Německo: V diecézi Ausburg byla zničena křížová cesta, pachatelé neznámí (video)

Německo: V diecézi Ausburg byla zničena křížová cesta, pachatelé neznámí (video)

Není dne, aby někde v Německu nedošlo k vandalskému činu proti atributům křesťanství – kostelům, kapličkám, sochám, křížům, hřbitovům apod.

Během jednoho týdne zaznamenali v Německu dva obzvlášť závažné činy z tohoto ranku. O požáru kostela, který vyhořel do základů, jste si zde mohli přečíst už před pár dny, k dalšímu činu, který způsobil velmi vysokou škodu, došlo o minulém víkendu.

Neznámí pachatelé zničili téměř všech 14 zastavení křížové cesty ve Wettenhausenu v diecézi Augsburg. Místní farář Soni Abraham Plathottam, který pochází z Indie, odhaduje škody na nejméně 150 000 eur.

Tiskové agentuře IDEA řekl, že byl šokován „slepým vandalismem“. Bylo to úmyslné zničení křesťanského místa s hrubým násilím. Během útoku v lese na Kalvárii v noci z 18. na 19. března byly svaté postavy převráceny a částečně zničeny a olověné mozaikové tabule byly poškozeny. Podle kněze došlo v roce 2021 již ke dvěma podobným incidentům v dubnu a září – se škodami ve výši asi 20 000 eur. V té době policie také nebyla schopna identifikovat pachatele.

Policie v sousedním městě Burgau o současném incidentu uvedla: „Nevylučujeme nenávist k náboženství a katolické církvi jako motiv.“ Mezitím již začaly restaurátorské práce. Kněz: „Křížová cesta hlásá skutky křesťanských dějin spásy a dává velkou sílu mnoha lidem, kteří ji navštěvují.“ Proto ji chtějí co nejdříve znovu zpřístupnit.

Tolik tedy k dalšímu případu. Všimněte si, že k vandalismu zde došlo za poslední rok už potřetí, přesto zde nebyly instalovány kamery. Navíc, pokud někdy dojde k vandalismu na mešitách, vše se velmi pečlivě vyšetřuje a viník je vždy nalezen. Zde jde o třetí případ poničení  křížové cesty během jednoho roku a pokaždé tentýž verdikt – „pachatel neznámý.“ Podobně, jako v případě před pár dny zcela vyhořelého kostela….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Německo: V diecézi Ausburg byla zničena křížová cesta, pachatelé neznámí (video)

    1. To sice jo, ale co z toho?
      Řekne se , že to udělali nějací nezletilci a nikdo si na nich nic nevezme. Tak pitomí asi nejsou , aby neměli masky. Reálné potrestání nikomu nehrozí.
      Kdyby šlo o nějakou provokaci proti muslimům, padaly by tvrdé tresty Za xenofobii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout