který přepadl, zbil a okradl nejméně 10 lidí

Vídeň: Směšný trest pro „multietnický“ gang, který přepadl, zbil a okradl nejméně 10 lidí

Gang přepadal lidi zásadně v noci, v přesile a navíc si vybíral „společensky unavené“ oběti, odcházející v pozdních hodinách z nočního podniku. Otázka tak je, kolik obětí útok nenahlásilo, třeba i jen proto, že by si v případné opilosti cokoli stěží pamatovali.

Nicméně deset takových přepadení dokázáno bylo a dalo by se předpokládat, že lupiče potká i zasloužený trest. Jenže v Evropě už dávno nebývá trest pro obohacovače takový, jaký jsme znali či stále ještě známe v případě odsouzených kriminálníků evropského – lépe řečeno nemuslimského –  původu.

V případě větší skupiny pachatelů je samozřejmě poněkud problematické svést vše na psychickou nemoc. Pak tedy nastoupí alespoň symbolický trest, kdy mohou velmi brzy po odsouzení pokračovat v páchání nepravostí…

Další příklad kurzu rakouského soudnictví vůči násilným pachatelům (zejména pokud mají „migrační pozadí“) nyní poskytl Vídeňský trestní zemský soud: Členové brutálního, multietnického gangu mládeže, kteří napadli a okradli nejméně deset obětí před nočními kluby, musí strávit ve vězení jen několik měsíců, což je naprostý výsměch obětem.

Nejednalo se o jednorázovou akci, ale o takticky přesně naplánované loupeže: Šestičlenný mládežnický gang, skládající se ze tří rakouských občanů s migračním pozadím neznámého původu, Turka, Pákistánce a Čečence, číhal loni v létě, kdy bylo nočním klubům umožněno v krátké době znovu otevřít, před vídeňskými diskotékami, jako je U4, na potenciální oběti.

Kromě toho lupiči měli vyhlédnutou viditelně opilou oběť před klubem velmi dobře osvětlenou. Vyhlédnuté oběti byly zabaveny jedním z členů gangu, zatímco dalších pět je obestoupilo. Pak byly po obětech požadovány peníze – a to důrazně, tj. hrubou silou, která vedla ke zlomené ruce nebo k bezvědomí některých obětí.

Pachatelé postupovali velmi důkladně: Kromě hotovosti oloupili své oběti i o všechny ostatní cennosti, od platební karty  přes smartphony až po drahé „špunty do uší“ AirPod.

Když se nahromadily příslušné stížnosti, vídeňská policie diskrétně čekala – a ejhle, po krátké době byli tři členové gangu přistiženi při činu. Prostřednictvím dalšího pátrání byli nalezeni i další tři zločinci.

Verdikty, které byly nyní nad touto šesticí vyneseny před zemským soudem ve Vídni, rozhodně policisty, kteří gang dopadli, nepotěší: mezi čtyřmi a 18 měsíci, část z toho podmínečně, což znamená maximálně šest měsíců ve vězení. Obecná prevence vypadá jinak.

Nebo jde o další ukázku přechodu na právo šaría, podle něhož by za napadení bezcenného opilého káfira nedostali trest žádný?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Vídeň: Směšný trest pro „multietnický“ gang, který přepadl, zbil a okradl nejméně 10 lidí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout