V sobotu se v Göteborgu pálil Korán, mohamedáni napadli kameramana, který akci natáčel (videa)

V sobotu se v Göteborgu pálil Korán, mohamedáni napadli kameramana, který akci natáčel (videa)

Už v pátek jste si zde mohli přečíst o plánovaném pálení Koránu v islamizovaném švédském Göteborgu. Organizátorem byl dánský protiislámský politik Rasmus Paludan, který je 24 hodin denně pod dohledem, neboť je na něho ze strany muslimů uvalena fatva.

Akce byla kupodivu na jednom z míst v Göteborgu povolena, samozřejmě pod odhledem mnoha policistů a samotný Paludan byl v neprůstřelné vestě. Jak nakonec celá akce proběhla? Co na ni místní muslimové, kteří již zcela ovládli dvě městské čtvrti?

Když dánský kritik islámu Rasmus Paludan spálil Korán v Göteborgu, začalo to být divoké. Novinář Joakim Lamotte, který vysílal živě z místa činu, byl napaden maskovaným davem, který se mu snažil sebrat kamerové vybavení.

Před sobotním pálením Koránu Rasmuse Paludana ve čtvrti Frölunda Torg se na místo dostavilo množství policistů, kteří měli na akci dohlížet.

Na demonstraci se objevilo i velké množství muslimů, mnoho z nich maskovaných v přestrojení. Policie byla plně odhodlána je zadržet.

Nechyběl ani Joakim Lamotte, kameraman, který pálení Koránu vysílal živě.

Napadli ho naštvaní muslimové, kteří se mu pokusili vzít kamerové vybavení, ale policie vyhrocení incidentu zabránila. „Prase! Rasisto!“ a podobně křičeli na novináře.

„Byl jsem ke všem milý. Ptal jsem se lidí, jestli můžu klást otázky. Ale začali na mě útočit a pokusili se mi ukrást vybavení fotoaparátu,“ říká Joakim Lamotte ve vysílání. Na videu je vidět útok naštvaných muslimů:

Dánská strana Stram Kurs také uspořádala své vlastní vysílání. Video je velmi dlouhé a bez znalosti švédštiny (Paludan je sice dánské národnosti, ale matka je Švédka) je samozřejmě zbytečné jej sledovat celé. Samotné pálení začíná kolem 49. – 50. minuty:

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

One thought on “V sobotu se v Göteborgu pálil Korán, mohamedáni napadli kameramana, který akci natáčel (videa)

  1. Na tom videu je jasně vidět, jak je ta mladá generace arabáčů agresivní. Ti se do naší evropské společnosti nikdy nezačlení. Nikdy!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout