Německo: Afghánci, kteří zavraždili vlastní sestru, protože odešla od manžela, stanuli před soudem

Německo: Afghánci, kteří zavraždili vlastní sestru, protože odešla od manžela, stanuli před soudem

V multikulturně obohacovaném Německu si již zvykají na vraždy ze cti jako na zcela běžný delikt. Přitom před nějakými deseti lety se jednalo o ojedinělé případy, několik málo ročně. Nyní jdou již případy zločinů ze cti ročně do desítek.  Velmi medializovaný byl i otřesný případ vraždy mladé ženy, která si dovolila odejít od manžela a začít žít jako Evropanka. Tu zavraždili její vlastní bratři jako tradičně pro pochybnou muslimskou „čest“…

Dva afghánští bratři, kteří jsou podezřelí ze zabití jejich vlastní sestry za to, že přijala západní životní styl a odešla od manžela, stanuli ve středu v Berlíně před soudem v případu, který zdůrazňuje násilí na ženách a kulturní napětí mezi těmi, kdo nedávno dorazili do Německa.

Obžalovaní, identifikovaní podle německých zákonů na ochranu soukromí jako Sayed H. a Seyed H., jsou obviněni z toho, že loni v červenci v Berlíně nalákali jejich vlastní 34letou sestru, aby se s nimi setkala v Berlíně, udusili ji a podřízli jí hrdlo, uvedla berlínská prokuratura.

Všichni tři sourozenci měli afghánské občanství a několik let žili v Německu.

Bratři ve věku 23 a 27 let nepřijali, že se jejich sestra rozvedla se svým manželem, za kterého byla provdána ve věku 16 let, po nuceném sňatku.

Takzvané „vraždy ze cti“ jsou v Sýrii a Afghánistánu, odkud před šesti lety pocházela většina žadatelů o azyl v Německu, společensky akceptovány a jsou běžné v některých tamních komunitách.

Asi 25 lidí bylo v posledních dvou letech v Německu obětí pokusů nebo skutečných vražd ze „cti“, zjistil výzkum TDF.

„Toto číslo je však jen špičkou ledovce,“ uvedla TDF ve svém prohlášení, neboť mnohé zločiny ze cti takto oficiálně vůbec nebyly definovány, ale spadly do kolonky „běžných“ vražd.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Afghánci, kteří zavraždili vlastní sestru, protože odešla od manžela, stanuli před soudem

  1. slimáky nebrat. jdou jen za svým snem parazitovat, pobírat dáfky a islamizovat. islám není náboženství, ale mafiánský organizovaný plán na ovládnutí (zotročení) světa. jo, šátečkem to začíná a no-go zonami a vraždami to končí. islám je ten problém a u nás jsou problém dozorové orgány nad náboženskými skupinami, ministerstvo kultury a vnitra, Martin Baxa a Vít Rakušan.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout