„Pětislepenec“ se snaží schválit totalitní zákon i přesto, že nemá mandát většiny voličů

„Pětislepenec“ se snaží schválit totalitní zákon i přesto, že nemá mandát většiny voličů

Jak jistě víte, tak od včerejška se ve Sněmovně snaží strany „pětislepence“ protlačit pandemický zákon, který je ve většině zemí zaváděn ne pro dobro občanů, ale proti nim a na zakázku Gatesovy WHO. Vlastně má jít o přechod na globální pandemický zákon, který by měl platit od roku 2024. Nyní již platí například v Německu, Itálii nebo Austrálii. Jednoduše v  zemích, kde podobně jako u nás dávají korporátnímu fašismu poněkud zvláštní přezdívku, která je jeho úplným protimluvem – „liberální demokracie“.

Jak známo, tak všechny naše vlády až dosud byly v plném područí Berlína, Bruselu a Washingtonu. Všechna centra globalizace – také např. OSN, EU –  jsou samozřejmě ovládána hrstkou megakorporací, včetně těch farmaceutických.

Vláda se tak snaží nastolit totalitní zákon, který je plně v souladu s tím, jenž má vejít v platnost v roce 2024 na globální úrovni. A toto protlačování totality se děje i přes odpor části jejich vlastních Senátorů. Ti ovšem zřejmě do značné míry hlasovali s vědomím, že na podzim proběhnou senátní volby, které mají obměnit část Senátu. A ten, kdo chce lukrativní trafiku i na další roky, musel jednoduše hlasovat tak, jak si lid většinově žádá.

Ovšem právě fakt, že v případě běžných zákonů nemá hlas Senátu žádnou váhu a ani nedokáže přimět Sněmovnu k úpravě vráceného zákona nám jasně ukazuje, jak dalece je Senát zbytečný. Trafika odložených politiků. Takový luxus ostatně nemá žádná srovnatelně velká evropská země. Nač si tedy očividně zbytečné Senátory vykrmovat?

Ale zpět k pětislepenci, který nám také záhy po převzetí moci ukázal, že šetřit hodlá jen na občanech, ale ne na sobě. To jsme mohli vidět v momentě, kdy v rámci potřeby získat korýtka pro všechny „slepené“ partaje  i jejich kamarádíčky zřídila tato parta prospěchářů další tři ministerstva. A navrch odmítli zmrazení svých již tak nadstandardních platů.  Takto nám tedy ukázali, jak vypadá šetření. Ovšem zdražování prakticky všeho nijak neřeší. Důležitější je zavedení totalitního pandemického zákona.

Ten zavádí i přes odpor většiny občanů. Vláda tak rozhoduje proti vůli těch voličů, kteří volili jiné strany, než „slepencová“ uskupení. A dokonce je v různých diskuzích vidět, že i část voličů slepence s jejich konáním nesouhlasí.

Volební výsledky hovořily jednoznačně: většina voličů strany slepence nevolila. Za fakt, že se jim povedlo získat parlamentní většinu, může jak jejich slepení se ještě před volbami (některé ze slepených stran by zřejmě ve volbách spadly pod 5%), tak především to, že nezvykle velké množství hlasů zcela propadlo.

Pokud se podíváme na volební výsledky, tak ty vypadaly následovně:

Strany slepence volilo celkem 2 333 681 – z toho Spolu volilo 1 493 905 voličů a PirSTan 839 776 voličů

Opoziční parlamentní strany volilo celkem 1 972 050 voličů – z toho ANO volilo 1 458 140 voličů a SPD volilo 513 910 voličů

Celkem se však voleb zúčastnilo 5 411 884 voličů. Odečteme-li voliče slepenců, pak nám vyjde, že celkem    3 078 203 voličů volilo jiné, než „slepené“ strany. K této situaci došlo především proto, že u posledních voleb propadlo rekordních 1 106 153 hlasů. Tito voliči tak nemají ve Sněmovně žádné zastoupení.

A to nepočítám s nevoliči, kterých také nebylo zrovna málo. Beru to ovšem tak, že nevoliči se rozhodli podřídit, takže jim bylo celkem jedno, kdo bude vládnout. Ty bych tedy nestavěla na žádnou konkrétní stranu.

Pokud se podíváte na diskuze na baště voličů slepence – na iděsu, pak zjistíte, že spousta z nich pandemický zákon také nechce a už litují, že pětikolku volili.

Sledovala jsem část jednání večer, kdy bylo také vidět, jak vládní strany zasáhly do obstrukcí zcela nestandartním způsobem, kdy hlasovaly pro prodloužení jednacího dne v době, kdy to již běžně podle jednacího řádu není možné a za podmínek, které byly taktéž proti jednacímu řádu.

Ohledně pandemického zákona jedná slepenec nestandardně a proti běžným pravidlům prakticky po celou dobu. A to ať už se týká režimu hlasování, který znemožnil jakékoli projednávání zákona ve Sněmovně ve třech čteních nebo jeho vrácením ke hlasování záhy poté, co totalitní zákon vrátil Senát coby paskvil. Přitom běžně se musí čekat nejméně 10 dní, než se vrácený zákon do Sněmovny opět vrátí k hlasování. Standardně se také vrácený zákon ve Sněmovně řádně projedná.

Úplnou arogancí moci jsou výkřiky některých zástupců slepence v tom smyslu, že tento zákon dělají pro občany a obstrukce jdou proti občanům. Pokud by skutečně tato tragická vláda vládla pro občany, pak by ji nezajímal pandemický zákon, ale inflace a astronomické zdražování prakticky všeho. Tragický slepenec však zajímají jen zákony, které by jim pomohly utužit totalitní moc – pandemický zákon a korespondenční volby.

Uvědomuje si vůbec tato vláda, že zastupuje jen menšinu voličů? U schvalování podobného zákona, který zasahuje do svobod občanů, by to na zřetel brát měli. Ovšem to by museli být demokraté, jimiž však tito milovníci totality ve skutečnosti nejsou….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.7]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout