Švédsko: Žena byla odsouzena za to, že naverbovala 12letého syna jako bojovníka ISIS

Švédsko: Žena byla odsouzena za to, že naverbovala 12letého syna jako bojovníka ISIS

V tomto případě nejde v rámci Evropy o první podobně souzenou ženu, již dříve byla za stejný trestný čin odsouzena i žena v Německu a několik případů se vyskytlo ve Francii a Belgii. Ve Švédsku neměli v minulosti s podobnými trestnými činy zkušenost, nyní jich však řeší hned několik. Aby vůbec mohli tyto náboráře teroristů soudit, musel být patřičně upraven i zákon. Ovšem i toto je součástí života v multikulturní zemi.

Po zavedení práva šaría již bude podobný zákon zbytečný a všichni odsouzení džihádisté budou osvobozeni a oslavováni coby mučedníci. Tak to dopadne, pokud půjde Švédsko stejnou cestou, jakou se zejména posledních 20 let ubírá.

Švédka, která se připojila k organizaci Islámský stát v Sýrii, byla v pátek 4. března odsouzena k šesti letům vězení. Je obviněna z toho, že nechala svého syna narukovat jako dětského vojáka v době, když mu bylo 12 let (v islámu je 12 let hranice dospělosti, u dívek 9 let). Její syn byl bojovníkem do 16 let, kdy byl zabit. Oznámil to soud ve Stockholmu v tiskové zprávě.

Konkrétně teenager jménem Joan zemřel v konfliktu jako 16letý v roce 2017. Jeho matka však „nejednala přiměřeně, aby zabránila náboru chlapce, ani tomu nechtěla zabránit, jeho role dětského vojáka byla v souladu s jejím náboženským přesvědčením,“ uvedl soud.

Bylo to poprvé, co se v severské zemi projednával případ náboru dětského vojáka, tedy podle švédského práva dítěte mladšího 15 let. Většina Švédů nebo švédských obyvatel, kteří se připojili k IS – jejich celkový počet se odhaduje kolem 300 – nemůže být stíhána za pouhé spojení s džihádistickou organizací. 

Je to proto, že švédský zákon kriminalizující tento zločin byl přijat až po vlně odchodů do Sýrie. Proto jsou podobná odsouzení vzácná. První „navrátilec“ teroristické organizace odsouzený ve Švédsku byl odsouzen v březnu 2021 za to, že odvezl svého syna do Levanty.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Švédsko: Žena byla odsouzena za to, že naverbovala 12letého syna jako bojovníka ISIS

  1. lidé viní francouzskou vládu, že se dívá stranou. „Vláda o ‚ponurém‘ začátku roku skandálně mlčí,“ uvedl kolektiv #NousToutes bojující za práva žen. Doplnil, že násilí ze strany partnera nahlásí ve Francii 220 tisíc žen ročně, ale soudy konají jen v minimu případů. „Tyto vraždy nejsou ojedinělými případy. Nejsou to občasné zprávy. Jde o neustálé násilí. Systém má na těchto vraždách podíl, protože soustavně banalizuje sexuální násilí. To je důvod, proč je mlčení vlády pobuřující,“
    slimáky nebrat. jdou jen za svým snem parazitovat, pobírat dáfky a islamizovat. islám není náboženství, ale mafiánský organizovaný plán na ovládnutí (zotročení) světa.

  2. (v islámu je 12 let hranice dospělosti, u dívek 9 let). pedofilie jen kvete, jen tak dál v entropě, a proč nebýt ještě ambicioznější, dětské sňatky již od 6 let, klidně i stejnopohlavní, protože, to se vyplatí…fialovej eurohnus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout