Zprávy o údajných masových hrobech indiánských dětí v Kanadě, byly mediálním podvodem

Zprávy o údajných masových hrobech indiánských dětí v Kanadě, byly mediálním podvodem

Jistě i vy jste někde v mainstreamu před časem narazili na zprávu o masových hrobech domorodých dětí poblíž katolické školy v Kanadě. Důsledkem této zprávy, šířené po celém světě, bylo mimo jiné mnoho vypálených kostelů v různých koutech Kanady.

Nyní se ukázalo, že se jednalo o zřejmě účelově vypuštěnou lež. Tedy o další lež, šířenou bez ověření mainstreamem. Kdo je zde tedy dezinformátor?

Je celkem jasné, jaký byl účel této lži. Šlo zejména o to, vyvolat dojem, že Kanada byla plná rasistů, kteří dokonce vraždili malé děti. Zároveň měla zpráva lidi poštvat proti katolické církvi, v jejímž vlastnictví byla internátní škola. V Kanadě se totiž v posledních letech zejména díky  Trudeauovi masově propaguje islám, ale i protibělošský rasismus (Trudeau je velkým podporovatelem BLM).

Od začátku bylo navíc jasné, že se zpráva bude šířit mainstreamem celého světa a podnítí tak nenávist k bílým (potažmo křesťanům) i za hranicemi Kanady. Zdá se tedy, že dobré je cokoli, co ještě víc rozdělí společnost, včetně účelově vypouštěných lží.

Loni na jaře došlo k mezinárodní mediální bouři, když se objevila zpráva, že v bývalé internátní škole pro domorodé americké děti v Kanadě  byly nalezeny pohřbené ostatky 215 dětí byly. Ale stále neexistuje žádný důkaz, že se skutečně jedná o hroby – a ani jedno tělo nebylo nalezeno.

Na konci května mezinárodní média oznámila, že ostatky 215 dětí, z nichž některým byly teprve tři roky, byly nalezeny v neoznačených hrobech bývalé katolické internátní školy Kamloops Indian Residential School v západní Kanadě.

Tato zpráva vyvolala mezinárodní pobouření a byla považována za důkaz brutálního rasismu, kterým trpěly domorodé děti, které navštěvovaly školu v letech 1890 až 1978. Katolický řád, který provozoval školu pro charitativní účely na pomoc chudým Indiánům, byl médii víceméně obviněn ze zabíjení dětí a následného pokusu o odstranění stop.

Zpráva vedla k vypálení, poničení nebo znesvěcení 65 katolických kostelů. V kanadském parlamentu vlály vlajky na půl žerdi po dobu pěti měsíců a Kanaďané byli vyzýváni, aby neslavili Národní den, ale místo toho nosili oranžové šaty, aby ukázali svou hanbu za to, jak Kanada zachází s domorodci. Byl ustanoven nový federální svátek „Národní den pravdy a usmíření“. Kanadský premiér Justin Trudeau vyzval papeže, aby se v Kanadě omluvil. A tak dále.

Ale na čem byly založeny mediální zprávy o údajném „masovém hrobě“?

Místní indiánská náčelnice Roseanne Casimirová již dříve uvedla, že její kmen měl informace o tom, že děti, které zemřely ve škole, by byly tajně pohřbeny v nedalekém sadu. Koncem 90. let bylo v těchto místech nalezeno jedno žebro a zub poté na počátku tohoto století (pozn.: zub samozřejmě nemusel pocházet z mrtvoly, dětem mléčné zuby běžně vypadávají). Jinak se zde nenašlo nic.

Ale údaje o 215 hrobech ve skutečnosti pocházejí od jediné mladé antropoložky jménem Sarah Beaulieu. Prozkoumala oblast pozemním penetračním radarem a našla 215 oblastí, které vykazovaly pozemní poruchy, které by podle ní mohly naznačovat hroby (nebo jakékoli jiné vykopávky). Později snížila číslo na 200, protože kameny, kovy a kořeny naznačovaly, že by mohly existovat i jiné možné příčiny. Připustila však, že nelze vytvořit žádný závěr, dokud nebudou provedeny vykopávky a nebude provedeno forenzní vyšetření.

Dosud však nebyly provedeny žádné vykopávky – a ani žádné nejsou plánovány. Jacques Rouillard, profesor historie na Université de Montréal, to uvádí v článku v Dorchester Review.

Profesor ostře kritizuje to, jak se zprávami nakládají úřady a média.

„Je těžké uvěřit, že předběžné zkoumání údajného hřbitova nebo pohřebiště v jabloňovém sadu by mohlo vést k takové spirále tvrzení přijatých kanadskou vládou a opakovaných masmédii po celém světě. Vytváří strašlivý a zjednodušující dojem složitých otázek v kanadské historii. Vykopávky ještě nezačaly a zřejmě se v zemi ani nenachází žádné pozůstatky. Imaginární příběhy a pocity mají větší váhu než hledání pravdy. Není nejlepším způsobem, jak dosáhnout smíření, hledat a říkat celou pravdu, spíše než vědomě vytvářet senzační mýty?“ napsal.

Po zprávách o Kamloops přišly podobné zprávy o masových hrobech odjinud z Kanady. Ukázalo se však, že i tyto údajné hroby buď neexistují, nebo jsou to obyčejné hřbitovy.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout